Skocz do zawartości

Dyzson

[4000 zł] - Laptop do grania i codziennej pracy dla kobiety

Polecane posty

Szukam laptopa dla swojej dziewczyny, w wieku 19 lat.

Będzie wykorzystywany głównie do codziennej pracy/użytkowania.

Sporadycznie do grania w League of Legends lub inne mało wymagające gry.

Sprzęt, który ma schludny, prosty wygląd.

Z racji tego, że to laptop dla kobiety, która nie przepada za "gamingowym" wyglądem.

Zresztą ja sam też nie lubię czerwonych tandetnych wstawek i plastików.

Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że Lenovo Legion odpada.

Podobały nam się natomiast modele od Hyperbook oraz Dream Machine, ale od drugiego producenta tylko te 17,3".

System operacyjny w zestawie nie jest przez nas wymagany.

Natomiast oczywiście laptop musi być pozbawiony dysku HDD, w grę w chodzą tylko SSD i m.2.

Z tym że najchętniej kupiłbym dyski osobno.

Tylko ciężko będzie kupić coś bez nich (morele / xkom), a prosto od producenta zawsze jest drożej. Na morele idzie wyprosić o jakiś fajny rabat.

Jeśli chodzi o cenę, to najlepiej coś około 3500 zł, maksymalnie do 4000 zł.

Ten laptop ma być jej domyślnym sprzętem i naszą alternatywą wypadową, bo w domu mam dobrą stacjonarkę.

Celuje w GTX 1050 TI + jakiegoś Coffee Lake'a. Najlepiej 2x 4GB RAM'u, bo nie planujemy rozbudowy do 16 GB.

Jeśli już ma być jakiś dysk to 500 GB lub 250 GB.

Zakup będzie jakoś teraz, do lub zaraz po nowym roku.

Jeśli chodzi o baterię to whatever. Aczkolwiek wiadomo, tutaj zależy mi głównie na dobrze wykonanej obudowie.

Matryca to tylko matowy IPS Full HD, nic innego nie biorę pod uwagę.

Miło, gdyby klawiatura była podświetlona RGB lub niebieskim/białym kolorem, czerwony kategorycznie odpada.

Fajny design'e ma laptop od Xiaomi, dokładniej ten nowy MI Gaming Laptop.
Mocno zastanawiam się nad jakimś Hyperbook'iem. Pytanie, czy warto?

W 1060 nie celuję nawet za dopłatą, ponieważ ciężko o dobre chłodzenie w tej cenie.
Przy 1050 Ti nie powinno być tego problemu, prawda? Chociaż słyszałem, że ww. re-brandy Clevo są głośne.

Wie ktoś co są i jak sprawują się klawiatury mechaniczne w laptopach od Hyperbook?

Bo tak naprawdę zainteresowały mnie: "HYPERBOOK N87S [N871EK1] GTX 1050Ti - 4120.00 zł"

i "HYPERBOOK N85S [N850EK1] GTX 1050Ti - 3820.00 zł", ceny bez dysków,

oraz "Dream Machines G1050Ti-15PL31 - 3899 zł" tutaj już cena z 500 GB dyskiem.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

ja bym Ci proponował DM 1050TI-15PL49. i5-8300H w zupełności wystarczy do GTXa 1050 TI.

Aktualnie w bardzo dobrej cenie: https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050ti-15pl49-4141815/

Niestety nie ma opcji zakupu bez dysku. Najlepiej wziąć z HDD i SSD dokupić oraz zamontować we własnym zakresie - nie powoduje to utraty gwarancji. 

• Like 1

Myślałem nad tym, tylko wiecie jak jest z kobietami. Zobaczyła ładniejsze, te 17,3" to już było oh ah i wgl.

Cytat

Lenovo Legion odpada.

Który Y520, Y530, Y730?

Cytat

ale od drugiego producenta tylko te 17,3"

Ale to może być ten sam kadłubek Clevo.

Co do 17,3" to nie polecam jako wypadowego na wakacje, np. do samolotu.

Cytat

Natomiast oczywiście laptop musi być pozbawiony dysku HDD, w grę w chodzą tylko SSD i m.2.

Często to nie jest wcale jakaś wielki plus, skoro bez problemu do każdego laptopa ze slotem M.2 dołożysz dysk SSD bez utraty gwarancji.

500GB Samsunga kupiłem za 300z + kiszeń za 40zł i robi za dysk zewnętrzny.

Cytat

ponieważ ciężko o dobre chłodzenie w tej cenie.
Przy 1050 Ti nie powinno być tego problemu, prawda?

To procesory się nagrzewają mocno pod obciążeniem, dlatego stosuje się undervolting.

A ultrabooki odpadają? Wąskie ramki wymagane?

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD + dysk SSD M.2 (PCIe NVMe)

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti - jeden z niewielu z thunderbolt 3 i gwarancja "on site"

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/120+1TB/Win10 GTX1050Ti IPS - bardzo podobny do Legiona Y530 ale można go wyrwać taniej załatwiając wpierw voucher.

• Like 1

@FxJNiestety wszystkie odpadają. Przez czerwony kolor albo w przypadku Y730 ten gruby pasek pod ekranem. Po prostu jej się nie podoba.

Tak to prawdopodobnie są te same obudowy Clevo. Z tym, że te mniejsze są brzydsze, jej zdaniem.

Tak wiem. Natomiast dysk HDD jest jej zbędny. Ona tak samo jak ja nie magazynuje danych. Wszystko trzymamy w chmurach.
Jedyne co zajmuje trochę miejsca to gry, a w jej przypadku to i 120 GB pewnie by wystarczyło.

Dlatego szukałem też czegoś w kadłubku, aby można było zamówić bez dysków.

O undervoltingu w laptopach czytałem i na pewno zastosuje tak czy siak. Zobaczymy czy z powodzeniem.

Ankietę czytałem i według niej pisałem ten cały dość obszerny post.
Tak naprawdę nie ma znaczenia wielkość laptopa, większość czasu będzie stał w domu.
Po prostu chcemy mieć też coś co zapakujemy do torby/plecaka/samochodu i zabierzemy.

Z tego co wysłałeś Aspire 7 wygląda na najbardziej zwykłego pod względem desingu.

Natomiast nadal nie rozumiem fenomenu czerwonych ala gamingowych wstawek.

Jak sprawuje się ta technologia Intel Optane?

Z jakim układem graficznym mogę jeszcze szukać laptopów w nieco niższej cenie? Powiedzmy 3000-3500 zł.

Zastanawiam się czy potrzebny jest nam laptop z aż 1050 Ti. Poniżej jest 1050, które odpada.. A jeszcze niżej? Oczywiście pytam o coś godnego uwagi, a nie jakaś mocno średnią integre.

Edit:// A może warto zainteresować się 1050? MX150 z kolei wydaje mi się już za słaby.

Cytat

Tak wiem. Natomiast dysk HDD jest jej zbędny. 

Zamontować w kieszeń USB i podłączyć pod TV na filmy.

Cytat

Jak sprawuje się ta technologia Intel Optane?

Jak dyski SSHD, czyli niezbyt i zwykły dysk SSD jest lepszym rozwiązaniem.

Cytat

albo w przypadku Y730 ten gruby pasek pod ekranem

No niech nie przesadza, ma za to wąskie ramki i wyżej ustawioną matrycę oraz opcje odchylenia matrycy w 180 stopni.

Cytat

A jeszcze niżej?

https://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Już lepiej zostać przy GTX 1050 (4GB) tak naprawdę.

Zaraz GTX 1160 trafi do laptopów 😉 Prawdopodobnie po tragach CES 2019.

• Like 1

Nie od razu, po prostu GTX 1160 będzie zastępować GTX 1060 (cena powinna być praktycznie identyczna po 1-2 miesięcy od premiery), a będzie też RTX 2060 - zobaczymy jaką będą miały wydajność i jak je wycenią niebawem.

Zapraszam Cię do sprawdzenia oferty na Hyperbook N87S. Co do ceny to na pewno się porozumiemy. Pamiętaj też o specjalnym rabacie dla użytkowników forum 😉

• Like 1

Tak offtopic, jaki SSD najlepiej od ADATY jest aktualnie dobry?
Mam ten SSD ADATA XPG SX8200 i jestem zadowolony, natomiast powoli będę się przymierzać do zakupu dodatkowego SSD 256/512 GB na gry.
Przy okazji zakupiłbym również dyski do laptopa, pewnie razem z laptopem, ale na tą chwile czekam co się stanie z cenami po CES.

Myślałem nad ADATA SU900. Fajnie, że MLD szkoda ze sterownik taki sobie.

Cytat

jaki SSD najlepiej od ADATY jest aktualnie dobry?

Te XPG SX8200 właśnie.

Cytat

będę się przymierzać do zakupu dodatkowego SSD

M.2 czy 2,5" (SATA)?

Plextor M8PeGN 512GB też ma kości MLC + 5 lat gwar producenta.

• Upvote 1

Jeśli chodzi o M.2 do lapka to raczej zakupię drugiego XPG SX8200.

Natomiast będę teraz kupował 2,5" (SATA) o pojemności 240/256 lub 512 do stacjonarki.
Najlepiej właśnie na kościach MLC z racji, iż będzie głównie na gry, XPG SX8200 jest na system + programy.

Cytat

Najlepiej właśnie na kościach MLC z racji, iż będzie głównie na gry

W tym roku ceny SSD maja spaść o 50% nawet, więc daruj sobie MLC, kup jakiegoś z TLC 3D i nie zauważysz różnicy.

Crucial MX500 500GB - 299zł a za pół roki 150zł może być nawet 😄 

• Upvote 1

Crusial'a z chęcią władowałbym do laptopa jako drugi dysk.

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się średnio solidną konstrukcją, niestety argumentów brak :v

Jakiś dysk SSD SATA od ADATY jest wart uwagi?
Samsung 860 EVO 500GB wygląda ciekawie, ale drogo póki co.

Z XPG SX8200 jestem mega zadowolony, dlatego tak dopytuję o dyski ADATA.
Nie wiem czemu, ale lubię być wierny marką, których produkty mnie satysfakcjonują.
Kilka razy przejechałem się na równych brandach i teraz mam uraz.

Ps. Warto do codziennej pracy i grania w mało wymagające gry (zgodnie z opisem powyżej) inwestować w M.2 do laptopa?

Czy raczej zwykły SSD np. ten Crusial będzie wystarczający, a w porównaniu z M.2 nie poczuję różnicy?

Cytat

Jakiś dysk SSD SATA od ADATY jest wart uwagi?

Niestety, oni nie produkują własnych kości jak Samsung żeby się tu wyróżniać.

GOODRAM IRDM PRO 480GB - ale też ostro drogie "jeszcze".

• Upvote 1

Crucial'a pewnie zakupię razem z laptopem. Może uda się po targach dorwać coś ciekawego.
Nadal strasznie mnie wkurza fakt, że w każdym laptopie montowane jest 1x 8 GB RAM'u..

A dysk: ADATA XPG SX950U 240GB?
Wszedłem na stronę XPG i znalazłem takie udziwnione cuś, średnio mogę coś o nim znaleźć w internecie.

Hym, muszę to przemyśleć.

Możesz dać znać jak spadną trochę ceny 1050 Ti albo bd coś ciekawego w ofercie z nowymi kartami graficznymi.

Kiedy można się spodziewać czegoś ciekawego?

Po wycieczce do Media, udało mi się namówić dziewczynę na Legion'a Y530.

Nadal bardziej jej się podobają 17,3", ale z tego co widzę, to nie ma nic ciekawego w naszym budżecie.

Ku mojemu zaskoczeniu wybraliśmy Laptop Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00JTPB), ale ku mojemu zaskoczeniu morele nie chciało zejść z ceny nawet o złotówkę.
Możliwe, że jednak zrezygnujemy z dodatkowych Hz, żeby obniżyć cenę.

Ostatecznie planuje dokupić do niego ADATE XPG SX8200 i na razie zostawić HDD.

Może w przyszłości wymienić HDD na SSD od Crucial'a.

Jaką wersje Legion'a polecacie?

Jak wygląda sprawa z migrowaniem licencji na nowy dysk?

Muszę przenieść wszystko, czy mogę wgrać czysty system i jakoś przenieść samą licencję?

Jest jakaś szansa, że do 21 ceny Legionów z 1050 Ti mogą się zmienić?

Cytat

Jaką wersje Legion'a polecacie?

Ja bym się nie ładował w matryce 144Hz bo nie jest to typowo gamingowy model, nie ma jakoś super chłodzenia.

Underbolting i obniżenie mnożnika (dla wszystkich rdzeni) jak najbardziej wskazane.

Cytat

Jak wygląda sprawa z migrowaniem licencji na nowy dysk?

Ona jest w biosie więc zmiana dysku to żaden problem, instalujesz na czysto po prostu.

• Like 1

Nie widzę póki co żadnych ciekawych promocji, a powoli muszę dokonać zakupu.

Na tę chwilę mam w koszyku 2 laptopy: https://www.morele.net/inventory/info/fdf703bb/ + Crucial MX500 lub XPG SX8200, którego aktualnie nie ma na morele.

Co będzie lepszym wyborem?

W sumie dopłata tych 300 zł to za support/serwis Lenovo oraz większą baterię i chyba tyle różnic, nie licząc wyglądu.

Cytat

Lenovo oraz większą baterię i chyba tyle różnic, nie licząc wyglądu

Trzeba by sprawdzić matryce (model) zamontowaną w tym hyperbooku

https://gamingsociety.pl/artykul/hyperbook-n85s-test-mobilnego-centrum-dowodzenia-3799/ - czy jest z tą matrycą czy inną

Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00WCPB) - bez sytemu, 60Hz IPS

Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00JTPB) - z systemem, 144Hz IPS

Z legionami jest tak że nie mają tak wydajnego chłodzenia, bo nie są to laptopy typowo do grania a bardziej uniwersalne np. dla studentów. Więc przynajmniej ten z matrycą 144Hz nie jest tak sensowny a do premiery Y540 jeszcze trochę czasu upłynie.

• Like 1

Dokonaliśmy zakupu padło na wersje 144 Hz, ale głownie dlatego że wyszła najbardziej opłacalnie.

Wgraliśmy system, wszystkie sterowniki ze strony producenta. Większość rzeczy działa jak należy.
Mam jedynie problem ze sterownikami karty graficznej. Rozumiem, że na co dzień przy pracy na pulpicie działa integra.
Dedykowana karta uruchamia się dopiero przy grach, prawda?

No właśnie, teraz pytanie czy uruchamia się zawsze? Czy tylko w trybie pełno ekranowym, a okienkowym już nie?

Tak samo mam problem z uruchomieniem tych Hz.
W systemie podgląd mam jedynie na monitor podpięty do integry, i nie mogę zmienić wartości Hz powyżej 60.

Np. Metin2 zawsze odpala się na integrze i nie mogę tego zmienić.

Cytat

Dedykowana karta uruchamia się dopiero przy grach, prawda?

Tak jeśli wszystko odziała poprawnie.

Cytat

a okienkowym już nie?

Też.

Chyba pominąłeś sterowniki od intela jakieś.

https://downloadcenter.intel.com/

Pobrałem ze strony lenovo i przy próbie instalacji wyskoczyło mi, że laptop ma już zainstalowane sterowniki.
Zacząłem od tych od NVIDII, te od intela się już nie chciały instalować.

Użyłem DDU, wgrałem najnowsze stery od intela, potem GeForce Experience oraz najnowsze sterowniki od NVIDII.
Metin działa i chyba będzie działać jedynie na integrze, ważne że inne gierki odpalają się na karcie dedykowanej.

Jedynie nadal nie rozgryzłem jak uruchomić te 144 Hz, w Lolu lapek trzyma 200 fps.ów także można by się pokusić o te Hz.

Cytat

Metin działa i chyba będzie działać jedynie na integrze

A wymuszenie przez aplikacje Nvidii?

y54glxz.jpg

Nadal odpala się na integrze.. Mam wrażenie, że ta gra jest na tyle stara i nie rozgarnięta, że po prostu nie zacznie działać na dedyku, jeśli domyślną kartą jest integra.
W sumie to już czort z tym. Ważne, że inne gry działają na dedykowanej karcie.

W tym miejscu, którym zrobiłeś zrzut ekranu z win7, mam jedynie monitor podłączony do Intel UHD Graphics 630, z możliwym odświeżaniem tylko 60 Hz.

Po reinstalacji sterowników, mogę wymusić zmodyfikowaną rozdzielczość przy 144 Hz w panelu Intela. W panelu NVIDII nie ma prawie wcale ustawień.

Nie próbowałem jeszcze tego, aczkolwiek wolałbym pewne rozwiązanie, które nie wymaga wymuszania czegokolwiek.
Na morele.net było napisane: "Odświeżanie do 144 Hz", więc nwm jakie będzie optymalne, takie jakie zaleca producent.

Nie chce też nic uszkodzić.

Zrzuty: TUTAJ

Cytat

W tym miejscu, którym zrobiłeś zrzut ekranu z win7

No i znaleźliśmy problem.

Przed chwilą, FxJ napisał:

No i znaleźliśmy problem.

W sensie? Co masz na myśli?

Laptopa zakupiłem z Win 10 Home i taki też został zainstalowany na nowy dysk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.