Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć Wam, zamierzam w najbliższym czasie kupić laptopa, troszkę już szukałem na ten temat, ale zawsze warto zaczerpnąć dodatkowej opinii, ankietę załączam, by było wiadomo kto szuka i w jakim celu.

[1] mężczyzna, 21 lat (student), na fakturę
[2]bez licencji,
[3]15,6, Matowa, IPS(niekonieczne),
[4] SSD lub SSD + HDD, nagrywarka nie jest potrzebna,

[5] Sam laptop, nowy, chciałbym się zamknąć w 4000zł, będzie to mój jedyny komputer, zakup najlepiej w ciągu 2tyg ;]
[6] Jakość jest ważna oraz układ chłodzenia, będzie prawie ciągle podpięty do zasilania, wiec praca na baterii niekoniecznie. 

[8] biurko + uczelnia + pociąg

[9] LOL i CS GO (ze względu na możliwości obecnego sprzętu, nie odrzucam możliwości gry w nowsze tytuły)

[10] Visual Studio, Adams, MatLab

[12] Obecnie pracuję na Lenovo G510, dlatego chciałbym skoczyć chociaż półkę wyżej. Jeśli chodzi o sklep to jest zdecydowany chyba tylko na x-kom.

[13] Spośród już kilkunastu modeli nad którymi się zastanawiałem zostawiłem te dwa:

nr 1. Dream Machines G1050-15 i7-8750H/8GB/1TB GTX1050

nr 2. MSI GF63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1050

Na ten moment najbardziej jestem przekonany do nr1. Jeśli chodzi o cechy wizualne bardziej przekonuje mnie nr2, jednak brakuje tam informacji o baterii.

!!!Chcąc kupić jeden z tych dwóch modeli zdecydowany jestem na zakup dysku SSD, polecony mi:
ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
Chciałbym, by jego cena doszła do max 300zł.

Teraz moje pytania ;]
1. Czy warto jest mieć (wydaje mi się) tak mocny procesor przy 8Gb Ramu?

2. Czy dobrany dysk SSD jest odpowiedni lub "najlepszy" z możliwych do załączenia?
3. Czy nie lepiej kupić dysk SSD 500Gb i całkowicie zdemontować dysk HDD? (500Gb będzie to wystarczająca ilość pamięci jak dla mnie, wtedy przekroczymy kwotę przeznaczenia na dysk, HDD by się sprzedało xd)

4. Wysłucham również opinie o tych dwóch sprzętach ;] + rozpatrzę inne oferty (najlepiej sklepu x-kom)

Z góry dziękuję,

Adidasko

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

Czy warto jest mieć (wydaje mi się) tak mocny procesor przy 8Gb Ramu?

Zawsze możesz dokupić jeśli będzie mieć 1x8GB to wystarczy dołożyć pasującą (dedykowaną najlepiej) kość.

Cytat

Czy nie lepiej kupić dysk SSD 500Gb i całkowicie zdemontować dysk HDD?

Jeśli 500GB będzie dla ciebie całkowicie wystarczające to możesz np. Crucial MX500 500GB wsadzić zamiast.

Cytat

HDD by się sprzedało xd

Powinieneś go trzymać go do końca gwarancji, ale możesz np. zrobić z niego zewnętrzny na filmy/seriale np. dokupując kieszeń np. ICY BOX IB-233U3-Wh

Cytat

LOL i CS GO (ze względu na możliwości obecnego sprzętu, nie odrzucam możliwości gry w nowsze tytuły)

A dużo ograsz w FPS-y?

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti - jest jeden tańszy legion z matrycą IPS 144Hz i 1050Ti + 4 rdzeniowa i5-tką.

I zarejestrować w Lenovo Premium Care – naprawa w 5 dni

Czyli póki co, spróbuję z 8Gb Ramu, później dołożę ewentualnie drugą kość.

Myślę, że zostanę jednak przy opcji 256SSD + 1Tb HDD. (500Gb SSD to była chwilowa ulotna myśl xd)

Póki co gram tylko LOL i CS GO, była przygoda z Fortnite, póki nie dodali większej ilości dodatków, bo wtedy sprzęt odmawiał posłuszeństwa xd

Zastanawiałem się nad Legionem y530 ale tym: Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/1TB GTX1050

Ostatecznie, prosiłbym o wskazanie, który z podanych przeze mnie laptopów jest lepszy i czy dobrana przeze mnie karta SSD 256Gb jest do nich odpowiednia. ;]

Cytat

czy dobrana przeze mnie karta SSD 256Gb jest do nich odpowiednia

Nie widziałem żadnego modelu z SX8200 (zwykłych i pro) a jedynie same z Samsungami 970 EVO 250GB więc prawdopodobnie jest problem z kompatybilnością.

Możesz sprawdzić naszą ofertę na model Hyperbook N85S z procesorem i7 oraz GTX1050Ti. W porównaniu do modelu bez Ti masz o kilkanaście procent wyższą wydajność. Zachęcam Cię do sprawdzenia naszego konfiguratora. Przypominam również o rabacie dla użytkowników forum 😉

Link: Hyperbook N85S i7 GTX 1050Ti 8GB RAM 120GB SSD 1TB HDD

hyperbook-n85s-i5-8300h-nvidia-gtx1050.j

Z firmą hyperbook nie miałem do czynienia wiem że bacuje na kadłubkach clevo ja z kolei mam model od Dream Machines która tez bazuje na clevo G1050Ti-15PL28 (Clevo N850EK1) model z linku sam osobiście posiadam i bardzo sobie chwalę, dołożyłem jedynie 2 kość Ram, bo producent pozwala na ingerencję w laptop, nie ma plomb. Stosunek Cena jakoś na zadowalajacym poziomie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się