Skocz do zawartości

Misyo

Proszę o opinie na temat zestawu z i9 Z390 itd.. [6400 PLN]

Polecane posty

Witam Serdecznie,

Proszę o opinię na temat komputera który składam.

Mam już:

Oraz nie mogę się zdecydować na obudowę:

Co myślicie o takim zestawie? Z obudową Be Quiet wychodzi ~6400pln. 

A i dysk poza M.2 to mam jakieś SSD czy HDD w domu ale oprócz tego mam NAS-a itd więc 500GB na M.2 mi wystarczy. Jak nie to dokupię jeszcze jeden taki dysk (płyta obsługuje 2) lub zwykły SSD na SATA.

Proszę o komentarze, czy to zadziała, czy chłodzenie sensowne i czy płyta OK 🙂

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16MB, OEM (CM8068403873914)

Bierz tańszy OEM bez chłodzenia BOX-owego.

Nzxt Kraken X62 v.2 (RL-KRX62-02)

Nie wolisz sprawdzonego Krakena?

Cytat

Phanteks Eclipse P600S TG (PH-EC600PSTG_WT01) biała - x-kom

Phanteks Eclipse P600S TG (PH-EC600PSTG_BK01) czarna - x-kom

Niebawem się pojawią w sklepach

SeaSonic Focus Plus Platinum 850W (SSR-850PX) za 18zł więcej

G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL19 (F4-3600C19D-16GTZRB) - 693,23 zł

Thermal Grizzly Aeronaut 1g jest trochę lepsza i tańsza albo jakiś Liquid Metal, mają znacznie wyższą przewodność ale tu trzeba bardzo ostrożnie postępować tak by nigdzie nie poleciała.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FoZDcGVgFHQXG1WdoCrN5eQP4e-yldnAFAMrcwjyW80/edit?usp=sharing

A od płyty czego konkretnie wymagasz?

FxJ - dzięki za odpowiedź... zamówiłem jakoś koło 16:00...

Co do chłodzenia - faktycznie ładnie to wygląda co podesłałeś... No ale już za późno... Zresztą i9 nie jest jakiś specjalnie za gorący... komputer w 80% będzie chodził na przeglądarce... no i te rgb 😄 😄 😄

Dam znać jak dojdzie i złoże.. niestety ze względu na płytę przesyłka będzie u mnie w poniedziałek dopiero...

Przyszło.... I chłodnica nie wchodzi na TOP... pamięci są za wysokie i się nie mieści, brakuje jakieś 5-6mm... DUPA...

Cytat

pamięci są za wysokie i się nie mieści

Co koliduje z pamięciami RAM?

No to tak.. chłodnica poszła na front. Będzie ok chociaż wentylatory będą pchać ciepłe powietrze z budy na chłodnicę.. ale tutaj poszedłem na wygląd niż temperatury - pewnie różnica będzie 1-2 stopnie, olać..

Komputer został złożony (5h mi to zajęło, ale połowa z tego wynikała po prostu z faktu, że nie robiłem tego kilka ładnych lat i musiałem co chwilę "doczytać" 🙂

Po 5h wszystko jest podłączone ale jeszcze nie odpalone, mam dosyć na dzisiaj... a jutro wyjeżdżam i wracam w czwartek więc musi poczekać...

Kilka moich wniosków, dla osób które składały kompy kilka lat temu...

1. Procesor - I9 - zapakowany jest tak, że miałem wrażenie, jakby go APPLE wypuściło.. coś pięknego, duże plastikowe opakowanie a w środku procek... 

2. Obudowa... TO JEST JAKIŚ KOSMOS! Wykonana jest tak, że chyba lepiej się nie da a przynajmniej mi brakuje wyobraźni. Wszystko się praktycznie odczepia ewentualnie mała śrubeczka. Wygląd - oczywiście to kwestia gustu ale mnie osobiście powaliło z nóg. Żadne zdjęcie nie oddaje tego jak fantastycznie to wygląda. 

3. Zasilacz - dużo za dużo przewodów na szczęście odpinanych... Zaskoczył mnie fakt podłączenia do płyty głównej / USB. Wygląda PRO. Ciekaw jestem jak działa tryb silent ale to dopiero się przekonam na dniach.

4. Płyta główna, tutaj na razie ciężko cokolwiek powiedzieć. Bez odpalenia - nie ma to sensu. Jakość wykonania bardzo dobra, mam doświadczenie z topowych płyt ASUSa i myślę, że Gigabyte odrobił pracę domową... 

5. Chłodzenie wodne - banalne w montażu, fajnie wygląda.. dobrze, że wiazło do budy na froncie bo już miałem nerwa..

6. Pamięci - na razie nic nie napiszę, za szybko. 

7. Dysk M2, pierwszy raz coś takiego montowałem. Fajna sprawa 🙂 Zobaczymy jak to działa 😛

Jedyne co pozostało mi jeszcze do "rozkminienia" to te wszystkie RGB. Jest tego stanowczo za dużo i pewnie będę potrzebować pomocy. 

Płyta główna ma wejścia na rgb.

Obudowa ma kontroler do rgb.

Chłodzenie wodne, ma kolorki i też musi być gdzieś podłączona... 

No i tutaj pytanie, czy wentylatory i rgb podłączam pod płytę czy pod kontroler obudowy. Co powinno tym sterować, oprogramowanie płyty czy przełącznik na obudowie? 

https://www.bequiet.com/pl/case/1203

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Crystal-Series™-460X-RGB-Compact-ATX-Mid-Tower-Case/p/CC-9011101-WW

Z tych żadna w zasadzie nie jest dobra do LC, w BQ też sporo by blokowała ta obudowa/blacha na topie.

W Phanteks Eclipse P600S tak by to wyglądało:

71ZEx+3HZUL.jpg

Cytat

Co powinno tym sterować, oprogramowanie płyty czy przełącznik na obudowie? 

Oprogramowanie da ci więcej opcji sterowania niż to na obudowie.

Hej,

Wszystko chodzi chociaż RGB i samo chłodzenie wymaga jeszcze dopieszczenia. Zagmatwane to trochę. 

Pierwsze spostrzeżenie - pompa od LC jest najgłośniejszym elementem komputera!

Grafika - REWELACJA, przy pracy na przeglądarce wentylatory nawet się nie kręcą!. Przy obciążeniu - nie słychać ich przy zamkniętej obudowie. 

Zasilacz - dokładnie tak samo. Jednak pompa jest wyraźnie słyszalna i szczerze mówiąc - tutaj się nie popisali...

Teraz szukam klawiatury i myszki. Problem w tym, że przez net jej nie pomacam a w sklepach mają zapakowane jak coś... 

Szukam czegoś co jest ciche (bez kliku, będę grać w nocy) ale i podświetlone zarazem... Jakieś propozycję?

Zamiast w RGB się bawić mogłeś kupić NZXT 🙂

Cytat

Szukam czegoś co jest ciche

Czyli wszystkie mechaniczne odpadają, nawet z nałożonymi oringami.

Logitech G213 - x-kom / morele

Logitech G402 - x-kom / morele

Logitech G502 - x-kom / morele

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się