Jump to content
  • Sign Up

slepy88

[5000-6000] Laptop do grafiki / gamingowy (PRO100, CADkuchnie)

Recommended Posts

[1] Wiek 30+, najlepiej na raty 0%

[2] Z systemem, Windows 10

[3] 15,4”-15,6”

[4] Wolałbym uniknąć dokładania czegokolwiek, myślę że to 512ssd powinno wystarczyć, ewentualnie rozważam 256gb ssd + jakiś Hdd na śmieci/ napęd mi nie potrzebny

[5a] 5000-6000PLN, tylko nowe, może być w zestawie

[5b] Myślę że najdłużej jak się będzie dało, dlatego skłaniam się ku górnym widełkom cenowym

[5c] Do miesiąca, chyba że warto poczekać żeby dorwać to samo taniej

[6] Głównie parametry są ważne, wykonanie na drugim miejscu, zazwyczaj pracuje na zasilaniu sieciowym, także bateria nie jest bardzo ważna

[7] 1920, IPS, matowa, jest możliwość że w przyszłości będzie pracował na zewnętrznym monitorze

[8] Głównie dom/biuro + ekspozycja u klienta

[9] Jak najlepsze w tej cenie

[10] Głównie programy projektowe typu PRO100, CADkuchnie, sporadycznie Adobe PS

[11] -

[12] Do tej pory pracowałem na biznesówce HP ProBook4540s, ale przy bardziej rozbudowanych projektach łapie zadyszkę, stąd decyzja o zmianie, szukałem czegoś w podobie, ale przy tych parametrach, raczej nie zmieszcze się w zakładanym budżecie

[13] po paru dniach wertowania internetu, nastawiam się raczej na tego: Lenovo Legion Y530 i7 32G 512SSD GTX1060 W10 - 5179zł (allegro głównie przez raty 0%, nie wiem jak ten sprzedawca, ma ktoś jakieś opinie o nim?)

Chyba że macie jakieś propozycje w podonych parametrach i cenie, które bedą lepszym wyborem? Za wszystkie opinie i porady z góry dziękuje.

Z grafiką GTX 1060 będzie miał ciężko.

MSI GE63 i7-8750 16G 256SSD+1TB GTX1060 Win OUTLET - 5699zł tyle że matryca typu TN.

Chyba że skorzystasz z opcji Hyperbooka bo maja teraz raty 0%.

HYPERBOOK NH5 z i7-8750H + RTX2060 (NH55EDQ-15-7687) bazujący na kadłubku Clevo NH55EDQ.
Niedawno jeszcze były za 5299zł teraz za 5499zł ? ale to chyba chwilowe tylko "zawirowanie" ceny. Na hasło "Nieidealny" otrzymałbyś 4% rabatu.

Niestety sam system to ok 500zł więc jak byś załatwił osobno np. kupił jakąś licencje na allegro?

Przykład innego modelu, bo tego nie dodałem na forum jeszcze.

Właśnie hyperbooka jak zacząłem konfigurować to wyszedł mi coś pod 7000zl a to już sporo ponad budżet, i nie wiem na ile rat można to rozdzielić, gdzieś ten Lenovo najbardziej mi wizualnie leży z tych gaimingowych,  a na zwykłej pracy też będzie miał ten GTX 1060 ciężko, większość roboty, ogarniam na kreskach, dopiero końcówka idzie wizualizacja i wtedy grafa ma co robić, póki co na mniejszych projektach toni ta zintegrowana w probooku, dawała radę, tylko przy większej ilości detali zaczynała się ścinać, większość roboty i tak idzie z biurka, podkładka chłodząca mu coś pomoże? Czy to bezpieczne różnicy? MSI też mam w zakładkach w sumie wrzucony, tyle że wolałbym chyba odrazu 32gb ramu wrzucić, a przy nim ta graika będzie miala lżej? To kwestia chłodzenia?

Cytat

podkładka chłodząca mu coś pomoże?

Max 2-3 stopnie tylko, więc mniej niż zmiana pasty.

Cytat

jak zacząłem konfigurować to wyszedł mi coś pod 7000zl

Nie musisz od razu dawać 32GB RAM ?

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/32GB/256+1TB GTX1060 - chyba że poza undervoltingiem ograniczysz taktowanie procesora (w trybie turbo boost) - tak by zrównoważyć wydzielanie ciepła do wydajności chłodzenia.

Cytat

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/134906/intel-core-i7-8750h-processor-9m-cache-up-to-4-10-ghz.html

Bazowa częstotliwość procesora: 2,20 GHz

Maks. częstotliwość turbo: 4,10 GHz

Czyli temat podkładki olewam, a zmiana pasty i ograniczenia parametrów mają wpływ na gwarancje? Czy można to w jej ramach ogarnąć? Ten z x-komu co wrzuciłeś czymś się różni poza dyskami? Oni mają oprocentowane raty, i dokładać 1000zł za raty mi się nie uśmiecha

Zmiana pasty tak ale zabawa ustawieniami nie. Oczywiście nigdy nie mów serwisowi że się bawiłeś bo oni zawsze szukają haka żeby olać klienta.

1 minutę temu, FxJ napisał:

Zmiana pasty tak ale zabawa ustawieniami nie. Oczywiście nigdy nie mów serwisowi że się bawiłeś bo oni zawsze szukają haka żeby olać klienta.

Skonfigurowałem hyperbooka, na 16gb RAM, i 512ssd Samsunga, bez systemu wychodzi 6500, warto to dołożyć on będzie miał lepsze chłodzenie, czy coś jeszcze się zmienia na plus, poza rtx-em?

A co sądzisz o tym Dream Machines, tylko muszę do nich napisać , bo nie wiem czy mają opcje kupna na raty, za ten setup wyszło 6500.

IMG_20190415_012314.jpg

Cytat

A co sądzisz o tym Dream Machines

Serio dajesz mi specyfikacje? Mnie interesuje jaki to kadłubek! Jeśli to seria G to jakościowo bez rewelacji. Dopiero GS/X są ok.

Wolałbym kupić GTX 2060 z 8GB RAM i bez SSD M.2 niż dać tyle za GTX 1060..

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

No tak, obciąłem to jak formatowalem fotke, bo nie mieściła się w rozmiarze, ale widzę już że to seria G, czyli zostaje dołożyć trochę i i kupić tego Hyperbooka NH5 z rtxem?

Ten i5 będzie tak dobry jak i7, kiedyś siedziałem w tym, teraz parę lat zastoju i nie wiem co z czym się je ? 

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/126687/intel-core-i5-8400-processor-9m-cache-up-to-4-00-ghz.html

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/126686/intel-core-i7-8700-processor-12m-cache-up-to-4-60-ghz.html

To procesor montowany do PC-tów, cenowo kosztuje ok 750zł.

Zresztą to wymienny procesor, więc będziesz mógł wymienić w przyszłości na i7 8-mej lub 9-tej generacji (po aktualizacji bios).

Ten Hiro ma 6gb grafiki? Nic tam nie pisze, trzeba się chyba odezwać do gościa, jaki dysk do niego polecasz, brać tego adata SSD?

Cytat

Hiro ma 6gb grafiki?

Tak na 100%

ADATA_XPG_SX8200_Pro_radiator.JPG

Śmiało, mają też w zestawie mini radiator do laptopów.

Można dokupić ale nie są tanie ?

To którego lepiej wziąć, kasa ta sama prawie, także w sumie bez różnicy (bo widziałem że tego polecasz ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro)

O kadłubek i RAM, wysłałem zapytanie, jak tylko będę miał jakieś info to wrzucę, a co do kości lepiej wrzucić taką jak już jest w środku (8GB Crucial DDR4, 2400MHz) czy dołożyć coś innego?

Cytat

a co do kości lepiej wrzucić taką jak już jest w środku

Tak, chyba że ją sprzedasz na OLX i kupisz jakąś 2666MHz z niskim CL.

Cytat

A co do systemu, może być to

Jak najtańszy te klucze nie są tak legalne do końca ?

6 godzin temu, FxJ napisał:
Cytat

a co do kości lepiej wrzucić taką jak już jest w środku

Tak, chyba że ją sprzedasz na OLX i kupisz jakąś 2666MHz z niskim CL.

O tych myślę, https://www.morele.net/pamiec-kingston-predator-ddr4-32-gb-2666mhz-cl13-hx426c13pb3k2-32-1378285/  powinny być chyba ok, a i cenowo fajnie wyglądają, myślę, że z tym dyskiem i RAMem powinienem się zmieścić w budżecie

6 godzin temu, FxJ napisał:
Cytat

A co do systemu, może być to

Jak najtańszy te klucze nie są tak legalne do końca

Czyli nawet te po parę złotych będą ok?

A jeszcze co do dysku, wziąć teraz większy ten SSD (1tb), czy zostać przy tym 512gb, a później dołożyć następny?

Cytat

powinny być chyba ok

HyperX Impact SODIMM DDR4 2x16GB 2666MHz CL15 (HX426S15IB2K2/32) - to są kości do laptopa.

Cytat

Czyli nawet te po parę złotych będą ok?

Zobacz ten drugi film.

Cytat

wziąć teraz większy ten SSD (1tb), czy zostać przy tym 512gb

Ten na allegro do którego dałem link nie miał SSD i możesz dołożyć dowolny NVMe x4.

5 godzin temu, FxJ napisał:

No tak, na szybko wrzucone i taki głupi błąd ?, ale i tak chyba w miarę cenowo, czy idzie dorwać coś lepszego w tej cenie?

Cytat

wziąć teraz większy ten SSD (1tb), czy zostać przy tym 512gb

Czyli może narazić zostawię ten a-data 512gb, a w razie potrzeby dokupie drugiego

5 godzin temu, FxJ napisał:

Zobacz ten drugi film

Ok, już wiem co i jak , dzięki, czy poza RAMem i dyskiem potrzebuje do niego coś jeszcze?

Cytat

idzie dorwać coś lepszego w tej cenie

Musisz poszukać.

link - ma tylko dwa sloty na RAM.

Jest jakaś różnica jak kupie osobno dwie kości po 16gb? Zamiast zestawu? Bo na Morele teraz nie dostępne 2x16gb, czy to tylko różnicą w cenie? Bo nie wiem czy czekać na zestaw

Nie, jeśli to ten sam model to nie ma żadnej różnicy.

Ja bym odpuścił, pod koniec roku może być tańszy nawet o 200-250zł więc za dużo straci na wartości.

Decyzja podjęta, stanęło na Hiro 957, (z linku od FxJ, za co wielkie dzięki dla niego),po małych problemach z ogarnięciem kredytu, ma być u mnie w przyszłym tygodniu dokupiłem odrazu RAM 2x16gb HyperX, która już czeka w domu, pozostaje mi temat dysku SSD. Cały czas zastanawiam się czy kupić A-Data ADATA XPG GAMMIX S11P Pro 512GB PCIe x4 NVMe (AGAMMIXS11P-512GT-C), czy lepiej dołożyć trochę i kupić tego Samsunga Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe , chciałbym to zamówić jutro, tak aby w przyszłym tygodniu poskładać go już na gotowo ?

Tej używki mi nie pokazuje na allegro, to nie wiem czy już poszła, czy jakiś błąd w linku

Może ale tamten miał zdjęcie dodane, chyba się pomylił i to nie był ten nowy "970 Plus".