Jump to content
  • Sign Up

siwekg

Bateria do laptopa Dell Latitude E6220 - GreenCell Pro czy Ultra?

Recommended Posts

Witam,

postanowiłem wymienić wiekową już baterię w moim laptopie Dell Latitude E6220. Znalazłem takie oto dwie baterie produkcji GreenCell.

wersja Pro i Ultra o pojemnościach odpowiednio 7800 i 6800 mAh.

Różnica w cenie pomiędzy nimi to jakieś 40zł. Czy warto dopłacać do wersji Ultra na lepszych ogniwach czy nie ma to sensu? W testach baterie Ultra zostały nazwane nawet lepszymi od oryginałów.

Z góry dziękuję za pomoc ?

s-l300.jpg

A chcesz żeby wystawała nie tylko z tyłu ale i od spodu unosiła laptopa ? ? Są tu ważniejsze aspekty niż rodzaj ogniw.

Przemyśl ile jeszcze lat chcesz go użytkować oraz czy zależy ci na mobilności laptopa.

Witam.
Zdecydowanie pojemność 6800 mAh. Zauważ, że na zdjęciach widoczne jest to, że pojemność 7800 wygląda inaczej niż oryginał, jest większa. 6800 jest taka sama jak oryginalna.
Przynajmniej w moim przypadku sprzedawca powiedział, że 6800 będzie wyglądała identycznie i tak też było.
Pozdrawiam

zauważyłem, że pojenmoność 6800 wygąda tak samo jak oryginał, natomiast 7800 ma dodatkowo rząd ogniw pod spodem, co unosi laptopa do góry...
Bardziej mi zależało na informacji dotyczącej jakości użytych ogniw i ich trwałości...
Chciałbym użytkować tego lapka jak najdłużej ale ma już dość wiekową konfigurację..

https://www.userbenchmark.com/UserRun/16046906

przede wszystkim procka i7-2640M więc już dość przestarzała konstrukcja... ale na szczęście do bieżącej pracy dla mnie wystarcza ? plus 8GB RAM daje w miarę radę... Myślę, że jeszcze te 2 lata spokojnie będzie mógł być  użytkowany...

Ogniwa Panasonica wytrzymują około 1000 cykli ładowań. Samsunga 600-700. Osobiście korzystam z wersji ULTRA czyli ogniwa Panasonica. Bateria kupiona w lipcu tamtego roku. Na dzień dzisiejszy trzyma krócej o około 20-30 minut w porównaniu do tego jak była nowa, więc raczej wynik pozytywny.

• Like 1