Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

maciejj86

[~4000zł] Laptop do pracy i okazjonalnego grania

Polecane posty

Przyszedł czas na zmianę sprzętu. Zacząłem czytać recenzje i opinie w necie. Po trzyletniej przerwie w temacie sprzętu wypadłem całkiem z obiegu a i czasu mniej na doszkalanie się. Będę wdzięczny za wszelką pomoc:)

1. Laptop na firmę (leasing) dla faceta. Kwestia gwarancji nie jest aż tak istotna. 
2. Bez systemu Win. Dokupię osobno i zainstaluję samodzielnie. 
3. Matryca 15,6”, waga bez znaczenia
4. SSD na pokładzie (najlepiej około 250GB) plus 1TB HDD. Widziałem takie konfiguracje na gotowo na np. X-kom
5a. Kwota brutto do 4000zł ale jestem elastyczny w tej kwestii. Mogę dołożyć 400-500zł jeżeli dzięki temu mocno zyskam na wydajności. W grę wchodzą tylko nowe. Bez zestawów.
5b. To ma być laptop na kolejne dwa lata.
5c. Z zakupem myślę, że mogę poczekać do czerwca-lipca. Ponoć w maju mają być premiery nowych procesorów więc jeżeli wpłynie to na cenę starszych to chętnie poczekam. O ile to ma sens.
6. Najlepiej z obudową aluminiową ale solidny plastik również zaakceptuję. Bardziej zależy mi na wydajności niż baterii.
7. Matryca jak najlepsza, matowa. Pracuję na kilku monitorach po HDMI ale często również na samym lapku.
8. Do użytku głównie w Polsce, w biurze domowym.
9. Sporadycznie do gier typu Wiedźmin 3 ale nie musi być na najwyższych detalach.
10. Z programów Adope PS, edycja wideo, praca biurowa, kilka programów odpalonych jednocześnie naraz.
11. Podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa (patrz pkt. 6), pełny numpad, jak się znajdzie model w tej cenie z czytnikiem linii papilarnych to chętnie wezmę ale to nie jest wymagane. 
12. Do tej pory pracowałem głównie na Asusach.
13. Póki co rozpatrywałem te dwa modele z sentymentu do Asus i X-kom.pl

MSI GV62 i5-8300H/16GB/240+1TB GTX1050Ti

ASUS TUF Gaming FX505GE i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10X

Czy mogę znaleźć coś lepszego?

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

Pracuję na kilku monitorach po HDMI

Czyli HDMI + Display Port (mini) lub USB-C z TB3.

Cytat

czerwca-lipca

Jakoś niebawem Y540 z RTX 2060 będzie mieć premierę np. ale ok 4500zł w jakiejś bardziej podstawowej konfiguracji.

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/256+1TB GTX1060 - możesz kupić o ile zrobisz undervolting + podkłada chłodząca do grania lub zmiana pasty.

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1050Ti wyższa seria od GV z lepszym układem chłodzenia.

Cytat

Czyli HDMI + Display Port (mini) lub USB-C z TB3.

Przemyślałem sprawę i możliwe, że po zmianach zostanie konfiguracja Laptop+jeden ekran więc w sumie nie będę potrzebował Display Port.

Cytat

Jakoś niebawem Y540 z RTX 2060 będzie mieć premierę np. ale ok 4500zł

Czyli cena Y530 powinna pójść w dół.?

Po dopakowaniu MSI do 16gb zrobiła sie wyższa cena niż Y530 ale ze słabszą kartą (1050ti vs 1060). Dodatkowo, na korzyść MSI przemawia aluminiowa obudowa.

MSI GP63 i7-8750H/16GB/240+1TB GTX1050Ti

Może jednak warto zejść z i7 do i5 ale z 16gb RAM i lepszą kartą? 

Nie ma sensu pakować się w procesory i grafikę od AMD? 

Cytat

możliwe, że po zmianach zostanie konfiguracja Laptop+jeden ekran

DisplayPort >> HDMI.

Cytat

Czyli cena Y530 powinna pójść w dół.?

Trochę ale zależy od konfiguracji czy z RTX 2060 / GTX 1660 Ti  z słabszymi odpowiednikami 2050* / 1550*.

Cytat

na korzyść MSI przemawia aluminiowa obudowa

Częściowo aluminiowa.

Cytat

grafikę od AMD? 

W mobilnych aktualnie nie mają praktycznie nic.

https://ithardware.pl/aktualnosci/lisa_su_amd_z_wystapieniem_na_computex_2019_szykuje_duze_zapowiedzi-8977.html

Dopiero po premierze nowej generacji kart graficznych AMD Navi coś może się zmienić.

Cytat

Może jednak warto zejść z i7 do i5 ale z 16gb RAM i lepszą kartą?

Lepiej dokupić RAM w niedalekiej przyszłości niż wymieniać laptop ze względu na procesor.

https://www.purepc.pl/notebooki/test_hp_pavilion_gaming_15_2018_laptop_z_zielonym_charakterem?page=0,29

Te nie maja za dobrego układu chłodzenia więc 1060-tka to dla nich trochę za dużo, bez wymiany pasty na Liquid Metal i undervoltingu będzie słabo.

Chyba że mocno ograniczysz taktowanie procesora i wydajność grafiki tak by zrównać wydzielanie ciepła do możliwości układu chłodzenia.

MSI GV62 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060 IPS - tańszy odpowiednik GP63 z słabszym chłodzeniem, ale daje radę tyle że będzie bardzo głośny.

Bez tweak-owania nie ma lekko przy takich tanich (lekkich) laptopach z wydajnymi grafikami.

Super. Twoja pomoc jest nieoceniona. W takim razie poczekam do maja i zobaczę co się stanie z cenami. 

Wybiorę jednak pomiędzy MSI i Lenovo.

Dzięki i pozdrawiam:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się