Jump to content
  • Sign Up
Lapaa

[2000~3000] Laptop do codziennego użytku + weekendowe gry

Recommended Posts

1. Laptop ma być przeznaczony dla mnie - mężczyzna 22 lata pracujący (ew. możliwość wzięcia laptopa na raty : brak określonego sklepu, preferuje X-KOM).
2. Tak laptop ma mieć od razu Windowsa.

3. 13,3” - 15,6” , waga jest nieistotna (również, jestem elastyczny jeżeli chodzi o monitor. Posiadam Benq XL2411z do podłączenia.

4. Chciałbym SSD , jednak jeżeli chodzi o kwestie budżetowe to na pewno taniej wyjdzie HDD.

5a. Widełki podałem w tytule. MAX 3500 ale wtedy wchodzą raty. Preferuje nowy sprzęt. Bez zestawów.

5b. Co najmniej kilka lat. Będzie to jedyne urządzenie w domu z którego będę korzystać tylko ja. Właśnie żywot zakończył mój bardzo dobry kilkuletni PC i poszukuje czegoś bardziej poręcznego.
5c. W ciągu 1-2 miesięcy. Zależy od tego co się trafi i jaka okazja.

6. Jakoś wykonania nie jest dla mnie ważna. Oczekuje jak najlepszej wydajności nawet kosztem baterii. 

7. Rozdzielczość, typ i powłoka matrycy są mi obojętne, gdyż nie wykluczam korzystania z w/w monitora. Zależy mi na tym co będzie w środku laptopa najbardziej. 

8. Tylko w domu - biurko. Polska.

9. Niskie/średnie (głównie LoL, być może najnowsza Fifa). Detale co najmniej średnie.

10. Zupełnie nie dotyczy - do pracy potrzebuje jedynie Exela/Libry i internetu.

11. HDMI.

12. Nie posiadałem nigdy własnego laptopa. Zawsze korzystałem z stacjonarnych komputerów.

13. Brak.

14. W swojej starej skrzynce Zalmana posiadałem : 8gb ramu, średnią płytę główną ASUS'a, i5 4670 oraz ZOTAC'a GTX 1060 3GB.

Jestem pewny w 100%, że za w/w kwotę nie jestem w stanie znaleźć czegoś chociaż w 50% podobnego i wydajnego jednak liczę na waszą pomoc. (a może się mylę i rynek się zmienił :) za w/w podzespoły w 2012/13 zapłaciłem ok. 3500). 

Teraz ze względu na pracę nie mam aż tak wiele czasu i poszukuje czegoś co będzie bardzo szybko pracować (np. bez żadnych ścięć przy wielu otwartych kartach na przeglądarce) oraz nada się do jakiś każualowych gierek w weekend (np. LoL bądź najnowsza Fifa).

Jeżeli jesteście w stanie to proszę o pomoc i uargumentowanie waszych produktów polecanych dla mnie :).

Pozdrawiam.

Cytat

Posia dam Benq XL2411z  d o podłączenia.

TO był błąd kupować monitor bez DisplayPort, DVI do laptopa nie podłączysz by mieć 144Hz.

Cytat

W ciągu 1-2 miesięcy.

Za dwa miesiące to może już się pojawią jakieś z serii GTX 2050 albo przynajmniej zostaną zaprezentowane.

Cytat

Oczekuje jak najlepszej wydajności

i5-8300H to mus plus GTX 1050 lub 1050 Ti.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD - 3399zł

Acer Aspire 7 i5-8300H/4G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD - 3499zł - tylko czy przeżyjesz trochę na 4GB i dokupisz niebawem kolejną kość 4GB/8GB na allegro np.

https://www.morele.net/laptop-hp-omen-15-dc0008nw-4uf45ea-4142930/

Byłby nawet lepszy o ile byś zainstalował system np. z PC.

Huawei MateBook D 15 i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150

Huawei MateBook D 15 i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150

Tylko stosują w tańszych słabsze matryce IPS i można się spotkać że będzie mieć "uloty światła" jeśli nie trafisz od razu na dobry egzemplarz.

Chyba że coś z allegro ?

HP OMEN 15 i5-7300HQ GTX 1050-4GB 1TB W10PL - 3059zł

Tutaj zakładam ż jest z programu HP Renew czyli odnowiony przez producenta - "wystawiam fakturę VAT-marża".

Gamingowy Notebook - Lenovo Legion Y530 + GW - 3199zł

Zakładam że był kupowany z internetem w Play, dopytaj na pw.