Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

krzychu86

[~3000zł] Laptop do pracy, uczelnie - Autocad 2D

Polecane posty

[1] Mężczyzna +22 lata, studia, praca w biurze.
[2] Laptop bez systemu, posiadam własny klucz.
[3] Matryca 13/14 cali. Waga najlepiej poniżej 2kg.
[4] Zależy aby laptop posiadał dysk SSD  zwykły (SATA) lub jeśli będzie możliwość na slot m.2. Nagrywarka niepotrzebna. Pamięć Ram minimum 8gb z możliwością rozszerzenia 
[5 a] Kwota oscyluje w granicach 3000zł oczywiście mogę dołożyc jeślii będzie warto.

[5 b] Zamierzam używać minimum 4/5 lat. Jest to drugie urządzenie, posiadam komputer stacjonarny z procesorem i5-4670k i kartą graficzną gtx 770 2gb 

[5 c] 1/2 miesiące 
[6] Ważna dla mnie jest obudowa aluminiowa, praca na bateri minimum 5/6 godzin oraz wydajność procesora, również zależy mi aby chłodzenie nie było zbyt głośne
[7]  Rozdzielczość 1920x1080 oraz matryca IPS (obojętnie błyszcząca czy matowa)
[8] Używany głównie na studiach, czasami w biurze, domu 
[9]Nie będą odpalane gry 

[10] Programy:

■ Autocad 2d(ewentualnie gstarcad) , excel, mb-cad, photoshop,

■ wszystko o zastosowaniu i czego oczekujesz

[11] Tak jak wspomniałem w punkcie 6 zależy mi na aluminiowej obudowie (bardzo podoba mi się xiaomi mi air 13,3 kolor srebny), jeśli będzie możliwość to podświetlana klawiatura 
[12] Niechęć do lenovo b50, cała obudowa czeszczy (tandetny plastik źle spasowany )

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-840-G5-i7-8550U-SSD-FHD-Laptop-Review.306238.0.html

HP EliteBook 840 G5 (1.48 kg - biznesowy mode) w przedziale 3000-3200zł mozesz kupić z fabryczną gwarancją producenta trochę poniżej 34-35 miesięcy.

Cytat
  • Ekran FHD IPS o przekątnej 35,6 cm (14″), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED, 220 cd/m², 67% sRGB (1920 × 1080)
  • Ekran dotykowy FHD IPS o przekątnej 35,6 cm (14″), z podświetleniem LED i szkłem Corning® Gorilla® Glass 3, 220 cd/m², 67% sRGB (1920 × 1080)
  • Ekran dotykowy FHD IPS o przekątnej 35,6 cm (14″), z funkcją HP Sure View, podświetleniem LED i szkłem Corning® Gorilla® Glass 3, 700 cd/m², 100% sRGB (1920 × 1080)
  • Ekran IPS 4K o przekątnej 35,6 cm (14″), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED, 400 cd/m², 100% sRGB (3840 × 2160)
  • Ekran FHD IPS o przekątnej 35,6 cm (14″), z funkcją HP Sure View, powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED, 700 cd/m², 100% sRGB (1920 × 1080)
  • Ekran FHD IPS o przekątnej 35,6 cm (14″), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED, 400 cd/m², 100% sRGB (1920 × 1080)

Link - tylko są dostępne z wieloma matrycami, zapytaj wpierw z jaką.

Ten Hp EliteBOOk 840 g5 co posałeś link do allegro to są same w tej cenie za z i5-8250U jest on w miare wydajny i cichy:>? jak ogolnie działa chłodzenie w tych laptopie? bo siostra ma wlasnie lenovo b50 z prockiem i-5200U i masakra jak strasznie wyje chłodzenie. 

Karta graficzna zintegrowana wystarczy ta co jest w nim?  

Cytat

jest on w miare wydajny i cichy:>? jak ogolnie działa chłodzenie w tych laptopie?

Patrz pierwszy link z testem.

Cytat

Karta graficzna zintegrowana wystarczy ta co jest w nim?  

Nie widzę potrzeby dedykowanej do takiego zastosowania.

Cytat

ma wlasnie lenovo b50 z prockiem i-5200U i masakra jak strasznie wyje chłodzenie. 

Ktoś chyba nie czyścił kompresorem układu chłodzenia i się zrobił dywanik 😉? To niskonapięciowe procesory te się nie "grzeją".

Zresztą jak jest po gwarancji to już obowiązkowo wymiana pasty.

A jakis inny jesteś w stanie polecić? na pewno z obudowa aluminiową.

Komputer był czyszczony kompresorem, ale i tka mało uzywany jest raz na "ruski" rok 😄 , a co do Pasty to nie była wymieniana 😄

Jest tak , że odpali sie go fajnie cicho jest, odpala sie przeglądarke chwile coś robi na nim i nagle z niczego odpala się chłodzenie wręcz na maksa przez chwilę i potem znowu cisza albo  nei raz już chodzi cały czas tak głosno a w menedżerze nie ma uzycia procka 100% ani nawet nie raz 50% 😄 

Cytat

Komputer był czyszczony kompresorem

Ale pasta już wyschła na wiór.

ASUS ZenBook UX410UA-GV422T (Grey) - te ZenBooki były fajne i mają miejsce na 2 dyski i dwa sloty RAM, aktualnie czekamy na premiere modeli na 2019 r.

MSI PS42 8M Modern i7-8550U/8GB/256 IPS - ale ma tylko jeden slot na RAM i to trudno dostępny.

Cytat

czy lepszy będzie ten hp elitebook 840 g5?

Oczywiście że lepszy, szczególnie z jakąś droższą matrycą, nawet licząc że kupiłbyś go za ok 3100zł z voucherem.

Mógłbyś wytłumaczyc dlaczego lepszy ? i co  w tym pavilonie jest gorszego od tego eliteboooka ? 

Przykładowo Pavilon:

procek i5-8265U 

ramu :16gb

Dysk SSD M.2 PCIe:256 GB   

Obudowa i wnętrze aluminiowe

Kwota za nowy około: 3500zł

Eliteboook:

procek i5-8350(starszy)

ramu:16gb

Dysk ssd: 256gb

Nie znalazłem czy cały aluminiowy a wręcz w opisie cos takiego "Materiał:włókno węglowe"

kwota za uzwany około: 2900zł

Proszę mi rozjaśnic abym zrozumiał,

Z góry dzięki 🙂 

Serio chcesz porównywać z biznesowym modele z fabryczna 3 letnią gwarancją 😉 ?

- touchpad z osobnymi przyciskami, trackpoint* i ogólnie lepszej klasy klawiatura

- złącze stacji dokującej (USB Type-C z Thunderbolt 3)

- kamerka zakrywana

- lepsza jakościowo konstrukcja i materiały

- miejsce na kartę LTE/4G

- dostępne opcje z znacznie lepszymi matrycami IPS (drogie matryce LG)

No dobra rozumiem, a co się z nimi stało ze jest ich tak mało ze tylko na allegro można znaleźć?

Jesteś w stanie podesłać odpowiedni model z dobrą matrycą? 

Cytat

a co się z nimi stało ze jest ich tak mało ze tylko na allegro można znaleźć?

Wyprzedały się, cała partia szybko się wyprzedała

ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/8G/256SSD/Win10 (UX410UA-GV422T)

ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/8G/256SSD/Win10 (UX410UA-GV479T)

ASUS ZenBook UX410UA i5-7200/8GB/256SSD/Win10 (UX410UA-GV066T) - pierwsze były z 7-gen Intela

Poszukaj na forum tych np.

Cytat

Jesteś w stanie podesłać odpowiedni model z dobrą matrycą? 

Nie, sprzedawcy zwykle tego nie podają i trzeba pytać.

Cytat

14 inch 16:9, 1920 x 1080 pixel 157 PPI, IVO M140NVF7 R0, IPS, HP SureView (privacy screen via function key), glossy: no

Np. takiej jak w teście byle nie z dotykowymi (lista wyżej).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się