Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Czesc

Ostatnio rozglądam się za jakimś lepszym laptopem do codziennego użytku i gier. Głównie chodzi mi o jak najlepsze podzespoły w tej cenie, kultura pracy nie musi być świetna, ale skuteczna. Fajnie gdyby w tej cenie była jeszcze podkładka chłodząca. 

Laptop bez systemu, myślałem o tym aby nie miał fabrycznie wstawionych dysków m2 czy ssd a za oszczędzone przez to pieniądze sam bym je kupił firmowe, to chyba lepsze wyjście od tego co ładują sami do środka. Przekątna ekranu mnie nie obchodzi, ledy, podświetlenia itd też nie, ważne żeby parametry były dobre oraz nie dławił się temperaturą przy starcie. 

Z tego co widzę największy wybór jest w gtx1060, ale to przestarzała jednostka, czasem w tej cenie pokazują się laptopy z rtx2060, ale szczerze nie potrzebuje rozwiązań ray tracing. 

Myślicie, że warto brać jakąś jednostkę z 2060 czy może poczekać na modele 1660Ti jak będą w laptopach?

Laptopa kompletnie bez dysku niemal na 100% nie znajdziesz. Można ewentualnie szukać wersji z 1TB HDD, który później wyląduje w kieszeni do backupów.

Technicznie rzecz biorąc teraz wszystkie wydajne laptopy mają problem z chłodzeniem. Objawia się to zwłaszcza wtedy, gdy równocześnie obciążany jest CPU i karta graficzna. Też jestem na etapie zmiany sprzętu (aczkolwiek próbuję jeszcze szukać kompromisowego rozwiązania 14") i niemal na pewno będę czekał na konfiguracje z nowymi układami z serii 2xxx - teoretycznie powinno być chłodniej, więc większa szansa, że całość będzie trzymała przyzwoite temperatury i nie sypała ciągle throtlingiem.

1 godzinę temu, darks86 napisał:

Można ewentualnie szukać wersji z 1TB HDD

Wiadomo, dysku hdd nie da się usunąć z oferty podczas kupna, ale myślałem zaoszczędzic te 400zł + za brak systemu i kupić jakieś porządne dyski, bo powątpiewam w fabrycznie wstawione i ich jakość. 

1 godzinę temu, darks86 napisał:

niemal na pewno będę czekał na konfiguracje z nowymi układami z serii 2xxx

z serii 2000 mamy jedynie 60/70/80 + Ti, raczej nie prędko usłyszymy o innych wersjach, chyba nvidia tutaj stawia bardziej na wersje gtx1660 ti itp

Do 6300zł bez systemu i dysku HDD możesz tylko w kadłubkach od Clevo sobie skonfigurować.

Hyperbook SL504 i7-8750H RTX2060 (Clevo PB51ED-G) - częściowo aluminiowa

HYPERBOOK X15 z i5-8400 RTX2060 (Clevo P751TM1) - zerknij na X77

HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI

HYPERBOOK NH7 I7-9750H GTX 1660TI

Dziś była premiera modeli z GTX 1650 i GTX 1660 Ti, więc jeszcze nie wiem jakie to kadłubki ?

Na hasło "Nieidealny" otrzymasz 4% rabatu.

21 godzin temu, FxJ napisał:

Dziś była premiera modeli z GTX 1650 i GTX 1660 Ti, więc jeszcze nie wiem jakie to kadłubki

Właśnie co myślisz na temat gtx 1660 Ti oraz RTX2060 w laptopach? Technologi ray tracing raczej nie potrzebuje. 

A co do dysku, to HDD jeszcze może być, bardziej chciałem zaoszczędzić i nie dodawać ssd czy m2 które dorzucają producenci i wtedy za te +/- 400zł zaoszczędzone kupić samemu model jakieś firmy, czy to nie ma sensu i brać to co dają w zestawie? 

A linki niestety nie działają ? 

W ogóle zaskoczyłeś mnie tymi hyperbookami konfiguralnymi, czemu są takie tanie, gdzie na stronach xkom nie mogę znaleźć nawet procesora w laptopie i7-9750h czy jakikolwiek inny tego typu + te ekrany 144hz, naprawdę jestem mile zaskoczony, tylko nie wiem czy opłaca się inwestować w ten lepszy system chłodzenia który mają w konfiguracji, ktoś to testował lub widział jak to działa, czy lepsza zwykła podstawka chłodząca w tej cenie?

Cytat

Technologi ray tracing raczej nie potrzebuje. 

Liczy się wydajność a to spory krok do przodu, wreszcie procesory 6 rdzeniowe mają sens.

Cytat

czy to nie ma sensu i brać to co dają w zestawie? 

Kupuj osobno - jeśli tylko masz taką możliwość, zawsze to powtarzam ?

Cytat

A linki niestety nie działają

Weź w innej przeglądarce opera/chrome/firefox ?

Cytat

czy opłaca się inwestować w ten lepszy system chłodzenia

Chyba że wywalczysz jakiś dobry upust, ale sama pasta typu liquid metal wystarczy.

Cytat

czy lepsza zwykła podstawka chłodząca w tej cenie?

Zmiana pasty da więcej niż podkładka, ale zawsze dobrze unieść "tył" laptopa z ponad blatu o te 1-2 cm żeby wentylatory łatwiej mogły zaciągać chłodne powietrze.

Dobrze więc to chyba będą moje ostatnie pytania. 

Bardzo zaciekawiła mnie ta strona i ich hyperbooki, są bardzo kuszące cena/wydajność, dlatego chciałem zapytać jak ogólne opinie o ich produktach i czy jednak są jakieś ale...

Wybrałem HYPERBOOK NH7 I7-9750H RTX 2060 (NH70EDQ-17-7687) gdyż 15cali 144hz było droższe chyba przez technologie gsync. W tym ekran ma przekątną 17cali, 144hz IPS LED. O ile samo 17' i 144hz wyglądają fajnie w tej cenie to czy odwzorowanie kolorów czy samo ips led spełni średnie wymagania i pracę w świetle dziennym? 

Wybrałem kość 1x16GB gdybym w przyszłości chciał dołożyć, usunąłem dyski, wybrałem pastę o której mówiłeś i czy teraz muszę jeszcze dokupować wymianę tej pasty za 150zł? 

Z wymianą wychodzi 6078 + kod rabatowy -4% to 5835zł, czyli zaoszczędzam jakieś 230zł + powiedzmy 270-300zł które mam zostaje na zakup dysków. 

Jakie polecasz kupić? Myślałem nad jakimś dyskiem 240GB m2 i drugi hdd 1TB na dane, to ma sens? czy kupić jeden dysk ssd/nvme 1TB bo z tego co widzę mieszczą się w okolicach 500zł. 

Mam jeszcze pytania jak z jakością wifi/bt jakością dźwięku oraz ogólnym wykonaniem laptopów tej firmy. 

Cytat

- chciałem zapytać jak ogólne opinie o ich produktach i czy jednak są jakieś ale...
- jak z jakością wifi/bt jakością dźwięku oraz ogólnym wykonaniem laptopów tej firmy.

A tak konkretnie to te laptopy bazują na kadłubkach Clevo, kadłubek NH70EDQ to NH7.

Wsparcie pod względem sterowników trochę kuleje w porównaniu do takich firm jak Asus czy MSI które o wiele lepiej o to dbają.

Cytat

Intel® Wireless-AC 9260 802.11 ac/a/b/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Intel® Wireless-AC 9560 802.11 ac/a/b/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Killer™ Wireless-AC N1550 802.11 ac/a/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Karty Wi-Fi są wymienne.

Cytat

czy odwzorowanie kolorów czy samo ips led spełni średnie wymagania i pracę w świetle dziennym? 

Zapytaj o producenta-model matrycy, to się wszystko sprawdzi jasność, kontrast, pokrycie itp.

Cytat

Wybrałem kość 1x16GB gdybym w przyszłości chciał dołożyć

Weź 2x8GB chyba że na 100% jesteś w stanie wykorzystać 32GB (profesjonalne oprogramowanie)?

Cytat

wybrałem pastę o której mówiłeś i czy teraz muszę jeszcze dokupować wymianę tej pasty za150zł? 

Kupiłeś w jakimś sklepie? Warto zabezpieczyć wokoło procesor i grafikę, np. pastą silikonową wysokotemperaturową albo taśmą kaptonową (do PCB).

22 godziny temu, FxJ napisał:

A tak konkretnie to te laptopy bazują na kadłubkach Clevo, kadłubek NH70EDQ to NH7.

Co to oznacza? Tania plastikowa obudowa która łatwo się niszczy czy mimo wszystko coś wytrzymalszego? 

Wsparcie pod względem sterowników trochę kuleje w porównaniu do takich firm jak Asus czy MSI które o wiele lepiej o to dbają.

sterowniki da się przeżyć, jedynie chyba bios będzie w ich gestii. 

Karty Wi-Fi są wymienne.

Intel Dual Band Wireless-AC 9560 (802.11 a/c) M.2 WLAN + BT zostawiłem tą standardową, chyba nie będzie najgorzej? 

Kupiłeś w jakimś sklepie? Warto zabezpieczyć wokoło procesor i grafikę, np. pastą silikonową wysokotemperaturową albo taśmą kaptonową (do PCB).

znaczy wybrałem na ich stronie w konfiguracji pastę THERMAL GRIZZLY Conductonaut bo z tego co widzę jest to liquid metal i nie wiem czy muszę do tego dokupować ten pakiet serwisowy w który wchodzi wymiana pasty, czy za pierwszym razem robią to od ręki. 

Wiesz coś może na temat baterii i odtwarzanym dźwięku bo "Technologia High Definition Audio | Wbudowany mikrofon | Wbudowane dwa głośniki | Sound Blaster™ Cinema 5" dużo mi niestety nie mówi i w sumie jeśli polecasz to czy może słyszałeś o jakiś wadach produktu poza sterownikami? 

Cytat

Co to oznacza?

To że wiesz na jakiej płycie głównej, z jakim chłodzeniem oraz jaką obudową - reszta jak matryca, RAM, dyski, karta WiFi jest wymienna, w DTR-ach też karty graficzne i czasem procesory są wymienne.

https://www.obsidian-pc.com/2019/01/16/nh55edq-nh70edq/

Te są najprostsze, dopiero droższe mają obudowę częściowo/całą z aluminium - zależy jak u każdego innego producenta od modelu.

Cytat

chyba nie będzie najgorzej? 

https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenBook-Pro-15-UX580GE-i9-8950HK-GTX-1050-Ti-4K-UHD-Laptop-Review.310036.0.html

Miał np. ją zamontowaną, przejdź do "Networking".

Cytat

czy muszę do tego dokupować ten pakiet serwisowy

Nie bez polerowania też da radę.

Cytat

Wiesz coś może na temat baterii i odtwarzanym dźwięku bo

Nie mam tych informacji jeszcze, zapytaj o model i pojemność w Wh, chipset płyty głównej i układ audio.

Cytat

słyszałeś o jakiś wadach produktu poza sterownikami?

To nowe kadłubki więc dopiero gdy ktoś coś napisze.

@FxJ

Wypytałem ich o parę rzeczy tutaj mam odpowiedzi, co sądzisz?

Po zastanowieniu wypytałem o model SL704 zamiast NH7 gdyż SL jest częściowo aluminiowy (pokrywa pulpitu i wierz gdzie znajduję się klawiatura) 

Dowiedziałem się że RAM jest losowy od CL17 do CL19, ale sądzę że jednak najczęściej trafia się ten CL19. 

Matryca w SL704 to LG LP173WFG-SPB1 której jakoś nie mogłem znaleźć na internecie ale może coś o niej wiesz

Płyty główne w laptopach nie posiadają swojej sygnatury modelu, więc przyjmuje się part number laptopa, w którym są zamontowane. Dla SL704 będzie to PB71eg-G lub PB71EF-G(w zależności od karty graficznej)

Chipset to HM370

Bateria polimerowa 55WH

Co sądzisz o tym wszystkim? Zacząłem myśleć o SL704 bo jest szansa że będzie trochę wytrzymalszy a jednak chciałbym żeby to był sprzęt na lata jeśli wydaję na niego 6000zł, a niestety modele z trochę przewyższają budżet ? 

Cytat

Dowiedziałem się że RAM jest losowy od CL17 do CL19, ale sądzę że jednak najczęściej trafia się ten CL19. 

Nie musisz kupić z RAM-em ten możesz dokupić w każdym sklepie.

HyperX Impact 16GB HX426S15IB2K2/16 [2x8GB 2666MHz DDR4 CL15 SODIMM] - 389zł

Cytat

LG LP173WFG-SPB1

Niestety, ale matryce LG zawsze były lepsze od tych od AOC czy Samsunga, a te maja też G-sync.

Cytat

Płyty główne w laptopach nie posiadają swojej sygnatury modelu

Oznaczenie kadłubka.

Cytat

Bateria polimerowa 55WH

Ujdzie czyli jak w Dell XPS 56Wh (powiększona bez 2,5" dysku 97-Wh).

Cytat

chciałbym żeby to był sprzęt na lata

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

Wydajnościowo jak najbardziej da radę, jedynie w nich "oprogramowanie" zawsze jest trochę do tyłu. To nowe kadłubki trzeba sprawdzić samodzielnie jak to aktualnie wygląda pod tym względem ale mając na wadzę że wydadzą też nowsze biosy itp.

https://www.ultrabookreview.com/24411-how-dell-can-get-the-xps-15-9580-back-on-track/

Ale nawet kupując XPS-a niewystrzeganie się pewnych problemów, wszystkie są w jakiś sposób "nie idealne".

13 minut temu, FxJ napisał:

Niestety, ale matryce LG zawsze były lepsze od tych od AOC czy Samsunga, a te maja też G-sync.

Dlaczego niestety? Bo nie zrozumiałem. Nie mogę znaleźć tej matrycy po numerze, wiem tylko ze ma ten G-sync oraz zapewniał że jest 90%pokrycia czy coś takiego

http://www.panelook.com/LP173WFG-SPD2_LG Display_17.3_LCM_overview_38933.html

To jest ta matryca którą ja podałem? Pytam bo LP173WFG-SPB1 nie mogę nigdzie znaleźć. Jeśli tak to może napiszę do LG czy coś o dokładne statystyki? 

Bo już trochę nie wiem co robić, podzespoły, porty, wygląd tego hyperbooka jest bardzo w porządku, jedyne chyba co zostało do dopięcia to ekran, gdzie chodzi mi o kąty widzenia żeby nie były 30-60 stopniowy oraz dało się go jakkolwiek używać w dzień czy wieczorem (przy ciemnych scenach żeby nie było ogromnego rozprysku światła), 

zwykły przeciętniak ale czasami trudno i o to ? 

Bo z tego co się dowiedziałem raczej nie mam lepszego wyboru niż hyperbook

Cytat

To jest ta matryca którą ja podałem?

Nie.

Cytat

chodzi mi o kąty widzenia żeby nie były 30-60 stopniowy oraz dało się go jakkolwiek uży wać w dzień czy wieczorem

Przecież to jest IPS a te mają szerokie kąty.

Cytat

Bo z tego co się dowiedziałem raczej nie mam lepszego wyboru niż hyperbook

Jak weźmiesz z pastą "Liquid Meta" to będzie miał najlepsze chłodzenie.

2 minuty temu, FxJ napisał:

Przecież to jest IPS a te mają szerokie kąty.

oh, gdzieś tam na materiale jakimś widziałem że gość trochę odjechał kamerą na bok i już kontrast się zmienił, ale może to był TN ? 

To jeśli tak mówisz to jest jeszcze coś wartego żeby zwrócić uwagę w matrycy? lub jeszcze tak ogółem w samym laptopie na co nie zwróciłem uwagi

3 minuty temu, FxJ napisał:

Jak weźmiesz z pastą "Liquid Meta" to będzie miał najlepsze chłodzenie.

tak, zamierzam wziąć laptop z usługą nałożenia THERMAL GRIZZLY Conductonaut ? 

Tak czy się nie pojawił bad pixel.

Albo czy nie ma jakichś mocno widocznych ulotów światła.

ok, laptopa zamówię w przyszłym tygodniu po wypłacie, domówię również RAM który mi poleciłeś. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysków.Kupuję je również oddzielnie i mam budżet do 500zł, co polecasz zrobić tym przypadku, kupić jakiś jeden duży dysk ssd/m2(nvme) czy jakoś to podzielić z dyskiem HDD i systemowymi? Z tego co się dowiadywałem płyty głowne posiadają technologię intel optine więc można w razie czego podratować dysk twardy. 

Ilość danych którą zajmę to pewnie coś około 1TB, ale to może ulec zmianie, wiadomo jak to aktualnie jest przy wadze gier komputerowych czy nawet niektórych oprogramowań 

ewentualnie czy myślisz że coś się zmieni w tej cenie w najblizszym czasie (do wakacji)

Cytat

Z tego co się dowiadywałem płyty głowne posiadają technologię intel optine więc można w razie czego podratować dysk twardy. 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_intel_optane_memory_32_gb_modul_ktory_przyspieszy_dysk_twardy-2781.html

Lepiej kupić porządny dysk SSD a HDD sobie odpuścić całkowicie.

Ceny SSD cały czas spadają więc w ciągu roku pewnie kupisz jakiś dobry za 1TB SSD już do 300-350zł.