Skocz do zawartości

damarok

Prośba o kontrole zestawu [11.400]

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli mialby ktos chwile, prosilbym o zerkniecie na zestaw i czy w tej cenie bedzie dobrze?

https://www.x-kom.pl/lista/kjbh1yfiu

Nie chce AMD. Zestaw stricte pod gaming. Nie jestem pewny co do monitora i obudowy. Widelki cenowe sa podobne. Chyba, ze zrezygnuje z tak drogich peryferii i kupic lepsze podzespoly.

Co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsung 860 EVO (M.2) to nie jest dysk NVMe (wydajność będzie taka sama jak na SATA) więc szkoda zblokować sobie złącze M.2 na taki dysk - to nie laptop.

Samsung 860 EVO 1TB (MZ-76E1T0B/EU) - będzie trochę tańszy.

Warto by pomyśleć nad chłodzeniem wodnym zamiast wydawać tyle na Dark Rock Pro.

Corsair Hydro Series H105

Corsair Hydro Series H100i PRO RGB / komputronik

Fractal Design Celsius S24 Black

Cytat

Nie jestem pewny co do monitora i obudowy.

SilentiumPC Armis AR7 TG

SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

Te są większe.

Co do monitora najlepiej jak byś kupił z G-sync ale oczywiście są ostro drogie np. AOC AGON AG271QG ?

3800zł za grafikę a to nie jest nawet Ti, co raz mocniej nas doją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, dysk zerkne jak wroce z roboty.

Z chlodzeniem wodnym nigdy nie mialem do czynienia, nigdy tez w realnym zyciu go nie widzialem, wiec nie wiem czy dam rade to popodlaczac, wymieniac plyny, i co tam sie jeszcze robi.

Obudowe tez zerkne jak wroce z pracy :D.

Monitor jeszcze jestem w trakcie wybieania.

A co do karty graficznej to niestety. Ale okradaja, a okradaja xD. A jakbym do tego budzetu, mogl dolozyc tak z 3000 zl, to lepiej wziac rtx 2080 ti / i9-9 / lepsze peryferia?

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

wiec nie wiem czy dam rade to popodlaczac

Bez problemu AIO podłączysz jak każdy inny cooler.

Cytat

o lepiej wziac rtx 2080 ti / i9-9 / lepsze peryferia?

Ja bym zbalansował biorąc dobry monitor - w niego będziesz się w końcu gapić kilka godzin dziennie.

Za kilka miesięcy wyjdą Ryzen 9 3800X z 16 rdzeniami i popyt na intela spadnie ostro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, wiec, wymienilem dysk, obudowe i dalem to chlodzenie. https://www.x-kom.pl/lista/xy9r8kqxa

Co ile trzeba wymieniac plyny? Bo nie wiem czy dokupic sobie buteleczke 250 ml?

Chyba juz koniec udoskonalen i mozna zamawiac. Jesli budzet pozwoli to wezme ten monitor co pisales.

Edit. A jakas obudowa, w miare przystepnej cenie, ktora bedzie miala wbudowane "pianki/gabki" wyciszajace? Bo ta chyba nie ma.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to teraz pytanie z innej beczki. Wzialem jednak usluge montowania, gdyz ja sie nieodwazylem :D. Pytanie moje, (bo jak wiadomo wszyscy jestesmy ludzmi, a bledy to rzecz ludzka) po przyjsciu komputera, bede go zapewne otwierac, co pierw zbadac? Co jest najczesciej popelnianym bledem w skladaniu PC? Jakies wskazowki, bardzo bym prosil?

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw to postaw i niech po stoi w mieszkaniu z 2 godziny żeby wilgoć odparowała.

Cytat

Co jest najczesciej popelnianym bledem w skladaniu PC?

To że nie jest przystosowany do tego by go transportować kurierem i to nie tylko w samochodzie ale i na taśmach w sortowni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety innej mozliwosci nie mam.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jedynie proponuję po dociskać przewody idące od zasilacza, bo na pewno lekko się poluzowały.

Nie cytuj wpisu tylko daj odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi