Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Nowy, do ~4200zł

[2] Z systemem Windows 10

[3] Matryca 15 cali, stawiam skrzynkę piwa za VA / IPS z min. 300 nitami 🙂 a tak poważnie, porządna, matowa, dobre kolory, jasna

[4] Waga - standard na 2019 r ? 

[5] Zastosowanie laptopa: Przede wszystkim praca - dużo programów jak Xenuu, Screaming Frog etc. czyli procesor zjadany szybko. Oraz czasem rozrywka Filmy / Gry

[6] Jak długo zamierzasz go używać? Zazwyczaj laptopy służą mi ok 7 lat. 

[7] To będzie twój jedyny komputer? Nie, mam jeszcze HTPC podpięty VESA pod TV oraz PS4 Pro

[8] Wymagania względem gier - Lubię zagrać we wszystko, ale laptop ma służyć głównie do pracy

[9] Wymagania specjalne: podświetlana klawiatura, wydajny procesor 

[10] Na dzisiaj biorę pod uwagę takie laptopy:

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256+1TB
MSI GF63 i7-8750H/16GB/480+1TB GTX1050Ti
ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512

ASUS TUF Gaming FX505 i7-8750H/16GB/256PCIe/Win10

Na wstępie unikam, jak ognia Lenovo, nie chcę, dziękuję, nawet za dopłatą nie wezmę. Potrzebuję solidnego laptopa przede wszystkim z wydajnym procesorem, który też i za 5 lat da sobie radę z przeglądaniem internetu i oglądaniem filmów w jakości jaka będzie za 5 lat - czyli zapewne 4K standardem będzie. 

Najbardziej wpadają mi w oko dwie ostatnie opcje, przy czym Ryzen 7 3750H jest gorszy od i7-8750H ale za to ma sporo lepszą grafikę. Co Waszym zdaniem jest bardziej przyszłościową konstrukcją ?

PS: Wersja z i7 ma jednokanałową pamięć ? trzeba dolożyć kolejną kość 16GB żeby działał dual ?

Cytat

Waga - standard na 2019 r ? 

Waga nigdy nie była standardem, dobry DTR może ważyć nawet i 4KG.

Cytat

Na wstępie unikam, jak ognia Lenovo

A jakiego wcześniej miałeś?

Cytat

dużo programów jak Xenuu

Tego nie kojarzę.

Cytat

Wersja z i7 ma jednokanałową pamięć ? trzeba dolożyć kolejną kość 16GB żeby działał dual ?

Jeśli ma jedną kość 8GB to tak, ale okupienie i dołożenie to żadna filozofia.

Cytat

do ~4200zł

stawiam skrzynkę piwa za VA / IPS z min. 300 nitami 

Chyba że samodzielnie wymienisz matryce.

HP OMEN 15 i7-8750H 8GB GTX1060 256PCIe+1TB 144Hz - 4211,06 zł (HP Renew) ale tylko te z matrycami 144Hz IPS.

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1650 IPS + XPG SX8200 Pro 512GB - chyba że ogólny kompromis między procesorem i grafiką.

Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź jednak u mnie na chwilę obecną wybór wygląda tak:\

ASUS TUF Gaming FX505 i7-8750H/16GB/256PCIe/Win10X

czyli:

Intel Core i7-8750H
16 GB
GeForce GTX 1060

vs

ASUS TUF Gaming FX505 R7-3750H/16GB/512+1TB/Win10

czyli:

AMD Ryzen 7 3750H (czyli odpowiednik i5-8300)
16 GB
GeForce GTX 1650 
większy dysk SSD 512 GB
oraz HDD

Dla moich preferencji czyli głównie praca biurowa Pakiet Office, Aplikacje Google, Gimp, Lightroom, Premiere CC + kilka specyficznych programów do audytów stron, czasami rozrywka w postaci obejrzenia filmu / serialu -> puszczenie na TV, czasami także gra w mniejsze tytuły do większych mam PS'a z perspektywa zakupu na parę. Co wybrać ? 

Cytat

Dla moich preferencji czyli głównie praca biurowa Pakiet Office, Aplikacje Google, Gimp, Lightroom, Premiere CC + kilka specyficznych programów do audytów stron, czasami rozrywka w postaci obejrzenia filmu / serialu -> puszczenie na TV, czasami także gra w mniejsze tytuły
Nowy laptop/ultrabook do ...

Legion Y730-15 / Y740-15

Cytat

u mnie na chwilę obecną wybór wygląda tak

Asus z IPS-em niestety cały czas niedostępny.

Chyba że jeszcze niestandardowo

NTT HIRO 957-H151 15.6'' i5-8400 8GB - 4349zł

+ dokupienie systemu i dysku SSD M.2 NVMe i kości RAM 8GB

Wymiana pasty w laptopie na liquid metal (Thermal Grizzly Conductonaut) - zerknij na wcześniejsze tematy.