Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Aski

Jeden wentylator nie działa w laptopie HP Omen 15-AX050NW

Polecane posty

Witam, ostatnio chciałem przeczyścić mojego laptopa HP Omen 15-AX050NW w środku, a z braku odpowiedniego sprzętu przedmuchałem go pompką do opon samochodowych z założoną igłą do pompowania piłek aby ciśnienie powietrza było większe. Wtedy też uruchomiłem laptopa ze zdjętą pokrywą aby zrobaczyć czy wentylatory działają. W laptopie mam dwa wentylatory ułożone koło siebie przy otworze wentylacyjnym. Ku mojemu zaskoczeniu przy samym starcie oba wiatraki ruszyły ale po może jednej sekundzie od uruchomienia laptopa jeden sie zatrzymał a dalej działał tylko drugi. Jeden z tych wiatraków był zakurzony a drugi dużo mniej. I teraz moje pytanie czy to może być spowodowane tym że coś popsułem przedmuchując laptopa (w tym też wentylatory) zwykłą pompką a nie sprężonym powietrzem? Czy to po prostu ten jeden wiatrak był zepsuty od dłuższego czasu? A może to tak ma być że drugi wiatrak uruchamia się tylko przy obciążeniu?

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

czy to może być spowodowane tym że coś popsułem przedmuchując laptopa

Wątpię w to.

A weź odpal jakąś grę, wtedy powinny kręcić się oba i to bardzo szybko.

Zerknij do linku do materiału na YT.

• Like 1

No właśnie teraz widzę że zrobiłem błąd bo nie zablokowałem łopatek wentylatora jak dmuchałem i cały czas się kręciły. 

Z tą grą to jeszcze na weekendzie popatrzę bo na razie nie mam możliwości otworzenia laptopa.

https://youtu.be/QMc9P-CYY5k

Powinien to wytrzymać ale najlepiej dmuchać punktowo lub zablokować szmatką.

Powinieneś na wylocie poczuć czy się załączył ten drugi.

• Like 1

No trochę się martwię właśnie bo też baterii nie odłączyłem. To mogło miec jakieś znaczenie?

Znaczy przy większym obciążeniu laptop głośniej działa i mocniej dmucha gorącym powietrzem z wentylatora, ale nie wiem czy to dlatego że drugi wentylator sie załączył czy to dlatego że ten pierwszy po prostu działa na większych obrotach.

OMEN Command Center - zobacz czy masz tam jakieś opcje/informacje.

Zrób undervolting procesora a będzie wydzielał mniej energii.

Dobra, otworzyłem laptopa i uruchomiłem "stress test" w OCCT bo nie miałem pod ręką akurat żadnej gry i w czasie "stress testu" po około 20 sekundach włączył się drugi wentylator, więc wychodzi na to że on uruchamia się tylko w czasie większego obciążenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się