Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Hej. Szukam dla mamy taniego laptopa. Najlepiej z odłączanym ekranem, a jeśli nie ma takiego który można komfortowo lub w miarę komfortowo używać przez więcej niż 2 lata, to z obracanym ekranem. Potrzebny jest głównie do pisania dokumentów i oglądania filmów. Budżet Póki co znalazłem 2 laptopy z odłączanym ekranem: ASUS Transformer T101HA x5-Z8350/4GB/128GB/Win10LENOVO Miix 320-10ICR 80XF00JLPB x5-Z8350/4GB/64GB eMMC/INT/Win10H oraz jeden z obracanym: ACER Spin 1 (NX.GRMEP.001) N3350 4GB 64GB EMMC W10

O dziwo na stronie Lenovo i gdzieś indziej jak pamiętam specyfikacja ciut się różni: Ideapad Miix 320 więc tu jest poboczne pytanie. Skąd taka różnica? 

Znalazłem jeszcze taki Lenovo YOGA 530-14 Ryzen 3/4GB/128/Win10 ale tam też są różnice które nie wynikają ze strony Lenovo i przekracza budżet, więc nie wiem jak z nim. 

Budżet to do 1600 zł i chciałaby się zmieścić. Jeżeli jest jakiś który kosztuje do 2000 zł i będzie czuć różnicę to proszę podać osobno, obok tego który mieści się w budżecie. 

Kończąc, proszę o doradzenie. 

Edited by FxJ

Cytat

O dziwo na stronie Lenovo i gdzieś indziej jak pamiętam specyfikacja ciut się różni

Każdy laptopa jest dostępny w kilkudziesięciu konfiguracjach, różne procesory ilość RAM, inne dyski / matryce..

Cytat

który można komfortowo lub w miarę komfortowo używać przez więcej niż 2 lata

x5-Z8350 - jak w tablecie lub smarthonie

Celeron N3350 - nawet większy chłam.

Podsumowując zabawka, jako laptop do internetu już się nie sprawdzi.  

Cytat

Budżet to do 1600 zł

Na jakiś poleasingowy (używany w firmie) z allegro to jeszcze ok ale nie na nowy.

W okolicy 2000zł sensowne które warto kupić w tej cenie (bez systemu).

Lenovo Ideapad 330s-15 i3-8130U/4GB/1TB

ASUS VivoBook R520UA i3-8130U/4GB/256SSD

Acer Aspire 5 i3-8145U/4GB/1TB/Win10 FHD

Wiem, że specyfikacja się może różnic, ale mi chodzi o wersję Bluetooth i wersję systemu WIN10 oraz rozdzielczość (jest podana jedna a nie dwie na stronie Lenovo) . 

Dlaczego sądzisz że Celeron jest nawet słabszy od tamtego x5? Jak patrzyłem to jest trochę wyjniejszy od x5. 

No i mama nie chce klasycznego laptopa, a laptopa z obracanym o 360° lub odpinanym ekranem i nie chce używanego. 

Cytat

ale mi chodzi o wersję Bluetooth

Karta BT jest zintegrowana w karcie sieciowej.

Cytat

Dlaczego sądzisz że Celeron jest nawet słabszy od tamtego x5?

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/compare.html?productIds=93361,95598

Zastanawianie się który jest wolniejszy to strata czasu.

Cytat

No i mama nie chce klasycznego laptopa

To i tak musi zrozumieć że 2000zł tyle co nic na nowy laptop, standard do internetu to 8GB RAM na tą chwilę.

YOGA 530-14 Ryzen 3/8GB/128/Win10 - 2149 zł, nie żebym tego polecał jakoś mocno, ale to jedyny który spełnia podstawowe kryteria jako laptop (a nie zabawka) z 2019 r.

Dnia 24.02.2019 o 18:31, FxJ napisał:

Karta BT jest zintegrowana w karcie sieciowej.

Wiem o tym ale mimo to na sklepie i na Lenovo są różne jej wersje w miixie. Nie pamiętam już czy w innym z podanych też. No i dlaczego jest też różnica w rozdzielczości mimo, że na stronie Lenovo jest tylko jedna podana? ?  Bo tego nie rozumiem. 

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/compare.html?productIds=93361,95598

Zastanawianie się który jest wolniejszy to strata czasu.

Aa no tak nie pomyślałem o ich stronie xd

To i tak musi zrozumieć że 2000zł tyle co nic na nowy laptop, standard do internetu to 8GB RAM na tą chwilę.

Raczej niestety. Dla mnie to chore jest że dla zwykłego przeglądania internetu i pisania prostego dokumentu potrzebne jest minimum 8 GB Ramu bo optymalizacja kodu po co, bo się nie opłaca. 

YOGA 530-14 Ryzen 3/8GB/128/Win10 - 2149 zł, nie żebym tego polecał jakoś mocno, ale to jedyny który spełnia podstawowe kryteria jako laptop (a nie zabawka) z 2019

Fajny laptop. Mi by przydałby się tylko Ryzen 5 zamiast 3 i ewentualnie 2x większy dysk ?

Tylko w sumie muszę mamę przekonać do niego bo troszkę przekracza maksymalny budżet i może być troszkę za duży jak dla niej, choć jest wielkościowo podobny do laptopa 12-12,5" z dużymi ramkami. No i szkoda, że nie ma przycisków regulacji głośności ale przez ikonkę na pasku zadań da radę się przyzwyczaić w trybie tabletu chyba ?

Hmm co sądzisz o tym: Acer Spin 1 N4200/4GB/64/Win10 IPS FHD +Rysik na tle tych co podałem na początku? ? 

Edited by FxJ

Cytat

No i dlaczego jest też różnica w rozdzielczości mimo, że na stronie Lenovo jest tylko jedna podana?

Mówiłem ogólnie o laptopach, bywa że jest więcej bazowych konfiguracji dostępnych, tak samo jak różnych producentów RAM i dyski są montowane.

Cytat

że dla zwykłego przeglądania internetu

Przeglądarka bez filtru reklam, facebook gdzie zakładka jednak po przewijaniu dość długo może dobić do 1GB RAM, wszystkie usługi systemowe w tle, to sie tak zdaje, 2-4GB na system i reszta dla ciebie.

Cytat

muszę mamę przekonać do niego bo troszkę przekracza maksymalny budżet i może być troszkę za duży jak dla niej

Za duży? Ile ona ma lat, do czytania nie bierze okularów ??

Gdybym napisał że za mały to twoje pytanie o okulary miałoby sens ? Mi chodziło o gust. Lubi po prostu jeszcze mniejsze urządzenia (nie smartfony), a w sumie właściwie to woli ze względu na jeszcze większą mobilność. No i mniejszy laptop tego typu w trybie tabletu wygodniej trzymać. Dlatego też później spytałem się o laptopa z pentiumem (+ z ciekawości). 

Cytat

Dlatego też później spytałem się o laptopa z pentiumem

Ja radzę unikać ze względu na beznadziejną wydajność, najlepiej i3U 8-mej generacji lub odpowiednik z Ryzena.

Cytat

Lubi po prostu jeszcze mniejsze urządzenia

Po to jest pytanie o wiek w ankiecie, po 55-60 latach to już się wzrok sypie.

Edited by FxJ

Cytat

Skasowany duplikat wcześniejszej wiadomości

EDIT: nie wiem dlaczego to się wysłało a usunąć coś nie mogę xd

Edited by FxJ