Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] mężczyzna, 20 lat, na firmę tylko gdy będzie się to opłacać (np. niższa cena, lepsza specyfikacja)
[2] może być bez systemu jeśli takowy laptop będzie tańszy lub z lepszą specyfikacją.
[3] min. 15 cali, waga do 3kg.
[4] min. 256 ssd i hdd lub. jeden duży dysk ssd 512gb ale żeby w tym przypadku można było dodać dodatkowy dysk (nie ważne czy ssd czy hdd)
[5a] właśnie tutaj chcaiłbym dwie propozycje, (widełki) jeden do 4000 zł a drugi do 5000 zł, tylko nowe.
[5b] jak najdłużej, mam komputer z i5 i gtx 1080 ale chce jak najwydajniejszy bo chce sobie zagrać w gry w hotelu :).
[5c] za miesiąc.
[6] nie musi być najlepsza jakość wykonania ale żeby po jednym upadku w plecaku się nie rozwalił. Najważniejsze są podzespoły i nie potrzebuję dobrej baterii.
[7] min. FullHD, matryca IPS i matowa. Chcaiłbym pracować na monitorze przenośnym więc najlepiej żeby miała thunderbolt 3 ale jak jest duży skok w wydajności względem tego który nie ma thunderbolta to nie musi być.
[8] głównie w domu ale co około 3 miesiące lecę za granicę ale jak pisałem wcześniej chcę go używać tylko w hotelach więc nie musi być lekki.
[9] chciałbym po prostu najlepszej wydajności jak na tą cenę.
[10] raczej nie będę korzystać z takich programów.
[11] jak pisałem wcześniej chciabym thunderbolta 3.
[12] -
[13] -
[14] -
[15] -

Cytat

co około 3 miesiące lecę za granicę

Jeśli chcesz używać w samolocie najlepiej kup 15,6" z większymi będzie problem.

Cytat

może być bez systemu

W przedziale 4400-4800 ale brak TB3 ale z drugiej strony kupować teraz z GTX 1060 też słaby pomysł czysto pod gry.

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512+2TB

W przedziale 4900 i w górę

HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI

HYPERBOOK NH5 I7-8750H RTX 2060

HYPERBOOK SL504 i7-8750H + RTX2060 (Clevo PB51ED-G) częściowo aluminiowa

https://www.purepc.pl/notebooki/test_dream_machines_rg2060_rtx_2060_w_atrakcyjnej_cenie

Test podobnego kadłubka

Cytat

W tańszym przedziale jest procesor gorszy od i5 8300h

A i tak otrzymasz więcej FPS w grach dzięki mocnej grafice.

Cytat

w drugim przykładzie jest tylko 8 gb ram i 120 gb ssd

Hyperbooka możesz skonfigurować jak tylko chcesz, mozesz nawet kupić bez dysków i RAM-u a dokupić samodzielnie.

Cytat

A nie lepiej poczekać może na lenovo legion y540?

Masz jeszcze miesiąc a Y540 jeszcze nie trafiły do sklepów. No i Hyperbooki po premierze mają wyższą cenę niż w przedsprzedaży, jeszcze powinny stanieć w ciągu kilku tygodni.

Ok. W sumie to mnie przekonałeś do tego tańszego tylko czy ten amd będzie dobry do internetu i do otworzenia np. 15 kart w operze w tym jednej jest film?

Tak, skoro też w PUBG daje radę !

Jednak poczekam na legion y540 bo ten procesor jest za słaby a mój desktopowy i5 8300h już mi nie wystarcza więc ten amd mi nie wystarczy. Gdyby tylko ten asus miał i5 9300h albo i7 8750h/9750h ?

Dlatego podesłałem ci Hyperbooka z i7-9750H.

Ale ten hyperbook kosztuje 6000 zł!!! A z lepszym chodzeniem i taśmą termoprzewodzącą kosztuje 6500 zł!!! A ja nie będę miał takiego budżetu do czasu wyjścia lenovo legion y540 a ten napewno będzie tańszy od tego hyperbooka.

4899 zł najtańszy z 1660Ti + rabat 4% na hasło promocyjne.

NH5 z RTX 2060 zaraz po premierze kosztował tylko 5299zł. Wyższy model częściowo aluminiowy kosztuje 400zł więcej.

A mam jeszcze pytanie do tego hyperbooka czy jak ustawiłem 16gb ram (1x16 ustawiłem, nie 2x8) to czy będę mógł ulepszyć w przyszłości do 32 gb ram? I czy jak ustawiłem dysk ssd m.2 a nic nie ustawiałem w drugi dysk m.2 (brak) i w dysk twardy 2,5 (brak) to czy w przyszłości będę mógł dodać drugi dysk ssd m.2 i dysk twardy 2,5 cala?

Cytat

czy jak ustawiłem 16gb ram (1x16 ustawiłem, nie 2x8) to czy będę mógł ulepszyć w przyszłości do 32 gb ram?

Tak ale żadna gra nie wymaga ponad 16GB RAM + pamiętaj że grafika ma własny VRAM.

Cytat

w przyszłości będę mógł dodać drugi dysk ssd m.2 i dysk twardy 2,5 cala?

Oczywiście że tak.