Jump to content
  • Sign Up

estu

[2500zł] Laptop programowanie, web developer, studia, internet

Recommended Posts

[1] Laptop dla studenta, mężczyzna, 20-23lat.
[2] Laptop ma mieć zainstalowany system Windows 10.
[3] Rozmiar matrycy 15,4" - 15,6"
[4] Najchętniej z dyskiem SSD 256GB ale nie wiem czy tak naprawdę jest mi dysk SSD potrzebny skoro laptop będzie służył do "pracy" (liczę na podpowiedź).
[5] Maksymalna kwota to 2500zł ale jestem w stanie dodać z 100-200zł jeżeli będzie dobra okazja. Mogę zrezygnować z dysku SSD 256GB na rzecz dysku HDD 1TB. Tylko nowe podzespoły. Jeżeli trafi się "zestaw" w przyzwoitej cenie to bardzo chętnie.
[5 b] Zamierzam go używać przez 3 do 5 lat. Posiadam 2 komputer stacjonarny, który wystarcza mi na wszystko np. granie w gry na ustawieniach ultra i nie potrzebuje upgrade'u. Potrzebuje laptopa dla mobilności (jazda pociągiem po 2 - 5 godzin, weekendy w domu (nie mam wtedy dostępu do komputera)).
[5 c] Jak najszybciej dzień, tydzień, dwa tygodnie, miesiąc.
[6] Interesuje mnie długość pracy na baterii oraz żeby obudowa nie była zrobiona z najtańszego materiału.
[7] Interesuje mnie rozdzielczość 1920x1080. Typ matrycy IPS powłoka błyszcząca albo matowa. Możliwe, że czasami będę podłączał monitor z komputera stacjonarnego (wejścia D-SUB, DVI-D)
[8] Laptop będzie głównie używany w domu, podróży (pociąg 2-5 godzin).
[9] Klasa 0. Laptop ma być przeznaczony głównie na "prace" i relaks typu filmy.
[10] Programy: Visual Studio, Visual Studio Code, Gimp, Discord. Posługuję się owymi programami amatorsko.
[11] Nie posiadam specjalnych wymagań.
[12] Osobiste preferencje: RAM 8GB, procesor i5 4 rdzeniowy lub dobrze wydajny procesor i5 2 rdzeniowy albo i3 2 lub 4 rdzeniowa, kolor najchętniej czarny ale jestem otwarty na inne. Do tej pory posiadałem laptopa Lenovo IdeaPad Y510P.
[13] HP 15 i5-8250U/8GB/1TB/W10/FHD Red (15-da0040nw/4TY93EA)

Cytat

ale nie wiem czy tak naprawdę jest mi dysk SSD potrzebny skoro laptop będzie służył do "pracy" (liczę na podpowiedź)

To jak byś do pracy jeździł dorożką, SSD to zupełnie inna szybkość pracy komputera.

Cytat

Laptop programowanie, web developer, studia, internet

Twój kierunek nie ma darmowych systemów z Microsoft Imagine Premium (dawniej Microsoft DreamSpark)?

Cytat

Możliwe, że czasami będę podłączał monitor z komputera stacjonarnego (wejścia D-SUB, DVI-D)

Tylko przejściówki z HDMI ci zostają.

Cytat

jestem w stanie dodać z 100-200zł jeżeli będzie dobra okazja

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-matebook-d-15-6-intel-core-i5-8250u-8gb-ram-256gb-dysk-win10.bhtml

https://www.komputronik.pl/product/511358/huawei-matebook-d-15-6-i5-8-256.html

Warto dołożyć to tych, aluminiowa konstrukcja, fabryczny dysk SSD i matryca IPS oraz brak wlutowanego RAM-u oraz 8GB w jednej kości więc łatwo dołożyć kolejną.

Cytat

Twój kierunek nie ma darmowych systemów z Microsoft Imagine Premium (dawniej Microsoft DreamSpark)?

Tak ma ale jak nie skończę 5 lat studiów to nie mogę go potem używać. Planuje skończyć studia na etapie inżyniera.

Cytat

Tylko przejściówki z HDMI ci zostają.

Jestem tego świadomy.

Cytat

Warto dołożyć to tych, aluminiowa konstrukcja, fabryczny dysk SSD i matryca IPS oraz brak wlutowanego RAM-u oraz 8GB w jednej kości więc łatwo dołożyć kolejną.

Czy mógłbyś również podać oferty tańszych laptopów. Huawei MateBook D ma trochę mało portów np. brakuje mu wejścia na mikrofon. Rozumiem, że ma wbudowany mikrofon ale te zazwyczaj nie powalają swoją jakością.

Aby na pewno czytałeś obecny regulamin? Zresztą znam dwa sposoby by aktywować Windows 10 bez używania cracków ani innych programów. Więc wątpię by studentom utrudniali.

Cytat

brakuje mu wejścia

Większość ma combo-jack i stosuje się rozdzielacz albo zewnętrzne kart  dźwiękowe na USB.

https://www.morele.net/kabel-unitek-nie-dotyczy-0-2m-czarny-y-c956abk-1013075/

Cytat

Czy mógłbyś również podać oferty tańszych laptopów.

Ale jakieś 80% ma wlutowane 4GB RAM + wolny slot.

ASUS VivoBook R520UA i5-8250U/8GB/256SSD - (bez systemu) dwa sloty

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/1TB/Win10 - 4GB wlutowane

Z czego Ryzen jest nawet wydajniejszy i ma integre prawie 3x wydajniejszą od Intela (sterowniki niestety wydają naprawdę powoli).

Bez sensu z matrycą TN.

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/W10/IPS MX150 - coś w tym stylu, możesz wyrwać taniej z voucherem na 400zł.

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/1000/Win10 FHD MX130 - też pod każdym względem lepszy.

Bliżej twojego budżetu to Matebook D własnie, tylko trzeba trafić na dobrą matryc be bez ulotów.