Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie. Zastanawiam si臋 nad tymi dwoma laptopami w konfiguracji gtx1050, i5-8300H, 8gb ramu. Czy, w kt贸rym艣 z nich wyst臋puje thermal throttling? O legionie opinie s膮 r贸偶ne. Jedni m贸wi膮, 偶e ha艂asuje i grzeje si臋 inni, 偶e wr臋cz przeciwnie. W necie jest kilka recenzji prawdopodobnie sponsorowanych. Chcia艂bym zasi臋gn膮膰 jezyka u was. Jak u nich z kultur膮 pracy?

Cytat

Czy, w kt贸rym艣 z nich wyst臋puje thermal throttling?

Przed czy po undervoltingu ?聽?

Cytat

i5-8300H

Legion ma 1x8GB a Aspire 2x4GB - je艣li b臋dziesz dok艂ada膰 to lepiej kupi膰 Y530.

Cytat

W necie jest kilka recenzji prawdopodobnie sponsorowanych.

Tutaj ciekwostka bo w Polsce mamy lepsze matryce聽

Cytat

No nie m贸wcie mi, 偶e nie ma tu nikogo kto posiada kt贸ry艣 z tych laptop贸w

Trzeba by kogo艣 zawo艂a膰 "@ + nick" z tych co pami臋tam zawo艂am @Zenderable聽i @proelozom

4 godziny temu, FxJ napisa艂:

Przed czy po undervoltingu ?聽?

@FxJ聽Tak zapytam po co si臋 to wykonuje i czy ka偶dy powinien? Jakie艣 s膮 zastrze偶enia?

Witam, posiadam legiona w tej konfiguracji ? ale odno艣nie thermal throttlingu si臋 nie wypowiem, bo p贸ki co nie gram w wymagaj膮ce gierki. W moim przypadku wiatraki praktycznie nie dzia艂aj膮, sporadycznie w艂膮czaj膮 si臋 na chwil臋, wi臋c na kultur臋 pracy nie narzekam. Przy przegl膮daniu internetu 艣rednio 40-45 stopni, przy gierkach potrafi podbi膰 do 90. Jakby艣 mia艂 wi臋cej pyta艅 to 艣mia艂o ?

Undervoltingu jeszcze nie zrobi艂em, ale mam w planach

Cytat

Jakie艣 s膮 zastrze偶enia?

呕adne, ni偶sza temperatura pod obci膮偶eniem, poprawa osi膮g贸w. Same zalety.

PS przypominam by wgrywa膰 avatary ?

9 godzin temu, FxJ napisa艂:

呕adne, ni偶sza temperatura pod obci膮偶eniem, poprawa osi膮g贸w. Same zalety.

@FxJ

1. A jak to zrobi膰 przy pommicy jakiej aplikacji bo na filmie pokazane jest ju偶 ale nie wyra藕nie 偶e wszystko jest zainstalowane.

2. To dotyczy tylko laptop贸w czy te偶 komputer贸w stacjonarnych?

Ja posiadam Legion-a w powy偶szej konfiguracji tj. i5 8300h gtx 1050 oraz 8gb ram-u.

Laptop wydajno艣ciowo nie藕le zaskakuje.

Therm锘縜l throttling wyst臋puje, ale tylko聽聽zauwa偶y艂em w testach stabilno艣ci AIDA64, OCCT, XTU.

Ale wystarczy zrobi膰 ma艂y undervolting do -0.080 i ju偶 wszystko dzia艂a jak nale偶y.

Zegary trzyma stabilnie na 3.9 w Turbo przy 85 stopniach wcze艣niej po kilkunastu sekundach by艂o ponad 90 stopni i throttling.

Najwi臋ksz膮 wad膮 wed艂ug mnie s膮 w艂膮czaj膮ce si臋聽 na wysokie obroty dos艂ownie na kilka sekund wentylatory, ale po chwili wy艂膮czaj膮 si臋 i jest cisza.

Z tego co si臋 dowiedzia艂em jest to ju偶 taka przypad艂o艣膰 tych Legion贸w i mo偶e wyjdzie aktualizacja BIOS-u, kt贸ra to poprawi.

Przy bardzo wymagaj膮cych aplikacjach/grach聽jest dosy膰 g艂o艣no, ale tak mocn膮 konfiguracji trzeba jako艣 sch艂odzi膰.

@szoszoroszo Jak masz jakie艣 pytania to 艣mia艂o pytaj聽

• Like 1

@dm11211 Og贸lnie dzisiaj b臋d臋 zamawia艂 tego legiona i by艂bym rad gdyby艣 zechcia艂 mnie przeprowadzi膰 krok po kroku przez ten undervolting. Natomiast ciekawi mnie jak to jest z Acerami Aspire 7, masz por贸wnanie? Czy u nich te偶 wyst臋puje thermal throttling?聽

A co do wentylator贸w w legionie za艂膮czaj膮 si臋 podczas pracy bez obci膮偶enia, tak? Na kilka sekund wchodz膮 na maksymalne obroty i cichn膮? I jak d艂ugo mo偶na cieszy膰 si臋 cisz膮? :D raptem kilka minut czy d艂u偶ej?

Chcia艂bym, 偶eby wypowiedzieli si臋 te偶 u偶ytkownicy Acer贸w je艣li takowi tu s膮. Czy w acerach wentylatorki te偶 lubi膮 g艂o艣no ha艂asowa膰? Albo za艂膮cza膰 si臋 nagle na chwil臋 by p贸藕niej ucichn膮膰?

Tak wiele pyta艅, tak ma艂o odpowiedzi:D

21 minut temu, szoszoroszo napisa艂:

@dm11211 Og贸lnie dzisiaj b臋d臋 zamawia艂 tego legiona i by艂bym rad gdyby艣 zechcia艂 mnie przeprowadzi膰 krok po kroku przez ten undervolting. Natomiast ciekawi mnie jak to jest z Acerami Aspire 7, masz por贸wnanie? Czy u nich te偶 wyst臋puje thermal throttling?聽

A co do wentylator贸w w legionie za艂膮czaj膮 si臋 podczas pracy bez obci膮偶enia, tak? Na kilka sekund wchodz膮 na maksymalne obroty i cichn膮? I jak d艂ugo mo偶na cieszy膰 si臋 cisz膮? ? raptem kilka minut czy d艂u偶ej?

Mog臋 co nie co podpowiedzie膰 co do undervolting-u ale te偶 jestem w tym temacie nowy.

Co do Aspire 7, to nie mam poj臋cia. Konfiguracja jest praktycznie taka sama, wi臋c tak偶e mo偶e wyst臋powa膰 thermal throttling.

Wentylatory si臋 za艂膮czaj膮 tylko gdy jest obci膮偶enie. W moim wypadku w艂膮czaj膮 si臋 co ok 20 minut gdy odpalam jaki艣 program, projekt

Cze艣膰 i czo艂em. W艂a艣nie odebra艂em laptopa. Pierwsze wra偶enia pozytywne :)
Tylko pytanie do @dm11211聽 i @bananowy15. Prze艣wity w zawiasach waszych laptop贸w wygl膮daj膮 tak samo? Po zewn臋trznych stronach "bolce zawiasowe", a od wewn臋trznej strony lewego zawiasu (kolor czerwony)聽kabel zasilaj膮cy matryc臋?

PhotoEditor_20181031_154211060.jpg

3 godziny temu, szoszoroszo napisa艂:

[...] Prze艣wity w zawiasach waszych laptop贸w wygl膮daj膮 tak samo? Po zewn臋trznych stronach "bolce zawiasowe", a od wewn臋trznej strony lewego zawiasu (kolor czerwony)聽kabel zasilaj膮cy matryc臋?

Potwierdzam

Dzi臋ki, fajna stronka.

Po czym doj艣膰 jaka matryca siedzi w danym laptopie ? Na stronach sklepu nie widzia艂em 偶adnego oznaczenia.聽

I drugie pytanko, gdzie znajd臋 na tej stronce pokrycie kolor贸w srgb?

My艣l臋, 偶e znaj膮c numer seryjny laptopa producent powinien Ci powiedzie膰 jaka matryca.

A najlepiej to zainstalowa膰 HWinfo i tam sprawdzi膰 model matrycy, a na tej stronce co wrzuci艂em mo偶esz odczyta膰 parametry. Tylko, 偶e musisz mie膰 tego laptopa kupionego ?

Na 2 pytanko nie znam odpowiedzi ?

艢mieszna sprawa z tymi wentylatorami. Podczas lekkiej pracy typu przegl膮danie internetu wentylatory faktycznie za艂膮czaj膮 si臋 na dos艂ownie kilka sekund po czym cichn膮. Jak dla mnie przerwy pomi臋dzy ich prac膮 powinny by膰 d艂u偶sze. W艂膮czaj膮 si臋 co oko艂o 4-5 minut i zaraz gasn膮.

Dnia 31.10.2018 o 15:54, szoszoroszo napisa艂:

PhotoEditor_20181031_154211060.jpg

U mnie tak samo to wygl膮da.

Dnia 31.10.2018 o 18:42, szoszoroszo napisa艂:

艢mieszna sprawa z tymi wentylatorami. Podczas lekkiej pracy typu przegl膮danie internetu wentylatory faktycznie za艂膮czaj膮 si臋 na dos艂ownie kilka sekund po czym cichn膮. Jak dla mnie przerwy pomi臋dzy ich prac膮 powinny by膰 d艂u偶sze. W艂膮czaj膮 si臋 co oko艂o 4-5 minut i zaraz gasn膮.

Dop贸ki nie wyjdzie aktualizacja bios-u to ja wy艂膮czy艂em tryb turbo-boost dla procesora.

Procesor wtedy nie wchodzi powy偶ej 2.3 GHz. Temperatury s膮 ni偶sze oraz nie w艂膮czaj膮 si臋 wentylatory聽

Je偶eli potrzebuj臋 wi臋cej mocy to go w艂膮czam

Ja mam undervolting na聽-0.100v, ale wydaje mi si臋, 偶e mo偶na obni偶y膰 jeszcze bardziej, tylko niestety nie mam czasu na stress test. Bez undervoltingu nie wpada艂 te偶 jako艣 cz臋sto w thermal throttling (przy wysokich temperaturach nadal trzyma艂y zegary), jednak temperatura za bardzo szybko skaka艂a do g贸ry.

@szoszoroszo聽potwierdzam, pomimo tego, 偶e w x-kompie pisali o braku element贸w monta偶owych, takowa 艣rubka znajdowa艂a si臋 w 艣rodku laptopa ?聽tylko co艣 mam lekko wygi臋ty ten dysk m.2, ale nie przeszkadza to w niczym.