Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Polecane posty

[1] Student 22 lata
[2] Razem z windowsem, nie mam możliwości ogarnąć z uczelni
[3] 15,4"- 15,6” / 17,3” trochę ciężko mi się zdecydować, ale raczej 17 jeżeli nie byłoby dużej różnicy w komponentach - waga nie ma jakiegokolwiek znaczenia
[4] Też cieżko mi się zdecydować, wolałbym SSD ale niektóre programy jak Inventor muszą być na partycji systemowej, więc musiałby być 250/500
[5 a] Kwota powiedzmy 2800-3400, ale może wykraczać poza, chciałbym się zorientować jak to wygląda. Nie chciałbym wydać za dużo, gdyż jestem zmuszony przez uczelnię kupić komputer, inaczej bym go nie potrzebował. Jak najbardziej mogą być zestawy, gdyż plecak i bezprzewodową myszkę będę musiał dokupić

[5 b] Jedyny mój komputer, musi wytrzymać przynajmniej te 3 lata, ale wiadomo - im więcej tym lepiej

[5 c] Kiedy, to zależy czy opłaca się poczekać chwilę? Jednak im szybciej tym lepiej
[6] Jakość wykonania się liczy, ale bez przesady. Co do baterii to liczyłbym, że wytrzyma 3h filmu, a normalnie może pracować na ładowarce
[7] Kompletnie nie znam się na matrycach, nie będzie podłączany do monitora, możliwe że sporadycznie do TV żeby film obejrzeć (tak myślę raz na miesiąc średnio)
[8] Tylko Polska, używany w domu, na studiach, jakichś bibliotekach itp.
[9] W gry raczej nie gram (jedynie Heroes 3 lub gothic), możliwe że kiedyś coś odpalę bardziej wymagającego, ale nie będzie mi przeszkadzało kompletnie granie na średnich detalach

[10] Głównie oprogramowanie inżynierskie typu Inventor, Matlab/simulink

[11] Jakby miał jakieś głośniki lepsze to byłoby super, ale nie oczekuję nic specjalnego w tej ceni

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

raczej 17 jeżeli nie byłoby dużej różnicy w komponentach 

Cytat

na studiach, jakichś bibliotekach itp.

Do noszenia na uczelnie to max 15,6" większych nawet nie bierz pod uwagę, do standardowego plecaka ci sie taki nawet nie zmieści.

Cytat

Nie chciałbym wydać za dużo, gdyż jestem zmuszony przez uczelnię

To masz opcje kupić Paviliony ze sporym cashbackiem tylko musisz załatwić voucher na 400zł (co jest łatwe).

Z procesorami niskonapięciowymi (lżejsze dłużej pracujące na baterii)

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS 15-cs1001nw

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS 15-cs1013nw

i5-8250U vs i5-8265U (Whiskey Lake-U)

Bez problemu dokupisz dodatkową kość RAM 8GB i dodatkowy dysk 2,5" SATA III.

HP Pavilion 15 2018 (15-cs1000, 15t-cs100) - tutaj w konfiguracji z matrycą lustrzaną ale w x-kom są z matrycą matową IPS.

Voucher HP promocyjny - dla wymieniających laptopa HP na nowy (cashback) - instrukcja

Z procesorami HQ/H (cięższe - wydajniejszy procesor i grafika)

Lenovo Legion Y530 i5 8GB 1T W10 1050 4GB G24 MYSZ - chyba że nie przeszkadzają ci takie oferty z allegro od firm które brały laptopy z internetem.

Plus odkupujesz dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x4) na system np.

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro - 259,00 zł

Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - 359,00 zł

Lenovo Ideapad 330-17 i5-8300H/8GB/1TB/Win10 GTX1050 (81FL0051PB)

Zastanawiałem się nad tym + jakiś dysk SSD? Albo od razu sam ten dysk SSD Sata 480GB, który oferują.

Niestety nie mam dostępu do nikogo z HP, i jednak kierowałbym się w stronę 17", to naprawdę nie jest żaden problem, praktycznie codziennie chodzę z torbą +- 7kg. Może być jak najbardziej procesor H, a dyski rozumiem w takich cenach, nic tańszego nie ma sensu?

A co cię tak w nim urzekło, niska jakość? Wlutowane 4GB RAM, słaba matryca TN? Przycisk power zintegrowany w klawiaturze (w razie zalania to problem).

Żeby nie było, ja go odradzam i jego 15,6" konfiguracje !!!

Cytat

nie mam dostępu do nikogo z HP

To wejdź na OLX albo na naszaklasa.pl 😉

Cytat

a dyski rozumiem w takich cenach, nic tańszego nie ma sensu?

Cytat

M.2 (SATA AHCI)
M.2 (PCIe AHCI)
M.2 (PCIe NVMe x2)
M.2 (PCIe NVMe x4)

A wiesz że dyski M.2 dzielimy na wiele typów?

Pomyślałem, że może bym pograł jednak i zastanawiam się czy karta mx150 pociągnie? I te Omen mają procesory 7 generacji, nie będzie to problem?

HP Pavilion Gaming i5-8300H/8GB/1TB/Win10 1050Ti

HP OMEN 15 i5-7300HQ/16GB/128+1000/Win10 GTX1050

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/480/Win10 MX150 IPS

Który z tych trzech byłby najlepszy?

Cytat

i zastanawiam się czy karta mx150 pociągnie?

Pociągnie ale jaką, na jakich detalach?

test_grafiki_latopy.PNG

GTX 1050 będzie ponad 2x wydajniejszy od MX150.

HP Omen 15-dc0014nw i5-8300H/8GB/1TB+128GB SSD/GTX1050Ti/Win10H + 40zł po rejestracji w kubie MM.

Cytat

mają procesory 7 generacji, nie będzie to problem?

Tamta to wersja z 2017 dlatego tyle tańsza i z wcześniejszymi procesorami, cenowo jak najbardziej ok ale procesory o niższej wydajności. Dla 1050 Ti to nie wieli problem ale zawsze 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti + 200zł z cashback lenovo = 3599zł jak byś znalazł pomocnego kolegę który by ci pomógł z systemem 😉 ?

To zdecyduję się na tego omena, wielkie dzięki pomogłeś mi super 😄

Tak dla pewności robię tak:
- rejestruje się w MediaMarkt tym klubie,

- dzwonie do hp i zgłaszam starego laptopa (musi być laptop tak?)

- kupuje HP Omen 15-dc0014nw i5-8300H/8GB/1TB+128GB SSD/GTX1050Ti/Win10H z odbiorem własnym

- wypełniam druczek i dostaje 650zł (nie zaden kupon na kolejne zakupy?) od hp na konto i wychodzi mi w sumie 3450?

Tak się upewniam, bo mam wielki talent do spieprzania takich rzeczy

Cytat

musi być laptop tak?

Tak laptop HP.

Cytat

mam wielki talent do spieprzania takich rzeczy

Postępuj wg. kolejności jaką napisałem - dla pewności przeczytaj sobie wszystkie komentarze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się