Jump to content
  • Sign Up

Asssaz

[MAX 3000] Laptop dla studenta/początkujący programista front endowy

Recommended Posts

[1] student
[2]
[3] ok 15 cali matryca. Mozliwe ze dokupie sobie monitor zeby w domu podłączać się pod niego
[4]ssd
[5] do 3000 zł nowy, ale mogę rozważyć też outlety/zwroty
[5 b] 5 dni w tygodniu jak wyjezdzam na studia. W weekendy posiadam pc.
[5 c] jak najszybciej
[6] zalezy mi na wytrzymalej konstrukcji i wydajnym procesorze. Dlugosc pracy na baterii nie jest az tak wazny
[7] full hd  matowa, rozwazam używanie dodatkowego monitora
[8] glownie biurko + uczelnia
[9] nie gram w gry 
[10] uzywam glownie edytorow kodu, czasami musze skorzystać z adobe PS/illustratora
[11]
[12] poprzedni moj laptop byl firmy dell nie mam zastrzezen do zadnych firm zalezy mi tylko na jakosci 
[13]
[14]

Cytat

ok 15 cali matryca

Laptop dla studenta

Skup się na laptopach 14,x" z opcją rozbudowy RAM-u do 16GB (2x8) czyli z dwoma slotami.

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-840-G5-i7-8550U-SSD-FHD-Laptop-Review.306238.0.html

HP EliteBook 840 G5 (1.48 kg - biznesowy mode) w przedziale 2800-3200zł mozesz kupić z gwarancją trochę poniżej 30-35 miesięcy.

A jeśli chodzi o nowe w zasadzie tylko 15,6" ze względu na to że tańsze 14,x" mają "wlutowany RAM" albo "4GB + wolny slot".

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250  - 2999zł

Dodatkowa kość RAM 8GB mniej niż 200zł będzie cię kosztowała.

• Like 1
  • Upvote 1

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Czyli jak dobrze rozumiem to ten acer w kategorii 15,6  cala z nowych laptopow do 3000 zł bedzie najlepszym wyborem. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Cytat

Czyli jak dobrze rozumiem to ten acer w kategorii 15,6  cala z nowych laptopow do 3000 zł bedzie najlepszym wyborem.

Licząc musi być z dyskiem SSD M.2 z lekki laptopów (1,68 kg) bo zawsze można poszukać z procesorami i5H ale to już trzeba liczyć 2,2-2,3kg.

Jakościowo EliteBook byłby najlepszy oraz ma spory plus w postaci Thunderbolt 3 (przez USB-C) oraz złącze stacji dokującej - prawdziwy model biznesowy.

Jedyny minus to to że produkuję je z 5 różnymi matrycami i trzeba pytać o model matrycy a potem szukać jej parametrów.

• Like 1

kuszacy jest ten elitebook ale boje sie troche kupować tych używanych, bo nie znam sie na tyle żeby wiedzieć czy dobrą aukcje trafie.

Wracając do tych 15,6 to jesli nie zalezy mi na niskiej wadze to jeszcze jakieś laptopy powinienem rozwazyc z tymi wspomnianymi procesorami i5H ?

Cytat

boje sie troche kupować tych używanych

To są zwroty, wiec dyski i baterie są bardzo krótko używane.

Nowy Lenovo Legion Y530-15ICH z Gwarancją - 2699zł

+ dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x4) np. ADATA XPG SX8200 "PRO" 512GB

Lenovo Legion Y530 i5 8GB 256 SSD GTX 1050 4GB - 2989zł

Z fabrycznie nowych najlepiej te z fabrycznym dyskiem SSD M.2 NVMe Samsunga.

Poczytaj też o undervoltingu.

• Like 1

Witam. Miałem założony temat w którym doradziłeś mi ciekawy laptop, ale dzisiaj przeglądając zobaczyłem podobny chyba lepszy w podobnej cenie. Mógłbyś zerknąć i powiedzieć czy ten ASUS VivoBook S510UN-BQ121T 90NB0GS5-M07430 jest lepszy od tego Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250? Pozdrawiam.

Sprzedawca w x-kom oferował mi jeszcze zamiast tego acera ten laptop HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 IPS

Cytat

Mógłbyś zerknąć i powiedzieć czy ten ASUS VivoBook S510UN-BQ121T 90NB0GS5-M07430 jest lepszy

Cytat

Pochodzenie: Importowany / Remarketed

Do tego gwarancja 12 miesięcy tylko (zakładam sprzedawcy).

Lenovo Legion Y530 IPS i5H 8GB 512PCIe GTX1050-4GB - 3349zł plus premium care

Ten processor H byłby o wiele lepszy od "i7-8550U".

• Like 1

Żaden z tych dwóch nie jest tak wydajny, jak proponowany przez FxJ Lenovo Legion. HP ma minimalnie gorszą kulturę pracy(bardziej się grzeje) niż Acer. 

Natomiast w związku z tym, że nie grasz w gry - spokojnie możesz kupić Acer'a. W razie czego po przetestowaniu, w x-kom masz 15 dni na zwrot i możesz wymienić go na wydajniejszego Lenovo Legion Y530. 

Tak bym zrobił. 

Jak szukasz maksymalnej wydajności, to Legion Y530 będzie najlepszym wyborem w tym budżecie. Jego pełne i5 8mej generacji, to lekko 30% wyższa wydajność iż 95% niskonapięciowych i5/i7.

Jeśli zależy Ci na pancernej konstrukcji, nieco mniejszej wadze itd., to EliteBook będzie ok, ale jeszcze lepiej powinien wypaść T480/T480s - da radę dorwać w podobny sposób jak HP - zwroty, prywatny import z UK, prywatna sprzedaż firmówek itp.

Jeśli jednak musi być sklepowa nówka, to rozważ modele E485/E585, a najlepiej ich nowsze wersje E495/E595 (dłuższa praca na baterii). Dobrze dobrane bebechy, Ryzen równo trzyma wydajność, nie ma cyrków, że na chwilę mamy 700 pkt, a potem nagle 470... Jest zapas, coby pchnąć mu więcej W i wtedy potrafi się rozbujać prawie do poziomu i5-8300H. Windows 10 Pro w cenie, miejsce na dysk 2,5", 2 sloty na RAM, z czego jeden fabrycznie wolny. Minus ? Brak podświetlanej klawiatury...

Cytat

Bo acer ma tylko aluminiowa obudowe.

Oba mają częściowo aluminiową, nie całą (klapa matrycy, pulpit czyli wokół klawiatury).