Skocz do zawartości

b-boss

Monitor 27" IPS 1440p co wybrać? a może 4K?

Polecane posty

Powitać, 

Świeżo po rejestracji ale mam trudne pytanie 🙂

Od kilku dni biję się z myślami co wybrać, i nawet miałem już jednego Dell-a z outletu ale niestety okazało się że był wadliwy. 

Monitor będzie podpięty do Maczka 15 z 2014 przez stację dokującą czyli przez DisplayPort i może czasami do PS4 na hdmi 

Zależy mi by rozdzielczość była 1440p bo miałem już mniejszy full hd i było trochę za mało.  Tym bardziej po kilku dniach z Dellem u2715h

Będzie używany do internetu, tworzenia muzyki, i czasami by ogarnąć trochę kodu lub jakaś bazę danych 

Zastanawiałem się nad kilkoma modelami i wacham się między 2 firmami, iiyama i Dell 

• iiyama xub2792qsu Tani, 75Hz ma wszystko co potrzeba 
  • Dell u2717d Więcej portów w hubie USB, Mini DisplayPort 
  • Dell u2719d Tegoroczny model
  • Dell U2715H Miałem go już na biurku, fajnie wyświetla, ponoć jedyny z serii u który miał na starcie 5 lat gwarancji dell. 

I trochę szaleństwa 

• iiyama XUB2792UHSU-B1 4K i zakładam że elektronika podobna jak u młodszego brata 
  • Dell u2718q Najdroższy ze stawki również 4K, wszystkie potrzebne porty 

Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do Dell-a, bo biorę wszystkie za i przeciw. Obie firmy oferują gwarancję na 3 lata door-to-door. Iiyama ma trochę lepsze odświeżania bo 75Hz, zaś dell ponoć ma lepsze matryce i światło minimalne tez niższe więc praca w nocy nie męczyła by aż tak bardzo oczu.Słyszałem też że Dell-e mają jakies problemy z podświetlaniem i czasami trzeba zamówić ze 2-3 sztuki zanim trafi się na taki z równomiernym podświetlaniem. Czy warto dokładać te kilkaset złotych tylko dlatego by mieć Dell-a?. No i kolejna sprawa czy warto może iść w 4K bo to w sumie przyszłość chociaż myślę że do pracy w normalnych warunkach i tam by było skalowane na 1440p

Z góry dzięki za pomoc za którą będę wdzięczny.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

Dell-e mają jakies problemy z podświetlaniem

Te z matrycami od Samsunga

HP Z27n G2 (1JS10A4#ABB) - jest teraz dużo tańszy.

Jak kupujesz 4K to najlepiej 32" bo inaczej na 27" będziesz mieć włączone skalowanie tak do 150% (ale nie zmniejszanie rozdzielczości). Będziesz dokupował też dodatkowy monitor?

17 godzin temu, FxJ napisał:

Te z matrycami od Samsunga

To jak wybrać taki, który ma inną matrycę ?? 

HP Z27n G2 (1JS10A4#ABB) - jest teraz dużo tańszy.

Czy tak dużo? jest pomiędzy Iiyamą a Dell-em i posiada USB-C które na nic mi nie jest potrzebne 

Jak kupujesz 4K to najlepiej 32" bo inaczej na 27" będziesz mieć włączone skalowanie tak do 150% (ale nie zmniejszanie rozdzielczości). Będziesz dokupował też dodatkowy monitor?

Nigdy nie miałem monitora o aż tak wielkiej rozdzielczości wiec nie wiem jak mac to obsługuje ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest, i nie planuje w najbliższym czasie kupować dodatkowego monitora, stwierdzam że 27 w zupełności mi wystarczy. 

10 godzin temu, FxJ napisał:

Jak kupujesz 4K to najlepiej 32" bo inaczej na 27" będziesz mieć włączone skalowanie tak do 150% (ale nie zmniejszanie rozdzielczości).

Już wiem o co chodzi, tak w macu jest skalowanie tekstu a rozdzielczość pozostaje taka sama.

Cytat

To jak wybrać taki, który ma inną matrycę ?? 

Unikać tych z końcówką *17

Cytat

Czy tak dużo? 

Zwykle były za 1850-1750zł więc 1580zł to już całkiem całkiem.

Cytat

będzie podpięty do Maczka 15 z 2014

Cytat

nie wiem jak mac to obsługuje

Ale do którego? Ale pojedynczy powinien bez problemu po DisplayPort obsłużyć.

Stanęło na XUB2792QSU-B1 kupiłem iiyamę okazyjnie za 1220zł 

Jak się nie sprawdzi to poszukamy czegoś innego a narazie czekam na paczkę 🙂

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się