Jump to content
  • Sign Up

adi250

Problem ze świeżo składanym komputerem (B450 Aorus Elite + Ryzen 5 2600)

Recommended Posts

Witam, zakupiłem ostatnio części aby złożyć nowy komputer, jednak pojawił się jeden problem, mianowicie:
Po włączeniu świeżo złożonego komputera monitor nie wykrywa sygnału a na płycie głównej świeci się Ez debug Led która mówi o nieprawidłowej pracy CPU, wszystkie wiatraki kręcą się bez problemu

Kroki podjęte w celu naprawy tego problemu:
-Restart biosu
-Ponowne podłączenie zasilacza i wszystkich wejść
-Sprawdzenie pinów na procesorze i sockecie
-Sprawdzenie wejść od zasilacza na 24pin oraz 8pin CPU
-Przekładanie w inne sloty ramów (inne niż rekomenduje producent płyty głównej)
-Próba z innym zasilaczem
-Próba włączenia ze starą kartą graficzną

Całe okablowanie myślę że jest dobrze podłączone (cały przedni panel, 8 pin CPU, 8+6pin GPU, 24pin do płyty głównej oraz dwa wiatraki, jeden od cpu drugi od obudowy)

Karta graficzna była odpalana na starym komputerze i działała dobrze tak samo jak i ram, procesor i płyta ma inny socket więc nie mam jak tego sprawdzić.

Specyfikacja:
-RTX 2060 strix
-AMD Ryzen 5 2600
-Pamięć ADATA XPG GAMMIX D10, DDR4, 16 GB,2666MHz
-Zasilacz Corsair VS550 550W
-Płyta główna B450 Aorus Elite

-Dysk SSD Corsair MP510 240GB PCIe x4 NVMe

Spotkał się już ktoś z takim problemem? Szukam rozwiązania i nie mogę znaleźć, nie wiem już kompletnie co robić, w obecnym stanie myślę że zwrot będzie jedynym wyjściem

@FxJ próbowałem tego i nadal nic, zwróciłem płytę na gwarancję już

Kości zamontowałem wg referencji producenta ale próbowałem również z jedną kością w różnych ustawieniach. 

Po próbie odpalenia płyty na zestawie kolegi błąd nadal występował więc nie pozostało mi nic innego jak zwrot

Tak zapytam, czeku akurat padło na Aorus Elite? Jeśli możesz staraj się o zwrot produktu (nie wiem, gdzie kupiłeś) i weź klasycznie Tomahawk albo Gaming z MSI. Do tego w ramach możliwości zmieniłbym ten RAM (jeśli masz możliwość zwrotu do 14 dni od zakupu). 

@bszechfan ponieważ b450 aorus elite było na promocji w zestawie z r5 2600, mniej więcej zapłaciłem za tą płytę 190zł jeśli liczymy ryzena jako cenę rynkową. Pamięć ram kupiłem na wyprzedaży na morele i też mi mniej wyszło.

• Upvote 1