Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cytat

gdyż dotychczasowe odpowiedzi były bardzo lakoniczne

Trzeba go mieć fizycznie dostępnego, a patrz ile osób w ogóle od siebie coś napisze, niektórzy "np." trafią na matryce z ulotami światła, zwrócą i wezmą inny model a powiedzą o tym ci za pół roku, nie wrzucą dla innych zdjęcia i modelu matrycy bo po co.

Nawet testerzy mają laptopa 4-5 dni z czego test baterii to praktycznie półtora dnia.

https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk - możesz poszukać na grupie.

Witam, to znowu ja xD.

Wrzucili nowe laptopy i już mam super kręćka, bo swojego laptopa już kupiłem a tu nowa (wydaje się lepsza ) oferta. Wrzucam te opcje laptopów i baaaardzo proszę o pomoc, który lepszy? Wydaje mi się że to prawie to samo a cena różna O_o.

1. ASUS ROG Strix SCAR II GL704GM-EV065 - 240GB SSD (GLL704GM-EV065|2SSD)
  2. ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB (GL704GM-EV066) - Ten ma numer o jeden wyższy niż pozostałe "kod producenta: GL704GM-EV066" i inną matrycę:AHVA (dodatkowo dysk 240 ssd).
  3. Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065) - Ten kupiłem :< (jeszcze nawet nie otworzyłem xD, czeka nieodpakowany).

Czy 1 opcja to nie tańsza wersja 3 (którą kupiłem) a ma tylko dysk 240 ssd zamiast 1tb hdd?

@FxJ Poradź mi:

1. Czy ta matryca AHVA jest lepsza niż IPS czy gorsza?
  2. Czy opłaca się oddać 3 opcję i zamówić 2?

Niecierpliwe czekam na pomoc

Pozdrawiam.

Cytat

ma tylko dysk 240 ssd zamiast 1tb hdd?

Tak

Cytat

Czy ta matryca AHVA jest lepsza niż IPS czy gorsza?

1 i 3 mają tą samą matrycę.

Cytat

Czy opłaca się oddać 3 opcję i zamówić 2?

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB - 500zł taniej + plecak, ekonomia mówi za tym by zamienić ale trochę poczekasz na zwrot kasy.

@FxJ

1.A co z matrycą AVHA?, czy nie jest przypadkiem gorsza niż IPS?

W tym modelu niższym kod producenta: GL704GM-EV065 jest napisane FHD matt IPS w innej ofercie tego samego laptopa IPS-level, a w tym drugim: kod producenta: GL704GM-EV066 AHVA. Czy może to być ta sama matryca? Z tego co czytałem AHVA to IPS tylko gorszy, więc zastanawiam się czy zmienili matrycę w nowszym modelu,

Pozdrawiam

To jedna z odmian matryc VA.

Cytat

nie jest przypadkiem gorsza niż IPS?

Lepsza czerń, niewiele słabsze kolory, tak samo dobra do gier. Musiałbym znać model matrycy.

@FxJ

1. Gdybyś miał wybrać to którą byś matrycę wybrał?

2.Słyszałem że matryce VA są bardziej zawodne i szybciej się psują, czy to prawda?

3.Czy te matryce się różnią?, bo były w tych samych modelach laptopów:

FHD matt IPS

IPS-level

Pozdrawiam.

Cytat

Słyszałem że matryce VA są bardziej zawodne i szybciej się psują, czy to prawda?

Bzdura, widzisz na allegro jakieś popsute VA/PVA itp? Tyle samo TN i IPS jest średnio.

Cytat

Czy te matryce się różnią?

Napisz do asusa i poproś o oznaczenie matryc, wtedy można porównać. Jak IPS level to może być nawet jakaś bardzo droga TN-ka.

@FxJ

A po tych danych to który model byś wybrał? Ten wyższy czy niższy?

Pozdrawiam.

P.S. Napisałem już do Asusa i dostałem e-mail że odpiszą w przeciągu 48H od czasu wysłania pytania w godzinach pracy: pon-pt. Więc trochę poczekam z odpowiedzią :/.

Ekonomicznie rzecz ujmując lepiej tego tańszego ale konkretnie coś mogę powiedzieć znając modele matryc.

Wielkie dzięki za Twoje zdanie w tej sprawie.

Czyli zamówiłbyś laptop z linku 1 czy 2?

Ten z linku 1 jest tańszy o 110 zł ale nie ma dysku 1TB hdd w stosunku do tego z 2 linku.

Pozdrawiam.

GL704GM-EV066 - tego z fabrycznym dyskiem SSD M.2 i HDD, w przyszłości wymienisz HDD na SSD jak cena wyniesie ok 250-300zł za 1TB np. Cruciala MX500.

Cytat

Czy 1 i 2 link to ta sama matryca tylko błąd w specyfikacji czy w tym samym modelu mogą wkładać inne matryce?

Wiesz że to człowiek wpisuje? Wpisał co było na stronie Asusa widać.

I jeszcze jedna sprawa:

14 godzin temu, FxJ napisał:

To jedna z odmian matryc VA. 

Przeczytałem ten poradnik który podlinkowałeś i tam jest napisane, że AHVA to odmiana IPS-a, możesz zerknąć? Przeglądałem też angielskie strony i znalazłem tam informacje, że AHVA to taki IPS to ma trochę gorsze kolory i kontrast za to jest szybszy, co o tym sądzisz?

Dnia 26.04.2019 o 22:54, NaPewnoNIEJanusz napisał:

Czyli podejrzewasz czy jesteś pewny że to ten sam laptop?

GL704GM-EV066 - ten sam, w obu sklepach masz podany identyczny model.

Cytat

Advanced Hyper-Viewing Angle (AHVA)

In 2012 AU Optronics began investment in their own IPS-type technology, dubbed AHVA. This should not be confused with their long standing AMVA technology (which is a VA-type technology). Performance and specs remained very similar to LG Display's IPS and Samsung's PLS offerings. The first 144 Hz compatible IPS-type panels were produced in late 2014 (used first in early 2015) by AUO, beating Samsung and LG Display to providing high refresh rate IPS-type panels.

https://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel#IPS_Alternative_Technologies

A widzisz sam się pomyliłem, w tych oznaczeniach, ne mają AHVA a nie AMVA (VA).

Jak będziesz miał model matryc to wtedy porównany.

1. Ok czyli wszystko już jasne z tymi Asusami. Mam dziwne wrażenie, że te laptopy teraz lecą w cenach na łeb na szyje (tak mi się wydaje). Poza tym zauważyłem że pojawiają się bardzo tanie odmiany laptopów z 1660 ti . Nie wiem jak silna jest taka karta ale chyba lepsza niż 1060, ale słabsza niż RTX 2060, jest jakieś porównanie tych 3 kart naraz?

2. Zauważyłem też że MSI też robi przeceny laptopów i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo się pospieszyłem z kupnem tych laptopów, może trzeba było poczekać aż ceny się unormują?

3. Chyba oddam swojego laptopa i rodziców, bo teraz są nowe jeszcze lepsze oferty nawet taniej o 400zł, np który z tych dwóch wydaje Ci się lepszy?

a) MSI GE75 Raider i7-8750H/8GB/1TB/GTX1060 (GE75 8RE-065XPL) - matryca 144Hz ips i bardziej metalowy, jak sprawdzałem to jest to samo chłodzenie no i 100 zł droższy (ALE SERIA GE)
b) MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL)z iks-kom (nie można wklejać linków) - matryca 60Hz Tn, plastikowy, to samo chłodzenie (2 wiatraki i 7chyba radiatorów), 100 zł tańszy (TU TYLKO GL)

Pozdrawiam.

Cytat

laptopy teraz lecą w cenach na łeb na szyje (tak mi się wydaje)

GTX 1660 Ti teraz trafiły do sklepów.

Cytat

jest jakieś porównanie tych 3 kart naraz?

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

Do ka komputerów PC.

Cytat

który z tych dwóch wydaje Ci się lepszy?

GL będzie wydajniejszy w grach ale nie ma za dobrego chłodzenia.

https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html

Witam

(a tak ogólnie to też wielkie Thx za odpowiedź!)

5 godzin temu, FxJ napisał:

GL będzie wydajniejszy w grach ale nie ma za dobrego chłodzenia. 

Zaraz, to jest chyba dobre chłodzenie? 2 wiatraczki i 7 radiatorów to chyba dużo, czy nie?, bo już się gubię.

a) A masz jak wygląda chłodzenie tego GE?

b) Pewnie ma też szybsze porty ten GE prawda?

csm_MG_4089_6362e9d3e4.jpg

2. Zauważyłem też że MSI też robi przeceny laptopów i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo się pospieszyłem z kupnem tych laptopów, może trzeba było poczekać aż ceny się unormują? Czy raczej taniej nie będzie bo idą komunie?

Pozdrawiam.

P.S. Widziałem ten wykres z kartami grafiki, gdyż już mi go pokazywałeś, poza tym tu jest pokazana gra, w dodatku tylko jedna, a nie np renderowanie filmów. Mi chodziło o jakiś DOKŁADNY test kart grafiki laptopów.

Testów pełno jest na yt jeśli chodzi o 1660ti vs rtx 2060 czy 1660ti vs 1060 gtx ale 1660ti jest praktycznie jak 1070 więc w laptopie pogrom :)

Ps. Gdzie te promocje na MSI? xD

Cytat

https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060?page=0,26
https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060?page=0,31

Działanie podzespołów w MSI GL63 8SE można podsumować w ten sposób: procesor działa raczej kiepsko, karta graficzna bardzo dobrze. Intel Core i7-8750H nie ma podwyższonego TDP, działa więc na fabrycznych 45W z możliwością 27-sekundowego podwyższenia do 90W. W tym krótkim czasie CPU potrafi rozgrzać się do 98 stopni

Bez ręcznego ograniczenia taktowania będzie mu ciężko, może poprawią to trochę w nowszych biosach.

Witam.

@FxJ jeśli nie masz aktualnie czasu na odpisanie to nie rób tego. Znacznie lepiej jest, gdy zamiast 4 odpowiedzi na szybko napiszesz 1 wartościową. Bardzo cenię sobie Twoje zdanie, dlatego tym bardziej wolę byś nie robił tego w pośpiechu, a teraz do rzeczy.

1. Moje najważniejsze pytanie to:

Dnia 28.04.2019 o 16:54, FxJ napisał:

GTX 1660 Ti teraz trafiły do sklepów.

No i trafiły, a z tym kilka pytań, ponieważ kupiłem laptop który w tym świetle może się już nie opłacać cenowo:

a) Ten jest mój i nie wiem czy opcja b lub c nie jest przypadkiem lepsza: MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL) za 5850 - matryca 60Hz Tn/GPU 2060, plastikowy, to samo chłodzenie Co GE (2 wiatraki i 7chyba radiatorów), (TU TYLKO GL)
b) MSI GE75 Raider i7-8750H/8GB/1TB/GTX1060 (GE75 8RE-065XPL)  za 6000- matryca 144Hz ips/GPU 1060 i bardziej metalowy, jak sprawdzałem to jest to samo chłodzenie, (ALE SERIA GE)

c) MSI GL73 8SD-233XPL za 5200 -TN 60Hz/GPU 1660Ti - nie wiem jakie chłodzenie ( @FxJ wiesz może jakie ma?),  (TEŻ GL) i ta różnica ceny ? .

Główny kłopot to monitor vs GPU i wiem, że można odpowiedzieć grasz w fps-y to bierz monitor, a jak nie to GPU, ale cena też gra rolę i nie chcę przepłacić.

Tu link do porównania karty 1660TI z RTX 2060 + ceny GPU(by nie trzeba było się fatygować):

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti GAMING OC 6GB GDDR6       1 399,00 zł

Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G GDDR6      1 759,00 zł

2.Wracając do wcześniejszego posta:

22 godziny temu, FxJ napisał:
Cytat

Działanie podzespołów w MSI GL63 8SE można podsumować w ten sposób: procesor działa raczej kiepsko, karta graficzna bardzo dobrze. Intel Core i7-8750H nie ma podwyższonego TDP, działa więc na fabrycznych 45W z możliwością 27-sekundowego podwyższenia do 90W. W tym krótkim czasie CPU potrafi rozgrzać się do 98 stopni

Bez ręcznego ograniczenia taktowania będzie mu ciężko, może poprawią to trochę w nowszych biosach.

To chyba inny model niż: GL73 8SE-065XPL  prawda?, i powinien inaczej działać, czy się mylę?

3. Powtórzę, bo w tym nie siedzę i nie wiem czy nie lepiej jest poczekać a jak tak to ile mniej więcej (pytam oczywiście o subiektywną opinię, zdaję sobie sprawę że nikt nie jest jasnowidzem) :

"Zauważyłem też że MSI też robi przeceny laptopów i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo się pospieszyłem z kupnem tych laptopów, może trzeba było poczekać aż ceny się unormują? Czy raczej taniej nie będzie bo idą komunie?"

Pozdrawiam.

Cytat

ponieważ kupiłem laptop który w tym świetle może się już nie opłacać cenowo

Czyli rozumiem że zwracasz?

Cytat

Ten jest mój i nie wiem czy opcja b lub c nie jest przypadkiem lepsza

Bez systemu są jeszcze Hyperbooki, jeszcze nie ma z GTX 1660Ti ale z RTX 2060 już są.

Lepsza, to pojęcie względne, a powinniśmy rozpatrywać po kolei matryce, klawiaturę, materiały - wiadomo droższa seria zawsze jest lepsza. Ale np biorąc pod uwagę chłodzenie "niewiele" się zmienił i nie ma prawie poprawy między tymi seriami.

Cytat

c) MSI GL73 8SD ... nie wiem jakie chłodzenie ( @FxJ wiesz może jakie ma?)

Takie samo jak w GL63 8SE

Cytat

Główny kłopot to monitor vs GPU i wiem, że można odpowiedzieć grasz w fps-y to bierz monitor, a jak nie to GPU, ale cena też gra rolę i nie chcę przepłacić.

Mówisz znów o matrycy czy monitorze dodatkowym?

Cytat

pytam oczywiście o subiektywną opinię, zdaję sobie sprawę że nikt nie jest jasnowidzem

Najtaniej elektronika jest zawsze w wakacje, a później to zależy już od producenta.

15 godzin temu, FxJ napisał:
Cytat

pytam oczywiście o subiektywną opinię, zdaję sobie sprawę że nikt nie jest jasnowidzem

Najtaniej elektronika jest zawsze w wakacje, a później to zależy już od producenta.

Cytat

ponieważ kupiłem laptop który w tym świetle może się już nie opłacać cenowo

Czyli rozumiem że zwracasz? 

A powinienem ?:help_smilie:?

Bez systemu są jeszcze Hyperbooki, jeszcze nie ma z GTX 1660Ti ale z RTX 2060 już są.

Uwierz, że gdyby te kadłubki nie było okryte tak wielką niesławą to już bym był w posiadaniu jednego, bo specyfikację mają niecodzienną.

Lepsza, to pojęcie względne, a powinniśmy rozpatrywać po kolei matryce, klawiaturę, materiały - wiadomo droższa seria zawsze jest lepsza. Ale np biorąc pod uwagę chłodzenie "niewiele" się zmienił i nie ma prawie poprawy między tymi seriami. 

Podałem trzy podobne cenowo laptopy zamówiłem opcję "a" porównując  z opcją "c" ostatecznie (zapominając na chwilę o opcji b):
Opcja a (GL z 2060) lub c (GL z 1660ti +550zł) czy 17% wydajności na karcie grafiki warte jest 550zł?, bo chłodzenie wydaje się identyczne. - który bardziej opłacalny

Cytat

c) MSI GL73 8SD ... nie wiem jakie chłodzenie ( @FxJ wiesz może jakie ma?)

Takie samo jak w GL63 8SE

Nie mogę znaleźć w necie, możesz podlinkować? Sam znalazłem coś takiego (nie ten sam ale podobny):

Cytat

Mówisz znów o matrycy czy monitorze dodatkowym?

Proszę nie czepiaj się :< ,  mówię o matrycy.

Proszę podpowiedz ?.

Cytat

A powinienem

500zł to trochę sporo ?

Cytat

Uwierz, że gdyby te kadłubki nie było okryte tak wielką niesławą to już bym był w posiadaniu jednego

Gdyby tak było to firm je sprzedających by ubywało, lub by plajtowały. Zresztą te nowe RTX-y w porównaniu do starszych wydzielają niewiele ciepła.

Cytat

czy 17% wydajności na karcie grafiki warte jest 550zł?

Patrząc na okres 3-4 lat można powiedzieć że i owszem, jeśli byś planował tylko na dwa lata i wymiana to nie.

Cytat

Nie mogę znaleźć w necie, możesz podlinkować?

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html

Obstawiam takie jak tutaj.

https://www.msi.com/Laptop/GL73-8SX-GTX

Patrz zakładka "performance".

Witam,

30 minut temu, FxJ napisał:
Cytat

Uwierz, że gdyby te kadłubki nie było okryte tak wielką niesławą to już bym był w posiadaniu jednego

Gdyby tak było to firm je sprzedających by ubywało, lub by plajtowały.

1. To jak wytłumaczyć te wszystkie niepochlebne opinie użytkowników? Niektórzy nawet wrzucają zdjęcia jak po krótkim czasie laptop wygląda jak by go produkowali w czasach Matuzalema.

Gdyby tak było to firm je sprzedających by ubywało, lub by plajtowały. Zresztą te nowe RTX-y w porównaniu do starszych wydzielają niewiele ciepła. 

2. Według filmików porównujących to ok 3 stopnie na korzyść Gtx 1660ti.

Cytat

Nie mogę znaleźć w necie, możesz podlinkować?

Obstawiam takie jak tutaj. 

Czyli dobre to chłodzenie nie? 2wiatraczki 7 hp, prawda?

Czyli ostatecznie wygrywa ten z 1660ti, dobrze zrozumiałem? (że też kurcze nie ma IPS-a 144 Hz ?, mógłbym dopłacić )

Pozdrawiam.

Cytat

To jak wytłumaczyć te wszystkie niepochlebne opinie użytkowników?

Przecież mogę znaleźć na każdą firmę i producent nieprzychylną opinie.

To nowe kadłubki więc najlepiej przetestować samodzielnie

https://www.ultrabookreview.com/24411-how-dell-can-get-the-xps-15-9580-back-on-track/

Nawet XPS-y Della nie są idealne.

Cytat

Czyli dobre to chłodzenie nie?

Średnie bym powiedział, ale tutaj upatruję się winy nie specjalnej pasty, za słabo oddaje ciepło do radiatora.

Cytat

Według filmików porównujących to ok 3 stopnie na korzyść Gtx 1660ti.

Ale powinieneś porównywać z GTX 1070.

Witam,

Czyli ostatecznie wygrywa ten z 1660ti, dobrze zrozumiałem?

2 godziny temu, FxJ napisał:
Cytat

Według filmików porównujących to ok 3 stopnie na korzyść Gtx 1660ti.

Ale powinieneś porównywać z GTX 1070.

Czemu jak żaden z w.w. laptopów nie miał 1070?

2 godziny temu, FxJ napisał:

Nawet XPS-y Della nie są idealne.

Czy delle nie są też kadłubkiem robionym przez clevo?

Pozdrawiam.

Cytat

Czemu jak żaden z w.w. laptopów nie miał 1070?

Bo zwykle kosztują ok 7000zł dopiero wejście nowych z GTX 1660 Ti spowodowało spory spadek cen.

Cytat

Czy delle nie są też kadłubkiem robionym przez clevo?

Dell to DELL, oni robią samodzielnie laptopy, też pod marką Alienware.

Jedynie MSI jeszcze produkuje dla innych kadłubki.

Witam,

Nie wiem czy kogoś to obchodzi, ale odpisali mi ludzie z Asusa i oba te laptopy mają identyczną matrycę. To tak na marginesie dla potomnych czy coś.

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB (kod producenta: GL704GM-EV066) i Laptop Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065)

Pozdrawiam.