Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] osoba prywatna, mężczyzna wiek 30 lat
[2] obojętnie, może być bez win10 ale jak będzie dobra oferta to wtedy może być z ?
[3] 15,4"- 15,6”
[4] z dyskiem SSD - typ M.2 , bez napędu DVD
[5 a] mam 3800 pln brutto, mogę nadszarpnąć budżet do max 4000 pln , za taką kwotę raczej wole nowy laptop. Zakup samego laptopa bez dodatków
[5 b] ok 5 lat, będzie to główny laptop ( za 2-3 lata planuje dokupić żonie jakiegoś maca używanego 13cali)
[5 c] jak najszybciej, chętnie dokonam zakupu w czarny piątek 23.11
[6] tak jakość wykonania jest ważna, żeby plastiki się nie uginały, mile widziana aluminiowa obudowa
[7]1600 (mam w pracy 1900  i na samym laptopie jest to za male), matryca IPS. Głównie praca na samym laptopie ale czasem planuje podłączyć do monitora ewentualnie do TV(bardzo rzadko)
[8] 90% to dom (biurko/kanapa/stolik na balkonie) 10% teren(działka)
[9] raczej w nic nie gram, czasem najdzie mnie ochota to odpale ale głównie stare tytuły. Z nowszych zagrałbym w Frostpunk, lubie Cywilizacja, jak wyjdzie udana wersja Settlers lub Anno to odpale
[10] ok 50% programy do programowania(amatorsko np Sublime)

ok 20%, grafika na potrzeby programowania(bardzo amatorsko np GIMP)

ok 30% reszta tj excel(do ćwiczen, nauki) oraz inne codzienne programy
[11] najważniejsze to 'wygodna' klawiatura, dobra karta sieciowa(żeby trzymało połączenie), mile widziana podświetlana klawiatura i aluminiowa obudowa
[12] prywatnie mam Lenovo G510 kupiony z 7 lat temu opinia pozytywna, służbowo Asus Zenbook UX430UA bardzo sobie chwale
[13] mój główny faworyt to: Lenovo Ideapad 720 (bardzo przyjemna klawiatura), myślałem o polecanym tutaj Huawei MateBook D, (na minus klawiatura-twarda, małe przyciski) ewentualnie jeśli była by jakaś przecena to Acer Aspire 7 (troche za duży i za ciężki)
[14] rozszerze to co już napisałem:

Laptop głównie do programowania(do nauki, hobbystycznie, nie planuje robić wielkich projektów) oraz do oglądania filmów(dlatego zależy mi na dobrym ekranie/wyświetlaczu/matrycy) oraz do surfowania po internecie tak aby mając otwarty Sublime Text, odpalony serwer do nauki Django oraz 20 zakładek Firefox laptop się nie zawieszał.

Podobają mi się laptopy smukłe, cieńsze na styl laptopów biznesowych, nie podobają mi się duże ciężkie, kolorowe(tj gamingowe)

Chyba wszystko, z góry dziękuję za pomoc ?

Cytat

z dyskiem SSD - typ M.2

Dysk to się wybiera samodzielnie (jeśli można i nie jest fabrycznie montowany).

ADATA XPG SX8200 240GB - x-kom / morele

Samsung 970 EVO 250GB - x-kom / morele

Cytat

za 2-3 lata planuje dokupić żonie jakiegoś maca używanego 13cali

Te obecnie (najnowsze) to śmiech na sali kompletny, najbardziej przepłacone ever. Dual core przy tej kwocie to całkowita porażka, gdy w laptopach za 2500zł mamy 4 rdzeniowe i5 U.

Więc jak byś szukał to wyłącznie MB Pro.

Cytat

mam w pracy 1900  i na samym laptopie jest to za male

Ja mam 14,0" Della z FullHD i nie jest za mała, można zrobić skalowanie interfejsu systemu.

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/edge-series/ThinkPad-E585/p/22TP2TEE585

Lenovo ThinkPad E585 20KV000GPB W10Pro R7-2700U/8GB/256GB/15.6 FHD - 3749zł

Mają integrę Vega a

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD - najlepiej z 2x8GB RAM (zamiast 2x4GB) i podmienić Intel Optane na zwykły dysk SSD M.2 (PCIe NVMe).

ASUS VivoBook Pro N580GD

https://www.komputronik.pl/product/551157/asus-vivobook-pro-15-n580gd-e4052t.html

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-vivobook-pro-15-n580gd-e4052t-i5-8300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-win10-zloty

Tylko znów nie mają matrycy IPS a EWV (trochę lepsze TN).

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y530-15ich-81fv00hwpb-4912749/

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

Ten Legion jest bardzo uniwersalny i ma niezłą matrycę IPS, ale są problemy z podstępnością ich, nawet łatwiej droższą konfiguracje z 1050Ti kupić.

• Like 1

dzięki za odpowiedź, ten asus mi pasuje tylko martwi mnie ta matryca EWV, w moim firmowym zenbooku mam też matrycę EWV i do dzisiaj powiem szczerze myślałem, że jest to lepsza matryca. Kolega ma nowego della czy koleżanka lenovo yoga i mój ma lepsze kolory(żywsze) a po przeczytaniu waszych poradników wnioskuję, że najgorszy IPS jest lepszy od EWS także zgłupiałem. Podjade dzisiaj chyba do jakiejś galerii i się przypatrze dokładnie na VivoBook Pro i spojrze na tego Acera Aspire 7 i w piątek kupie coś z Twojego linka.

Byłem oglądać laptopy, były wszystkie możliwe także jednak wybieram tego lenovo Legion Y530, wygląda spoko, jakoś wykonania dobra, klawiatura bardzo przyjemna, do tego dołoże dysk SSD, który mi podałeś. Dziękuję bardzo za doradztwo, temat można zamknąć