Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione): 2500 zł, nowy

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. uczelni lub firmy.: Musi mieć windows 10

[3] Rozmiar matrycy (10,x”-11,x” / 12,x” / 13,x”-14,x" / 15,x” / 17,x”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS): Tutaj obojętnie, chociaż do gier chyba najlepiej 14,x",15,x",17,x", matryca matowa

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (podczas przeglądania internetu lub oglądania filmów).: Waga do 2,5/3kg, maksymalny czas pracy bakterii to ok. 5/6 godzin

[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp. (wymień najistotniejsze): GRY (głównie LOL, jakieś starsze tytułu, może wiedźmin na niskich ustawieniach itd., studia- głównie surfowanie po internecie, prezentacje 

[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności: Chciałbym zeby posłużył tak z 5-6 lat, zalezy mi na raczej na wydajności procesora i jakości wykonania

[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie)- odpowiedź w podpunkcie 5)

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.- brak

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta- Szukam po prostu laptopa to gier i surfowania po internecie- im będzie lepszy w tej cenie tym lepiej 😄

Cytat

Szukam po prostu laptopa to gier i surfowania po internecie

Do brania nie bardzo jest coś fajnego ale masz jedną opcje kupić taniej Pavilion 15 Late-2018 (testy / informacje).

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS Blue (15-cs1013nw) i załatwiasz voucher na 400zł - przeczytaj temat bo warto. Można tez w trakcie dokupić taniej rozszerzoną gwarancje producenta do 3 lat.

Matowa matryca IPS, fabryczny dysk SSD M.2 typu PCIe NVMe, 8GB w jednej kości + wolny slot (bez wlutowanego, dwa banki na RAM) oraz wolny slot na kolejny dysk 2,5" SATA (HDD lub drugi SSD). Wi-Fi AC (2x2), głośniki sygnowane Bang & Olufsen (skierowane do góry)

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD

Świetny wygląd, spasowanie aluminiowej obudowy. Matowa matryca IPS + Dolby Atmos i 2 głośniki skierowane do góry (z 4) dają lepszą jakość dźwięku niż inne w tym przedziale cenowym. Pojemna bateria 57 Wh (>7000mAh czyli nawet 9-10 godzin). AMD Ryzen 5 2500U (4-rdzeniowy, 8-wątkowy) + wydajniejsza niż w proceosrach Intela grafika zintegrowana Vega 8. Ładowany przez USB-C - zawsze będzie łatwo o ładowarkę. Minusy tylko tylko 8GB RAM bez opcji rozbudowy i jeden dysk.

Cytat

Słyszałem, że jest dużo lepszy przy grach

Serio? A nie czytałeś na forum starszych wpisów? Jak chcesz do grania lepiej kup GTX 1050 bo jest 2x wydajniejszy od MX150!

Cytat

napiszę tutaj jakie propozycje udało mi się znaleźć- co o nich sądzisz?

Nie znalazłeś tylko ktoś ci je podesłał. I to jakiś skończony IDIOTA, wymieniał wszystkie po kolei? Ktoś z PCLab? Na tych nie pograsz to sobie daruj. RX 560X też jest słabszy od GTX 1050.

Cytat

może naprawdę warto dolożyć? 

Warto ale nie do tych, to takie budżetowe słabe jakościowo serie.

Z lepszych modeli z GTX 1050 / 1050 Ti

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512

HP Pavilion Gaming 15-cx0006nw (4UH09EA)

HP OMEN 15-ce008nw (2BR99EA) 16GB

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050

HP OMEN 15-ce008nw i5-7300HQ 8GB 1TB GTX 1050 WIN10 (allegro)

HP 15 i5-8300 15,6 FHD 8GB 1256GB GTX1050Ti BT W10 (allegro)

Laptopy HP można kupić z voucherem (cashback) na 400zł ewentualnie nowe sprzedawane na allegro a kupowane z internetem w Play/Plus na firmę i sprzedawane.

Okej, mam jeszcze jedno pytanie- czemu ten laptop kosztuje na allegro 3000zł, a ceny jego wahają się powyżej 4000zł w sklepach? :P 

Edited by Prutex

Cytat

ceny jego wahają się powyżej 4000zł

Tyle że tyle nie jest wart, może 3700zł tyle za niego mniej więcej płacili w abonamencie dla firm pewnie.

Baterie:

70 Wh - HP Omen 15 2018

52.5 Wh - Legion Y530-15

Cytat

A jak ten laptop nadaje się na studia?

Tak o ile waga ci nie przeszkadza bo wielu kupuje po prostu ultrabooka.

Już teraz naprawdę ostatnie pytanie- jestem amatorem takiego sprzętu dlatego wszystko się lepiej dopytać 😄

Te laptopy z allegro mają dysk HDD- czy można później wmontować w nie SSD? 

10 godzin temu, Prutex napisał:

Już teraz naprawdę ostatnie pytanie- jestem amatorem takiego sprzętu dlatego wszystko się lepiej dopytać 😄

Te laptopy z allegro mają dysk HDD- czy można później wmontować w nie SSD? 

do Legiona możesz włożyć SSD na złączu M.2

sam mam i polecam

13 godzin temu, bananowy15 napisał:

do Legiona możesz włożyć SSD na złączu M.2

sam mam i polecam

Mam nadzieje, że na dysku HDD uciągnę 3/4 miesiące przed kupnem :P

Cytat

Te laptopy z allegro mają dysk HDD-

Patrz opis aukcji, jedne są z fabrycznym SSD M.2 lub dyskiem HDD (SATA III 2,5").

Czyli tego "głównego" nie można zmienić? W takim razie co będzie lepsze- SSD i HDD?

Mam pytanie co do aukcji z allegro- to nie jest tak, że gwarancja już leci (nie wystawiają nowej podczas zakupu)?

Cytat

Czyli tego "głównego" nie można zmienić?

Wszystko można zmienić i dysk 2,5" i M.2, kości RAM, a nawet baterie itd.

Cytat

W takim razie co będzie lepsze SSD i HDD?

Aktualnie ludzie do laptopów kupują SSD na M.2 NVMe i kolejny na SATA III (2,5") a dyski HDD masowo wyrzucają przez hałas i wydzielanie ciepła.

Cytat

nie wystawiają nowej podczas zakupu

Tylko jak kupujesz nowy od firmy.

Nowy Lenovo Legion Y530 |i5-8300H|GTX 1050 4GB|8GB - 2899zł kupowany w Play z widoczną FV.

Cytat

Gwarancja ważna do 20.05.2021r.

Czyli kupowany z internetem od jakiegoś operatora.

Mogą być nowe, nawet nieotwierane. Masz telefon dzwoń, ta pierwsza aukcja jest OK.

W sumie mi to bez znaczenia czy gwarancja będzie od teraz, czy od 2 tygodnii :P

Dzięki za rady, to chyba wszystko co chciałem wiedzieć :)