Skocz do zawartości

Falcone

[3500] Laptop do gier i obróbki video, dobre chłodzenie i matryca

Polecane posty

[1] Kwota około 3500 zł. Najlepiej nowy, ale używany też mogę wziąć pod uwagę. Nawet zastanawiałem się na amerykańskim amazonem, gdzie laptopa z GTX1060 można tam kupić już od 3100 zł... .

[2] Wolałbym bez. Wtedy zainstalowałbym sobie Windowsa 7, zamiast tej ,,wspaniałej'' 10. Jednak może być też z tym systemem (najwyżej go sformatuje).

[3] Matryca IPS obojętnie jaki rozmiar (Jednak rozdzielczość FULLHD).

[4] Dla mnie może ważyć nawet 8 kg (Jednak musi być w formie ,,Slim''). Żywotność baterii przynajmniej 5 h.

[5] Głównie do gier niezależnych (czasami AAA). Obróbka video. Oglądanie filmów i przeglądanie internetów. Ogólnie mówiąc uniwersalny.

[6] Jak długo będzie się dało. Będzie moim przenośnym komputerem.

[7] Chciałbym, aby dało się grać w Dead by Daylight, Doom, Rainbow Six Siege, The long dark, Fortnite (lub inną tego typu grę), XCOM 2 (którego w sumie przeszedłem z 3 razy, ale mi się nie znudził) oraz w Team Fortress 2 na jak najwyższych ustawieniach w 60 FPS. Reszta to niewymagające gry strategiczne jak Supreme Commander lub RimWorld. Fajnie by było jakby dało się zagrać w RUST (przynajmniej na średnich w rozsądnym FPS).

[8] Wolałbym, aby miał nie miał dysku HDD i miał jakiś tani SSD. (Wole samemu dokupić jakiś porządny dysk SSD I HDD. A kupiony dysk SSD z laptopem przeszczepie do jakiegoś starego laptopa.

[9] Cieszyłbym się, jakby był to niepozornie wyglądający laptop gamingowy. Nie miał jakiś czerwonych ozdóbek, agresywnych lini (Nie rzucał się w oczy). Wyglądem dało się go zabrać na ważne spotkania a przy odrobinie czasu, aby się odprężyć. Jednak jest to mały aspekt, ale cieszyłbym się z tego. To samo tyczy się ze przynajmniej średniej jakości głośnikami. Najbardziej chciałbym, aby miał dobre chłodzenie i się nie przegrzewał, a tym samym nie tracił na wydajności.

Mam już dwa wypatrzone modele:

https://www.morele.net/laptop-hp-omen-15-dc0008nw-4uf45ea-8-gb-ram-128-gb-ssd-5253870/

Była zniżka na 3300 zł, ale po tygodniu znikła i przy okazji podnieśli cenę o 100 zł... Strasznie agresywny wygląd, jednak firma bardziej ,,markowa'' i według testów dysponuje dobrym chłodzeniem. Ponoć można modyfikować kolor podświetlenia klawiatury, więc jest to ciekawa opcja.

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050ti-15pl49-4141815/

Całkiem tani i niewyróżniający się. Trochę odpycha brak testów tego modelu i jego obudowa wykonana z plastiku. Ponadto w zapytaniach napisano, że się przegrzewa i traci na mocy. Jednak wykonanie z plastiku ma taki plus, że nie przyciąga tak niesamowicie odcisków palców. W rekompensacie za chłodzenie, nabywcy chwalą ten model za dobrą matrycę IPS.

Chętnie bym wziął ten OVEN (OMEN) za 3300. Ale okazja znikła. Z drugiej strony DM jest też ciekawy.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Dopowiem tylko, że mam komputer stacjonarny, którego nie będę obsługiwał. Mam laptopa HP Pavilon, który niestety nie spełnił moich oczekiwań. Prawdopodobnie oddam go komuś z rodziny.

Cytat

gdzie laptopa z GTX1060 można tam kupić już od 3100 zł...

Dolicz sobie VAT + drobne opłaty celne i koszt transportu - od razu z automatu to Amazon naliczy.

Cytat

Wtedy zainstalowałbym sobie Windowsa 7, zamiast tej ,,wspaniałej'' 10.

I sobie wyczarujesz sterowniki 🙂 Dla MS 7-ka to już trup.

Cytat

Żywotność baterii przynajmniej 5 h.

Przy procesorach "H" to koniecznie z obniżeniem zegarów i undervoltingiem.

Cytat

Najbardziej chciałbym, aby miał dobre chłodzenie i się nie przegrzewał, a tym samym nie tracił na wydajności.

Undervolting to podstawa obecnie.

HP Omen 15-dc0008nw (4UF45EA) 8 GB RAM/256GB M.2 PCIe/128GB SSD

Możesz sobie załatwić voucher to będzie taniej.

Cytat

Cieszyłbym się, jakby był to niepozornie wyglądający laptop gamingowy.

Cytat

Laptop do ... obróbki video, dobr... matryca

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti

+ dokupić dobry dysk SSD M.2 (i zamontować bez utraty gwarancji)

https://lenovogaming.pl/akcesoria/

Te Legiony mają całkiem dobre matryce.

Cytat

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti

Właśnie ten model Lenovo najbardziej mi się podoba, jeśli chodzi o design. Bardzo skontrastowany. Niby prosty, ale ma w sobie nietypowe wykonanie, które przykuwa oko.  Tylko jest w nim jeden problem. W nim głównie płaci się za wygląd. Tak szczerze to jakbym chciał, to mógłbym nawet dać 10.000zł na laptop, tylko po co? Jeśli da się kupić laptop o tych samych specyfikacjach taniej to kupie. Jednak dziękuje za pokazanie mi, że da się go kupić za 3800zł (na morele jest za 4100zł.)

Cytat

I sobie wyczarujesz sterowniki 🙂 Dla MS 7-ka to już trup

Przecież MS wspiera 7 do 2020 roku? Zresztą najwyżej pogodzę się i zainstaluje tą dziadowską 10. Tylko wole już kupić własny system.

Cytat

Możesz sobie załatwić voucher to będzie taniej.

Człowieku. Moja rodzina ma z 5 drukarek od HP, w tym jeszcze 3 laptopy. Czy to się kumuluje? Bo jak tak to od razu bym brał.

Cytat

Dolicz sobie VAT + drobne opłaty celne i koszt transportu - od razu z automatu to Amazon naliczy.

Nie jestem głupi. Cła się praktycznie nie płaci. Vat wynosi jakieś 25%, czyli w tym przypadku koszt laptopa wyniósłby z jakieś 3890zł. Czyli i tak się opłaca (zawsze o ileś stówek mniej). Jednak większości nie da się kupić, a przy tym pozostaje problem z gwarancją.

Jakbym mógł kupić OMENA za 3300zł to dorzuciłbym sobie ten dysk:

Dysk SSD Patriot Burst 240GB SATA3

Chyba, że można postawić system na m2 to zamiast Patriota brałbym to:

Dysk SSD Kingston A1000 240GB PCIe x2 NVMe

Z tym dyskiem HDD:

Dysk Seagate BarraCuda 1TB SATA3

Zerknij Hyperbook N85S z procesorem i5-8300H i grafiką GTX1050 [4GB]. Obecnie jest w promocji za 3199 zł. 

- Ekran: 15,6" FullHD IPS 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: Intel Core i5-8300H 4 x 2.30 - 4.00GHz Turbo, 8MB, UHD 630, 45W
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5
- Klawiatura: Podświetlana klawiatura z serii N - Układ US, Full Color LED
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8 DDR4 2666 MHz)
- Dysk SSD M.2: Western Digital SSD 120GB Green M.2 2280 (read/write; 540/430MB/s)
- Dysk twardy 2,5": 0 Brak
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 9260 (802.11 a/c) M.2 WLAN + Bluetooth
- System operacyjny: Brak
- Pasta termoprzewodząca Gelid GC-EXTREME na CPU oraz GPU (GRATIS !)
- Zaawansowany układ chłodzenia
- Pakiety Gwarancyjne: Standard - 24 miesiące Door to Door [+Dożywotnie wsparcie techniczne]

n85_mysz.jpg.f115c6e5ca09ed80a4da7170238c7181.jpg

Cytat

W nim głównie płaci się za wygląd.

A za matryce, displayport, touchpad z wydzielonymi przyciskami i dobre chłodzenie? Dopłacasz ale zdecydowanie nie przepłacasz.

Cytat

Przecież MS wspiera 7 do 2020 roku?

https://pclab.pl/news61397.html - od początku 2015 r. masz jedynie łatki bezpieczeństwa i to tyle. Należy go traktować jako trupa.

Cytat

Zresztą najwyżej pogodzę się i zainstaluje tą dziadowską 10.

Chyba 10.6 bo sporo cię ominęło.

Cytat

Czy to się kumuluje?

Nie.

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-dysk-xpg-sx8200-pro-256gb-pcie-3-3-1-2-gb-s-m-2-asx8200pnp-256gt-c-5313395/

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-dysk-xpg-sx8200-pro-512gb-pcie-3-3-2-4-gb-s-m-2-asx8200pnp-512gt-c-5342180/

Kup sobie dobry dysk na system 😉

Ja ostatnio kupiłem 500GB Samsunga za 300zł i robi za dysk przenośny 😉 Więc lepiej myśl o całkowitym przejściu na SSD niż na HDD w laptopach (tylko hałasują niepotrzebnie).

Cytat

A za matryce, displayport, touchpad z wydzielonymi przyciskami i dobre chłodzenie? Dopłacasz ale zdecydowanie nie przepłacasz.

A Omen ma kiepską matrycę i chłodzenie? Trochę za drogi, jakby obniżyli o 100zł, to bym się zastanowił.

Cytat

Zerknij Hyperbook N85S z procesorem i5-8300H i grafiką GTX1050 [4GB]. Obecnie jest w promocji za 3199 zł. 

Sorry, ale I5-8300H i GTX1050TI to dla mnie minimum, nawet jeśli karta daje tylko 20% mocy.

Cytat

Kup sobie dobry dysk na system 😉

Kingston to niby słabe robi? Miałem GOODRAMA, który niby wygrywał większość testów, u mnie padł pół roku później. Patriot robi budżetówki, ale są one dosyć dobre. Zresztą opinie mówią same za siebie.

Cytat

Ja ostatnio kupiłem 500GB Samsunga za 300zł i robi za dysk przenośny 😉 Więc lepiej myśl o całkowitym przejściu na SSD niż na HDD w laptopach (tylko hałasują niepotrzebnie).

Wole jednak mieć tradycyjny dysk HDD do gier i ważnych plików. Hałas mi nie przeszkadza. Zresztą Seagate to kiepska firma nie jest (chociaż słyszałem, że trochę ucierpieli na jakości), tak samo z Hitachi i WD.

W razie czego mam jeszcze na oku

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5"', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB (WD10EZEX)

https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-15-i5-8300H-GTX-1050-Ti-FHD-Laptop-Review.318520.0.html

Lenovo ma trochę jednak lepszą IPS.

Kingston KC1000 - te na kościach MLC były dobre ale trochę gorące.

Cytat

Wole jednak mieć tradycyjny dysk HDD do gier

Jak grasz w FPS np. PUBG to zapomnij, tylko SSD na gry. HDD sprawdzi się na filmy, zdjęcia, muzykę.

Pewnie ze względu na cenę to Omena ale nie ze względu na matrycę 😉

Matryca nie musi być super wypasiona (nie ma zapędu do bycia grafikiem), ale chłodzenie chciałbym mieć dobre. HP omen za 3200zł a Lenovo za 3799 zł to duża różnica w cenie.

Lenovo ma dobre chłodzenie (niby), ale jest wykonany w całości z plastiku. Nie wiem jeszcze jak z klawiaturą. Musiałbym pójść do jakiegoś sklepu i zobaczyć jak wyglądają i się z nich korzysta.

Byłem w Media markt i widziałem na żywo te sprzęty (Omena i Legion). Wrażenia są takie. Oba prezentują się świetnie i są dosyć małych rozmiarów. Odziwo Omen na zdjęciach wygląda strasznie agresywnie, a w rzeczywistości jest bardzo stonowany. Legion wyglądał też dobrze. Legion miał trochę jaśniejszą i barwniejszą matrycę niż Omen, ale mogło to wynikać z tapety, która u Omena składała się z ciemnych barw. Jednak matrycę łapiąc za kanty, mogłem wyginać bez problemu. W Lenovo matryca była o wiele sztywniejsza. Omen za to miał o wiele wygodniejszą i intuicyjną klawiaturę. W Lenovo przyciski (numerczyne) były strasznie pomieszane. Oczywiście dla mnie to nie robiło różnicy, ale czuć, że klawiatura jest trochę sztywna.

Szczerze to ciężki wybór, ale HP kusi ceną i tą dobrą klawiaturą. Lenovo ma trochę lepszą matryce, ale klawiatura jest taka se. Wygląd jeszcze bardziej stornowany, co mi bardzo pasuje. Zawiasy są lepiej wykonane. Obudowa całkiem niezła, choć mogła być chociaż po części aluminiowa (tak jak HP). Poza tym bardziej przyciąga palce. Zdecyduje i powiem, który wybrałem.

Cytat

choć mogła być chociaż po części aluminiowa (tak jak HP)

Y730-15 - te mają z aluminium ale są jeszcze droższe.

Jak byś chciał to można zostawiać na forum  własne recenzje.

Mam rozumieć, że to twoja oferta? Nie przeczytałeś tematu. Tak jak odpowiedziałem reklamodawcy Hyperbook, to min I5 8300H i GTX1050 TI. A wracając do tematu. Poprosiłem gościa w sklepie, aby zmienił tapetę w OVENIE i różnica była, ale minimalna. Więc wezmę prawdopodobnie OMENA o ile znowu nie podniosą ceny (Było na początku 3500zł, później 3670zł, a teraz 3728 zł...). Nie wiem czemu. Kurs dolara nie rośnie, może czytają to forum i sobie ,,beke'' ze mnie cisną. Jednak dają 258 GB dysk za tą cenę. Chociaż i tak średni interes, bo wolałbym kupić dysk swojej ulubionej firmy. Montują w tym OMENIE coś takiego Silicon Power S55 240GB. Czy ten dysk jest dobry? Jako dodatkowy dysk może wezmę Patriota albo dołożę trochę i wezmę Samsung 970 EVO 500GB (chociaż i tak myślę, że lepiej byłoby kupić dysk HDD, ale o obrotach 7200).

Cytat

Jednak dają 258 GB dysk za tą cenę.

Nic nie dają, za wszystko płacisz.

https://www.morele.net/laptop-hp-omen-15-dc0008nw-4uf45ea-4142930/

Tą podstawową weź i odkup dysk SSD M.2 (PCIe NVMe).

Cytat

Czy ten dysk jest dobry?

Ale nie wymagających może by się i sprawdził ale odstaje od normalnych konstrukcji Samsunga mocno.

Cytat

i tak myślę, że lepiej byłoby kupić dysk HDD, ale o obrotach 7200

500GB 860 EVO za 300zł można na allegro wyrwać, ja taki sobie na zewnętrzny przeznaczyłem. HD tylko będą hałasować i się zbędnie nagrzewać.

Dnia 11.12.2018 o 14:58, Falcone napisał:

Sorry, ale I5-8300H i GTX1050TI to dla mnie minimum, nawet jeśli karta daje tylko 20% mocy.

Sprawdź w takim razie drugą propozycję. Tym razem z procesorem i7-8750H i GTX1050Ti:

- Ekran: 15,6" FullHD IPS 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: Intel Core i7-8750H 6 x 2.20 - 4.10GHz Turbo, 8MB, UHD 630, 45W
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
- Klawiatura: Podświetlana klawiatura z serii N - Układ US, Full Color LED
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8 DDR4 2666 MHz)
- Dysk SSD M.2: Western Digital SSD 120GB Green M.2 2280 (read/write; 540/430MB/s)
- Dysk twardy 2,5": 0 Brak
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 9260 (802.11 a/c) M.2 WLAN + Bluetooth
- System operacyjny: Brak
- Pasta termoprzewodząca Gelid GC-EXTREME na CPU oraz GPU (GRATIS !)
Zaawansowany układ chłodzenia
- Pakiety Gwarancyjne: Standard - 24 miesiące Door to Door [+Dożywotnie wsparcie techniczne]

Link: http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26431

Jego cena wynosi 3829zł. Dla użytkowników forum przewidzieliśmy rabat 4% po zastosowaniu kodu "Nieidealny".

No to mnie teraz zaciekawiłeś tą ofertą. Jednak chyba nadal pozostanę przy tym Omenie. Jednak muszę teraz poczekać na jakąś zniżkę, bo morele leci w... wiadomo i ciągle zawyża ceny. HP voucher nie zdobyłem, bo okazało się, że laptopy biznesowe też nie wchodzą w grę. Będę musiał wybłagać od kogoś na OLX lub allegro na to wygląda. Teraz mogę tylko wybrać dyski i będą to ssd:

Na system: Kingston A1000 240GB PCIe x2 NVMe

Na dane: ADATA SU900 512GB SATA3 lub Crucial MX500 500GB SATA3

(od biedy)  SSD GoodRam CX300 480GB SATA 3  lub SSD Patriot Ignite 480GB SATA3

Cytat

Na system?

A co złego w X2 NVMe? Chociaż w sumie nie widziałem tego wcześniej. Lepsza architektura i prędkość za tą samą cenę? W takim razie mógłbym dać trochę droższe, ale lepsze kości do zestawu.

Choć tego nie chce, to voucher zdobyłbym od zdjęć zniszczonych laptopów gdzie właściciele użyczyli ich s/n.

Przez ten czas porównywałem ceny i znalazłem coś takiego. Jakby udało się zdobyć voucher na 650 zł to byłaby bardzo fajna oferta. Ma 1060 gtx (co prawda Q-max, ale gtx1060), wygląda tak jakbym chciał, czyli niepozornie.  Problem w tym, że ma mało recenzji, ale wynika z nich, że jest to taki budżetowy OMEN, który pozbawiony jest bajerów.

Jednak jeśli matryca będzie gorsza od OMENA, to pozostanę przy wcześniej wypatrzonym laptopie.

Cytat

W takim razie mógłbym dać trochę droższe, ale lepsze kości do zestawu.

To już nie ma znaczenia, nie przy tych cenach dysków za 10 miesięcy to spadną ceny o 50% wszystkich, lepiej kupić NVMe na system.

Cytat

Choć tego nie chce

Jest tyle ściąganych z europy zachodniej ze to nie problem.

https://www.purepc.pl/notebooki/test_hp_pavilion_gaming_15_2018_laptop_z_zielonym_charakterem

Ja bym dokładał do Omena jednak.

Cytat

Ja bym dokładał do Omena jednak.

W innych recenzjach jest podobnie jak z Omenem. Jeśli chodzi o inne aspekty niż wydajność. Ten pan tylko mówi, że Omen jednak lepszy HP Pavilion Gaming 15 Review - Better Than The Omen 15 or Dell G3 ?

Jednak ceny nawet z voucherem już przekraczają mój budżet. Zostanę na razie przy Omenie. Jednak zdobędę voucher i zobaczymy. Tylko takie pytanie: da się sprawdzić jakoś cenę tego laptopa podczas kupna, aby wiedzieć ile się dostanie z vouchera?

Cytat

da się sprawdzić jakoś cenę tego laptopa podczas kupna, aby wiedzieć ile się dostanie z vouchera?

Tak jak w temacie napisałem - są dwa progi, jeden na 400zł (do 3999zł)  i 650zł (od 4000zł).

Dowiedziałem się właśnie, że cena voucher jest zależna od ceny KUPOWANEGO laptopa, a nie od ceny laptopa, od którego podaliśmy S/N. Tak czy siak zdecydowałem się na OMEN 15. Oto lista zakupów:

HP Omen 15-dc0008nw

Crucial MX500 500GB SATA3

ADATA XPG SX6000Pro 256GB PCIe x4 NVMe

Tego dysku niestety nagle zabrakło we wszystkich sklepach 😞 Teraz trzeba czekać z tydzień i zainstalować wcześniej kupionego Windowsa 10.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.