Jump to content
  • Sign Up
siwekg

Dodatkowe chłodzenie SilentiumPC RG4

Recommended Posts

Witam,

posiadam komputer o poni┼╝szej specyfikacji z obudow─ů SilentiumPC Regnum RG4.

Chcia┼ébym dorzuci─ç do tego ch┼éodzenie CPU w formie SilentiumPC Fortis 3 - czy na pewno si─Ö zmie┼Ťci do tej obudowy? Wiem, ┼╝e teoretycznie powinno si─Ö zmie┼Ťci─ç do 159mm ale czy kto┼Ť to testowa┼é? (wiem, ┼╝e mo┼╝e bardziej op┼éacalna jest Fera ale trafi┼éo si─Ö akurat u┼╝ywane Fortis)

Drugie pytanie: jakie wentylatory wrzuci─ç do tej obudowy w dw├│ch wolnych gniazdach na g├│rze?

teoretycznie mieszcz─ů si─Ö 2x120mm lub 2x140mm, a my┼Ťla┼éem np o jednym 140mm i dobrej wydajno┼Ťci. I na jakim pod┼é─ůczeniu? Wydaje mi si─Ö, ┼╝e 4 piny PWM ale wola┼ébym si─Ö upewni─ç.

Trzecie pytanie mo┼╝e ma┼éo z obudow─ů zwi─ůzane ale ju┼╝ w jednym w─ůtku zadam: czy jak─ů┼Ť specjaln─ů past─Ö do tego ch┼éodzenia dokupi─ç czy np SilentiumPC Pactum PT-2 b─Ödzie ok?

zapomniałem dodać jaki to zestaw:

CPU: Ryzen 5 2600

Grafika: Sapphire Radeon RX580 Nitro+ 8GB GDDR5 (256bit)

RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Płyta główna: MSI B450-A PRO

Zasilacz: SilentiumPC Supremo L2 550W

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Mam wra┼╝enie, ┼╝e po prostu troch─Ö za bardzo si─Ö grzeje, szczeg├│lnie procek.

Wentylatory oryginalne w obudowie musz─Ö nastawia─ç na najwy┼╝sze pr─Ödko┼Ťci (regulator w obudowie) bo inaczej ju┼╝ robi si─Ö oko┼éo 47-48┬░C na CPU tylko prze przegl─ůdaniu neta i jakim┼Ť niewielkim excelu.

Cytat

┬áczy na pewno si─Ö zmie┼Ťci do tej obudowy?┬á

Cytat

Maksymalna wysoko┼Ť─ç uk┼éadu ch┼éodzenia CPU [cm]

15.9

Tak, mo┼╝esz regulowa─ç wysoko┼Ť─ç wentylatora.

Scythe Kotetsu Mark II jak by┼Ť chcia┼é jakie┼Ť lepsze.

Cytat

Wydaje mi się, że 4 piny PWM ale wolałbym się upewnić.

A chcesz by mia┼é p┼éynn─ů regulacje obrot├│w ?? Je┼Ťli tak to PWM.

M├│g┼éby┼Ť da─ç np.

SilentiumPC Sigma Pro 140 PWM

Be quiet! Pure Wings 2 PWM (BL040)

Dzi─Ökuj─Ö za podpowied┼║. Je┼Ťli nie uda mi si─Ö kupi─ç tej u┼╝ywki to ze wzgl─Öd├│w bud┼╝etowych wybior─Ö pewnie SPC Fera.

Je┼Ťli chodzi o wentylatory to ta regulacja, kt├│ra jest na obudowie z 3 pr─Ödko┼Ťciami jest w┼éa┼Ťnie pod PWM?

3 pinowe - tylko napięciem można regulować, a 4 pinowe płynnie każdym kontrolerem lub programem a z automatu płyta główna nim steruje.

02-1.jpg

A czy do ch┼éodzenia Fera trzeba dokupi─ç jak─ů┼Ť lepsz─ů past─Ö? Teoretycznie jest w zestawie Pactum PT-2 (5 W/m2) tylko z tego co widzia┼éem jest masa teoretycznie lepszych, tylko czy jest potrzeba je stosowa─ç w normalnym u┼╝ytkowaniu?

wynikicakowite1.jpg

Mo┼╝esz zostawi─ů albo komu┼Ť sprzeda─ç i do┼éo┼╝y─ç do lepszej, wszystko rozchodzi si─Ö o cen─Ö.

zamówiłem wentylatory be quiet! Pure Wings 2 PWM

Mam teraz problem, ┼╝eby je pod┼é─ůczy─ç do obudowy, poniewa┼╝ w obudowie SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black jest wbudowany prze┼é─ůcznik steruj─ůcy pr─Ödko┼Ťci─ů wentylator├│w jednak pod┼é─ůczenia s─ů w nim jedynie na 3 piny.

W zwi─ůzku z tym mam pytanie: czy powy┼╝sze wentylatory mo┼╝na jako┼Ť zamontowa─ç do tej obudowy czy nale┼╝y wymieni─ç na wersj─Ö z 3 pinami?

Na p┼éycie g┼é├│wnej znajduj─ů si─Ö jakie┼Ť z┼é─ůcza opisane "System Fan" z dopiskami od 1 do 4 i one rzeczywi┼Ťcie maj─ů 4 piny - czy ewentualnie w ten spos├│b mog─Ö pod┼é─ůczy─ç wentylatory z PWM?

Chyba┬á Chyba najwygodniejsz─ů opcj─ů by┼éoby pod┼é─ůczenie wszystkich wentylator├│w do kontrolera w obudowie, wtedy jednym prze┼é─ůcznikiem mo┼╝na by┼éoby zmienia─ç pr─Ödko┼Ťci, w innym przypadku trzebaby pewnie co┼Ť kombinowa─ç.

Prosz─Ö o jakie┼Ť porady, jak to najsensowniej rozwi─ůza─ç

Cytat

┬áczy powy┼╝sze wentylatory mo┼╝na jako┼Ť zamontowa─ç do tej obudowy

Podpinasz do p┼éyty g┼é├│wnej bezpo┼Ťrednio i niech ona steruje nim.

Cytat

Chyba┬á┬áChyba najwygodniejsz─ů opcj─ů by┼éoby pod┼é─ůczenie wszystkich wentylator├│w do kontrolera w obudowie´╗┐

Tamte zostaw, będziesz nimi sterował z przycisku.

Thermaltake Commander FP (AC-023-AN1NAN-A1)┬á- jak by┼Ť kiedy┼Ť chcia┼é sterowa─ç np. 6-cioma na raz.

Corsair Commander PRO (CL-9011110-WW) - pod sterowanie RGB