Jump to content
  • Sign Up

Mateusz Górecki

Odzyskiwanie danych z partycji RAW.

Recommended Posts

Witam wszystkich
Przychodzę z takim oto problemem a mianowicie. Dysk który posiadam (Intel 760p 256gb NvME) posiada partycję plików RAW [jest to najprawdopodobniej wynik próby samodzielnej (to też nie do końca bo w dużej mierze opierałem się na radach ludzi którzy się znają lepiej niż ja) naprawy problemu który stworzyła jakaś aktualizacja od Microsoftu (btw. to mój pierwszy tak duży problem z Windowsem). Polegała ona na tym, że system nie bootował się do pulpitu tylko uruchamiał narzędzie automatycznej naprawy i wyświetlał ekran z możliwościami naprawy. Myślę, że za bardzo namieszałem i dlatego zepsułem].

Rzeczy których próbowałem to po pierwsze programy takie jak:
- EaseUS Data Recovery Wizard
- AnyRecover
- Recoverit
- MiniTool Power Data Recovery
Programy nie znalazły żadnego pliku.

Ponadto próbowałem programem MiniTool Partition Wizard ale zawiodło już na samym początku nie wyświetlając opcji która była w poradniku.
Korzystałem również z "chkdsk" ale kończyło się komunikatem "chkdsk is not available for RAW drives". A wszystkie poradniki z których korzystałem a które miałby by pomóc w rozwiązaniu tego problemu brzmiały mniej więcej tak "odzyskaj dane tym programem <dowolna nazwa programu> a potem formatuj dysk na NTFS". 
Pytanie które kieruję do was: Czy jest sens próbowania znaleźć pliki kolejnymi programami? Jeśli nie to czy jest inny sposób na to poza wysłaniem dysku do specjalistów w odzyskiwaniu danych?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!

Prawdopodobne przyczyny:

- Uszkodzony translator kontrolera dysku SSD - Przypadek techniczny, nie do obejścia w domowych warunkach bez odpowiedniego hardware
- Uszkodozny firmware kontrolera dysku SSD - Przypadek techniczny, nie do obejścia w domowych warunkach bez odpowiedniego hardware

Jeżeli żaden z programów z których do tej pory skorzystałeś, nie zobaczył żadnego pliku mimo partycji RAW tzn że na 95% jest to jedna z powyższych przyczyn. Koszty odzyskiwania danych w takim wypadku sięgają od 2000 do 4500zł brutto

Sprawdź programem DMDE z www.dmde.com czy dysk jest w ogóle rozpoznawalny i widać jakiekolwiek pliki. Jeżeli nie tzn że moja diagnoza na odległość jest trafna.

• Like 1

To co piszesz brzmi dość przerażająco 😐. No ale jak widać na zrzucie ekranu coś tam znalazło więc chyba nie jest aż tak źle (Oczywiście tam było dużo więcej bo system i programy swoje ważą no ale liczę że chociaż to co się pojawiło będzie dobrą oznaką)? Zakładając jednak, że to będzie jedna z przyczyn którą podałeś to nie nadaje się to na jakąś gwarancje albo roszczenia czy coś w tym rodzaju?

fullscan dysk intel ssd.PNG

Z tego co widzę to tutaj nawet nie ma śladu po partycji 256GB dysku SSD.

Co Ci da gwarancja skoro producent nie odpowiada za dane zawarte na nośniku... Odpowiada za działanie nośnika.