Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, potrzebuję fachowej porady co do zakupu laptopa, ponieważ sama nie mogę się zdecydować. Mój 5-letni laptop całkowicie odmawia współpracy, wiec zdaje sobie sprawę, że każdy nowy laptop mnie uratuje.

Poszukuję laptopa głownie do użytku codziennego (mail, muzyka, excel), jednak chciałabym zacząć przygodę z Photoshopem i Adobe Premiere Pro CC. 

Moje propozycje to:

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD

HUAWEI MateBook X (53019246) i5-7200U 8GB 256GB SSD W10

Nie ukrywam, że padło na huawei ze względu na dobre opinie oraz wygląd (tak, jestem kobietą i przywiązuję do tego dużą wagę :)) 

Zależy mi żeby laptop miał około 14". Obawiam się te 13,3 w Matebooku X okaże się za małe nawet do codziennej pracy. Co do pracy nad montażem i grafiką - posiadam monitor więc nie będzie kłopotu.

Rozważałam Apple, jednak nie chcę przesadzać z budżetem.. Te 4500 i tak wydaje mi się sporo, jak na to że nie wiem jak rozwinie się moja przygoda z grafiką. 

Rozważę też inne propozycje w tym budżecie! 

Edited by FxJ

Jeśli ma być to narzędzie do prac graficzno-montażowych, to priorytetem będzie dobra matryca i możliwie jak najmocniejszy procesor.

W 14" problemem będzie owy procesor - maksymalnie znajdziemy i7-8650U, czyli niskonapięciowy model. Gdybyś przełknęła 15,6", to może dałoby radę znaleźć coś możliwie lekkiego i smukłego, a jednocześnie i i5-8300H i z kartą nvidii wspomagającą programy Adobe. Jeśli jednak celujemy w urządzenia maksymalnie lekkie, to poluj na coś z jak najlepszą matrycą - w tym odwzorowanie barw. Niestety Matebook D 14" ma bardzo przeciętną matrycę. Szukając określonych modeli posiłkuj się anglojęzyczną wersją portalu notebookcheck - dokładnie analizują użyte w danych modelach matryce. Przykładowo o wiele lepsze parametry ma będący dzisiaj w promo w "iksach" Acer Swift 5 (jedynie 1kg wagi), Lenovo 530s, czy Asusy ZenBook. Patrz na procentową zgodność palety barw, bo inaczej dojdzie do sytuacji, gdy projekt na Twoim komputerze będzie mocno odbiegał od tego, co zobaczy klient (bądź Ty podłączając zewnętrzny monitor).

Niestety w ultrabookach często występują problemy z chłodzeniem procesora czy też zbyt małą ilością dostarczanego do niego prądu. Przykładowo Matebook X Pro w wersji z i7 potrafi łapać uporczywy throtling (obcinanie wydajności procesora), że w zasadzie równie dobrze sprawuje się o 2k zł tańszy model z i5.

• Like 1

7 godzin temu, darks86 napisał:

Jeśli ma być to narzędzie do prac graficzno-montażowych, to priorytetem będzie dobra matryca i możliwie jak najmocniejszy procesor.

W 14" problemem będzie owy procesor - maksymalnie znajdziemy i7-8650U, czyli niskonapięciowy model. Gdybyś przełknęła 15,6", to może dałoby radę znaleźć coś możliwie lekkiego i smukłego, a jednocześnie i i5-8300H i z kartą nvidii wspomagającą programy Adobe.

Wielkie dzięki za odpowiedź!

Czyli co proponowałbyś w 15,6"? 

Naprawdę nie mogę zdecydować się na nic.. codziennie nowe pomysły przychodzą. A zależy na dobrym wnętrzu i wadze/wyglądzie.

Edited by FxJ

Cytat

Moje propozycje to

Propozycje czy rozpatrywane modele ? ?

Cytat

Zależy mi żeby laptop miał około 14"

jednak chciałabym zacząć przygodę z Photoshopem i Adobe Premiere Pro CC

Odpada praktycznie, do pracy ze zdjęciami w sposób bardziej ambitny potrzebujesz 16GB RAM (2x8).

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 IPS (1,8kg) - 3449zł

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/256/Win10 GTX1050 (2,2kg) + dysk HDD lub SSD (2,5" SATA III).

Przykładowo - SSD Crucial MX500 1TB (5 lat gw) - 579zł

Ma HDMI 2.0 i DisplayPort (każdy profesjonalny monitor podłączysz).

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256SSD+1T/W10X (2kg) - takie pośrednie rozwiązania, mocny procesor, aluminiowa obudowa, lekki ale tracisz sporo złącz USB i video oraz nie specjalna matryca do prac z grafiką.

Edited by FxJ
  • Like 1