Skocz do zawartości

TomToM

Instalacja sterowników - Windows Update czy własna?

Polecane posty

Witam! Mam luźne pytanie, co do instalacji sterowników na laptopie. Zawsze robiłem tak, że po reinstalacji systemu, najpierw puszczałem Windows Update'a w celu doinstalowania wszystkiego co potrzebne, a następnie sam pobierałem na ogół tylko sterownik od grafiki i resztą się zbytnio nie przejmowałem.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać co jest jednak lepsze: Robienie tak, jak wyżej wspomniałem, czy jednak pobranie najnowszych sterów do wszystkiego ze strony producenta i zainstalowanie ich "na czysto" i dopiero puszczenie Windows Update'a. Łopatologicznie myśląc druga opcja jest lepsza, bo mamy pewność, że wszystko jest najnowsze, ale kurcze, nieraz już tak miałem, że Windows Update, jak na złość, nadpisał nowe sterowniki swoimi starymi, przez co później tylko problemy były. Chyba, że już jest lepiej w tej kwestii. Co myślicie?

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Pobierasz sterowniki ze strony producenta, wszystkie. Instalujesz.

Jak się pojawi jakaś aktualizacja to Windows Update (z wł. opcją pobierania sterowników firm trzecich) zaktualizuje ale tylko do sprawdzonych i zwykle nie najnowszych. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się