Jump to content
  • Sign Up
arahmitz

[<10.000] Laptop - Grafika 3D/2D/Unity/GameDev/RTX

Recommended Posts

[1] 21 letni student, GameDeveloper, osoba prywatna, sklep bez znaczenia - 艣wietnie si臋 dogaduje z XKOMem, ale morele tez nie pogardz臋.

[2] Posiadam w艂asnego Windowsa 10.

[3] G艂贸wnie 15", ale 17 te偶 b臋dzie okej przy zmieszczeniu si臋 w cenie + celuje w przeno艣no艣膰 laptopa (nosz臋 go codziennie w plecaku), w domu pod艂膮czam go pod dodatkowe monitory (2, hdmi i mDP np).

[4] Co do pami臋ci - to nie wiem. Obydwa rozwa偶臋, na pewno dorzuc臋 w艂asny SSD M.2 512 GB.

[5 a] Cena - do 10 tysi臋cy z艂oty. B臋dzie to moja g艂贸wna stacja robocza w domu i w pracy (poza komputerem z firmy), st膮d potrzebuje jak najmocniejszego sprz臋tu jaki tylko mog臋 dosta膰 w tej cenie. St膮d te偶 nie potrzebuj臋 偶adnych plecak贸w, peryferi贸w - bo wszystko to mam.

[5 b] Zamierzam go u偶ywa膰 przynajmniej przez 3 lata, zale偶nie od osi膮g贸w. Aktualnie posiadam zestaw R6 1600 i 1060 6gb (PC) + 1050Ti i i7-8750H (Lenovo Y530), jednak chcia艂bym zunifikowa膰 prace na jednym urz膮dzeniu - poniewa偶 PC i tak rzadko jest w艂膮czany.

[5 c] Zakup najbli偶ej po wakacjach, najdalej pod koniec roku.

[6]聽 Wa偶ne dla mnie jest to, aby obudowa by艂a aluminiowa (dosy膰 lekka o ile si臋 da, P75 chyba <2kg mia艂), nie wygl膮da膰 jak typowy laptop gejmingowy (tutaj uk艂on do Nvidia Studio i MBP), a co do baterii - jak najlepsza przy zachowaniu tego, 偶e z dedykowanym GPU to pewnie nie b臋dzie 12h 馃槃

[7] Minimum 1920, 60hz, IPS, mat. Poza tym pracuj臋 na dodatkowych monitorach, wi臋c hdmi + mDP te偶 jest wa偶ne).

[8] Tylko w Polsce (tak mi si臋 wydaj臋, nie planuje wyjazd贸w) - Biuro domowe, 艂贸偶ko (raczej lekkie rzeczy jak filmy, fb), biuro w pracy, kafejki (czasem trzeba si臋 spotka膰 z klientem), wyjazdy (GameJamy), uczelnia.

[9]聽Gry - g艂贸wnie gram w indyki, ale zale偶y mi by posz艂y na jak najlepszych detalach takie gry jak nowy CP2077. Poza samym faktem tego, 偶e chce zagra膰 w t膮 gr臋, to wa偶ne jest te偶 dla mnie mo偶liwo艣膰 odpalenia w艂asnych build贸w na jak najlepszych detalach.

[10]聽Programy:

• Autodesk Maya
  • Substance Painter
  • Zbrush
  • blender
  • Unity Game Engine
  • Unreal Engine 4 (rzadko)
  • Photoshop
  • Ilustrator
  • Lightroom

Generalnie pracuj臋 w Unity, projekty na studia robi臋 cz臋sto w Unity albo samemu napisane (ale skoro uci膮gnie May臋, to uci膮gnie te偶 pewnie tak zasobo偶erne IDE jak Visuala 2019 czy JetBrainsowe cuda).聽

[11]聽Wymagania specjalne:

• 16 GB RAM minimum
  • HDMI + DisplayPort (mo偶e byc mini)
  • Matowa matryca
  • Aluminiowa obudowa
  • Ma艂o gamerski look
  • RTX 2060 minimum

[12]聽Osobiste preferencje:
Nie mam chyba 偶adnych specjalnych, mo偶e poza tym, 偶e boje si臋 pracuj膮cych monitor贸w (jak np w gamingowych modelach od MSI). Do tej pory pracowa艂em tylko na Lenovo G520 (ale to typowy laptop do zada艅 "specjalnych" i na moim Y530, z kt贸rego poza palcowaniem si臋 plastiku jestem bardzo zadowolony.

[13]聽Aktualnie rozpatrywane modele:
MacBook Pro 2017
Asus Zenbook Dual
MSI P75 Creators
Gigabyte Aero 15

Generalnie wi臋koszo艣膰 z Nvidia Studio mi si臋 podoba, poza tymi nieszcz臋snymi Razerami 馃槢

Cytat

Zakup najbli偶ej po wakacjach, najdalej pod koniec roku.

Napisz po wakacjach albo nawet po rozpocz臋ciu roku akademickiego.

Procesory聽Coffee Lake-H Refresh (9-gen) dopiero si臋 pojawiaj膮 powoli w laptopach.

Cytat

st膮d potrzebuje jak najmocniejszeg o spr z臋tu j aki tylko mog臋 dosta膰 w tej cenie

HYPERBOOK X15 RTX2070聽(3,4 kg)聽z 聽i7-9700K + RAM 16GB/32GB 3000MHz + SSD M.2

Zerknij na informacje o wi臋kszym X77 VR3

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-hyperx-impact-sodimm-ddr4-8gb-3200mhz-cl20-hx432s20ib2-8-4014298/

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-kingston-hyperx-impact-sodimm-ddr4-16gb-3200mhz-cl20-hx432s20ib-16-4014294/

HYPERBOOK SL504 I7-9750H RTX2070聽(2,5kg) ale tutaj procesor i grafika s膮 wlutowane i niewymienne.