Skocz do zawartości

niekoniecznie

Składanie laptopa z kadłubków

Polecane posty

Od jakiegoś miesiąca walczę, próbując znaleźć dla siebie laptopa. Już w zasadzie miałam jednego kupionego, ale chciałam go w ratach 0% i zanim mi bank kredyt zatwierdził, to się skończyły towary... ;/ Porównując ceny w konfiguratorach, zauważyłam, że taniej jest oddzielnie dokupić sobie kość RAMu czy dysk SSD niż brać gotowca w sklepie. Zaczęłam się więc zastanawiać nad kupieniem kadłubka i dołożenia do niego samodzielnie RAM-u i dysku SSD.

Szukam laptopa 17,3" z GTX1060 i i7 8-mej generacji. Chcę dokupić do niego 16GB RAMu i SSD 500GB. Suma za dobrej jakości RAM i SSD to 1100 zł. Kadłubek HYPERBOOK N87S bez dysku i ramu można kupić za 4,5k (a jeszcze jak się skorzysta z kodu rabatowego, to wychodzi 4,3k). Całość wyjdzie ok. 5,6k. Aby kupić takiego gotowego laptopa, trzeba wydać ponad 6 tysięcy, a i tak nie zawsze wiadomo, jakiej jakości (firmy) jest dokładany przez sklep dysk/RAM.

Co myślicie o takim pomyśle? Czy warto inwestować w kadłubek czy lepiej jednak dopłacić do jakiegoś MSI?

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

a i tak nie zawsze wiadomo, jakiej jakości (firmy) jest dokładany przez sklep dysk/RAM

Standardowe kości RAM i dyski "OEM" czyli fabrycznie montowane do laptopów i innych urządzeń.

Cytat

Kadłubek HYPERBOOK N87S bez dysku i ramu można kupić za 4,5k 

Szkoda kasy na niego, dopiero od SLxxx lub X7xxx warto kupować.

Cytat

Szukam laptopa 17,3" z GTX1060 i i7 8-mej generacji

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB - jak miałbym cos polecić.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_nvidia_geforce_rtx_2060_karty_w_sklepach_15_stycznia

https://www.purepc.pl/notebooki/lenovo_potwierdza_istnienie_karty_nvidia_geforce_gtx_1160

Albo czekaj na premierę laptopów z nowymi grafikami.

55 minut temu, FxJ napisał:

Standardowe kości RAM i dyski "OEM" czyli fabrycznie montowane do laptopów i innych urządzeń.

Niestety niewiele mi to mówi - to znaczy że lepsze czy gorsze? Dysk chciałam Samsunga EVO 960, a RAM HyperX Impact.

Szkoda kasy na niego, dopiero od SLxxx lub X7xxx warto kupować.

Możesz rozwinąć, dlaczego?

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB - jak miałbym cos polecić.

I do tego laptopa musiałabym obowiązkowo dołożyć 8GB RAMu, do tego SSD, wyjdzie jak nic ponad 6000 zł. Za 6090 zł jest MSI GP73, do którego już nic nie będę musiała dokładać (MSI GP73 i7-8750H GTX1060_6G SSD PCIe512G+1TB 16GB). Tylko w tym rzecz, że chcę wydać jak najmniej, kiedy widzę, że da się, że mogę się zmieścić w 5500 zł. Trochę kombinując, ale da się. Pytanie czy warto? Napisałeś, że szkoda kasy, ale dlaczego? 🙂

Cytat

to znaczy że lepsze czy gorsze?

Standardowe czyli po prostu tańsze, niezbyt niskie CL dla kości RAM np. bez pudełek, papierów itp.

Tak są pakowane dla producentów:

http://www.memorypack.com.tw/image/SSD and accessories/SSD packages/2.5 inch ssd (100x70x7mm)/7mm ssd packaging plastic box blister clamshell tray 2095.htm

http://www.memorypack.com.tw/image/HDD package/foam/50ct/50-count hdd hard drive foam packaging shipping box container.html

Cytat

Możesz rozwinąć, dlaczego?

Porównaj kadłubki po prostu.

Cytat

Tylko w tym rzecz, że chcę wydać jak najmniej

U miej jak najsłabszego jakościowo.

Poczekaj na nowe karty to obecne modele będziesz mieć szanse kupić trochę taniej.

9 minut temu, FxJ napisał:

Porównaj kadłubki po prostu.

Modele które wymieniłeś, bez RAMu i bez SSD kosztują blisko 6k, więc po zakupie SSD i RAM, wychodzi więcej jak za gotowca w sklepie 😞

10 minut temu, FxJ napisał:

Poczekaj na nowe karty to obecne modele będziesz mieć szanse kupić trochę taniej.

Na pewno poczekam. Rozumiem, że w obecnej chwili nie mam szans na kupienie lapka w wybranej specyfikacji za mniej niż 6k.

Wpierw to poczekaj aż ceny kości RAM spadną 😉 Bo od prawie dwóch lat są o 50% zawyżone.

36 minut temu, FxJ napisał:

Wpierw to poczekaj aż ceny kości RAM spadną 😉 Bo od prawie dwóch lat są o 50% zawyżone.

Poczekam 🙂

A wracając do meritum, tak dla potomnych którzy kiedyś natkną się na ten wątek - wydaje mi się, że pomysł zakupu kadłubka procesor+grafika bez RAMu i dysku jest nietrafiony, bo:

1. tani kadłubek będzie gorszej jakości i lepiej dopłacić więcej za gotowy laptop konkretnej firmy;

2. kadłubek wysokiej jakości natomiast jest dużo droższy przy samodzielnym rozszerzeniu i też lepiej kupić gotowca.

Dodałbyś coś do moich wniosków?

Cytat

bez RAMu i dysku jest nietrafiony

No chyba że masz je znacznie taniej np. jakieś z allegro z innego laptopa.

Słabsze wsparcie jeśli chodzi o oprogramowanie/sterowniki.

Ale ogólnie bym powiedział że w takiej specyfikacji obecnie dostać takiego laptopa jest ciężko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się