Jump to content
  • Sign Up
norbixs

[4000-5000] Do wszystkiego. Filmy, muzyka, duzo programow w tle, gry.

Recommended Posts

[1] Doros艂y 23 lata. Forma p艂atno艣ci raczej nie ma r贸偶nicy, wola艂bym za got贸wk臋, nigdy nie bra艂em nic na raty, ale je艣li taka opcja b臋dzie korzysta to jak najbardziej mog臋 wzi膮膰 raty. Sklep raczej bez r贸偶nicy, ale taki kt贸ry dba o klienta i w razie problem贸w respektuj臋 gwarancje bez mrugni臋cia.

[2] Od聽razu z systemem windows 10, tak chyba wygodniej (?).

[3] Chyba 15,4"- 15,6, ale zastanawiam si臋 nad 17,3'', chyba, ze wykracza to ju偶聽poza bud偶et (je艣li tak to o ile?). Ch臋tnie poznam za i przeciw.

[4] Oczywi艣cie SSD. Preferowa艂bym, 偶eby by艂 w zestawie. Czy bardziej op艂aca si臋 dokupi膰 na w艂a艣n膮 r臋k臋? Kompletnie nie mam poj臋cia. To co korzystniejsze/lepsze. Wydaje mi si臋, 偶e nie zale偶y mi na nap臋dzie DVD. Jaka r贸偶nica w cenie z/bez i czy jest jaka艣 realna ro偶nica w wadze bez.

[5 a]聽Dobrze by艂oby co艣 do 4k, ale nie bardzo orientuje si臋 w cenach i je艣li trzeba b臋dzie do艂o偶y膰 i co najwa偶niejsze, b臋dzie warto to spokojnie do 5k z hakiem. Ch臋tnie wys艂ucham te偶 propozycji do max 5,5-6k. Zale偶y mi na nowym sprz臋cie. Tak jak w ankiecie - podstawka ch艂odz膮ca zalecana, myszki raczej nie potrzebuje, do torby mam neutralny stosunek mo偶e by膰 lub nie.

[5 b] Raczej d艂ugo. Ma to by膰 m贸j g艂贸wny i jedyny komputer do wszystkiego. Chcia艂bym go u偶ywa膰 jak najd艂u偶ej, powiedzmy z te 5-7 lat.聽

[5 c] Z zakupem mi si臋 nie 艣pieszy. Zwleka艂em z postem ju偶 d艂ugi czas, ale wiem, 偶e zbli偶a si臋 okres blackfrajej i 艣wi膮teczny, wi臋c to najwy偶szy czas aby napisa膰 post. Mo偶e by膰 nawet do 6 miesi臋cy.

[6] Fajnie, aby jednak nie by艂 z plastiku, tylko czego艣 mocniejszego typu aluminium. Ale zdam si臋 na wasze rady/sugestie. Raczej wa偶niejsza jest wydajno艣膰, ni偶 d艂ugo艣膰 pracy na baterii. Nie wiem jakie teraz s膮 standardy pracy na akumulatorze ale chocia偶 te 2h聽bez kabla by艂oby ok.

[7] Rozdzielczo艣膰 matrycy, stosunkowo najwi臋ksza do rozmiaru matrycy -聽1920. Typ chyba chcia艂bym unik膮膰 TN, ale nie jestem pewien. Matryca chyba matowa. Mam zamiar pod艂膮cza膰 laptopa HDMI to TV.聽

[8] G艂贸wnie w domu, w Polsce.

[9] Du偶e wymagania. Fifa 19. Na pewno chcia艂bym te偶 m贸c pogra膰 w jakie艣 nowe tytu艂y typu Wied藕min (niekoniecznie na najwy偶szych wymaganiach).

[10] Laptop ma by膰 do wszystkiego. Lubie mie膰 otwarte 30 kart w przegl膮darce, sluchac muzyki, 艣ci膮ga膰 co艣, dodatkowo ogl膮da膰 jakie艣 transmisje live przez hdmi do TV. Wszystko ma chodzi膰 p艂ynnie. Cicho. Bez problemu

[11] Chyba brak wymaga艅 specjalnych. Trwa艂a konstrukcja i matowa matryca, chyba chcia艂bym unikn膮膰 艣lepoty przez odbijajace promienie.聽

[12] Brak awersji do marek. Jakie艣 5-8 lat temu mia艂em Sony Vaio i to tyle. Ostatnio komputer stacjonarny.聽

[13] Za niczym si臋 nie rozgl膮da艂em. Nie mam poj臋cia czego szuka膰. Chce kupi膰 korzystnie i m膮drze.

Cytat

taki kt贸ry dba o klienta i w razie problem贸w respektuj臋 gwarancje bez mrugni臋cia

To laptop, wi臋c zalania s膮 bardzo cz臋ste no i serwis gwarancyjny mo偶esz za艂atwi膰 z producentem.

Cytat

tak chyba wygodniej (?)

Jak wolisz, ja zawsze stawiam system na czysto. Ale pytanie jest czy potrzebujesz z licencj膮?

Cytat

Wydaje mi si臋, 偶e nie zale偶y mi na nap臋dzie DVD. Jaka r贸偶nica w cenie z/bez i czy jest jaka艣 realna ro偶nica w wadze bez.

R贸偶nica jest w ch艂odzeniu laptopa, te z nagrywark膮 maj膮 tylko jeden wentylator.

Cytat

Mo偶e by膰 nawet do 6 miesi臋cy.

Za 3 powinny by膰 ju偶 nowe z RTX 2060.

Cytat

Ch臋tnie wys艂ucham te偶 propozycji do max 5,5-6k.

Asus ROG Strix GL703GM
MSI GP73 8RE Leopard

Je艣li ma by膰 tylko domowy to mo偶e by膰 17,3" przemy艣l i daj zna膰.

Cytat

Ostatnio komputer stacjonarny.聽

Zostawiasz monitor?

dobry wg mnie jest lenovo legion y530. grafika, dobre ch艂odzenie, d藕wi臋k itd.. ja mam i naprawd臋 spoko聽+ lenovo premium care. dobra ochrona kupuj膮cych, w razie problem贸w maj膮 5 dni na聽napraw臋 albo zwrot kasy i naprawiony laptop.聽

Dnia 21.10.2018 o 23:35, FxJ napisa艂:

To laptop, wi臋c zalania s膮 bardzo cz臋ste no i serwis gwarancyjny mo偶esz za艂atwi膰 z producentem.

Jak wolisz, ja zawsze stawiam system na czysto. Ale pytanie jest czy potrzebujesz z licencj膮?

R贸偶nica jest w ch艂odzeniu laptopa, te z nagrywark膮 maj膮 tylko jeden wentylator.

Za 3 powinny by膰 ju偶 nowe z RTX 2060.

Asus ROG Strix GL703GM
MSI GP73 8RE Leopard

Je艣li ma by膰 tylko domowy to mo偶e by膰 17,3" przemy艣l i daj zna膰.

Zostawiasz monitor?

1. Generalnie nie mam obiekcji przed zadnym sklepem.

2. Nie potrzebuje z licencja.

3. W takim razie nie potrzebuje DVD.

4. Ok.

5. Ch臋tnie 17,3''.

5. Mog臋 zostawi膰.

Dnia 22.10.2018 o 16:44, rob.kolodziej napisa艂:

dobry wg mnie jest lenovo legion y530. grafika, dobre ch艂odzenie, d藕wi臋k itd.. ja mam i naprawd臋 spoko聽+ lenovo premium care. dobra ochrona kupuj膮cych, w razie problem贸w maj膮 5 dni na聽napraw臋 albo zwrot kasy i naprawiony laptop.聽

Warto kupowa膰 jeszcze laptopy z i5?聽

Cytat

Warto kupowa膰 jeszcze laptopy 聽z i5?

i5-8300H / i5-8400H - tak, ale prawie nie ma z nimi laptop贸w a szkoda, bo do 1060 spokojnie wystarczaj膮. Oczywi艣cie m贸wi臋 o grach tylko.

21 godzin temu, Zaju napisa艂:

Sa modele kt贸re maja 60 Hz i 144 Hz od艣wie偶ania

ale to okre艣l - co potrzebujesz, jaki bud偶et, czy z systemem, w jakie gry grasz, jakich program贸w u偶ywasz.聽