Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Dzień dobry,

Aktualnie poszukuje laptopa do programowania i do nie wymagających gier.

Od komputera oczekuje: 
Processor: jedna z bardziej wydajniejszych części w komputerze 
Waga: najlepiej w granicach 2 - 2.5 kg
Czas pracy na baterii: minimum 7 godzin 
Wyświetlacz: 14 - 15.6 cala 
Dysk: wszystko jedno i tak sobie wstawię ssd z poprzedniego laptopa
Grafika: pozwalająca zagrać w podstawowe gry (don't starve, darkest dungeon itp.) jeżeli jest możliwość lepszej grafiki w tym budżecie z spełnionymi pozostałymi wymaganiami. 
Konstrukcja: wytrzymała 
Porty/Złącza: HDMI, USB 3.0, mini-jack (ewentualnie vga), M.2 (najlepiej by było)
Laptop może być powystawowy lub używany, ale najważniejsze żeby był w dobrym stanie. 
System: wszystko jedno

Napęd optyczny: nie potrzebuje

Wygląd: nie gammingowy, bardziej elegancki

Myślałem nad jakimś thinkpadem lub lenovo legion y530

To co znalazłem:

Czy wiecie może czy gdzieś można znaleźć jeszcze tego thinkpad A485 bo mi dużo bardziej przypadł do gustu.

Oraz czy wiecie coś o czymś takim jak podłączenie zewnętrznej karty graficznej do stacji dokującej.

Fajna opcja tego thinkpad A485, ale co sądzisz o tym jak się prezentuje w kontekście t480?

Czy opłaca się bardziej czy mnie? Bo do końca nie jestem pewien pracy na baterii na tym laptopie, ale dużo bardziej mi pasuje jego jakość karty graficznej.

Głównie się zastanawiam nad tymi dwoma propozycjami, bo szczerze mówiąc oba są bardzo interesujące i bardzo mi pasują.

https://drive.google.com/file/d/1czZOFVuf5ohMUJd3vZWcPEbQEkZIH_0u/view?usp=sharing

To przejrzyj.

Cytat

jak się prezentuje w kontekście t480

Jak niższe serie E/L - T mają zwykle 2 baterie, jedną zabudowaną a drugą odłączą.

Cytat

Czy opłaca się bardziej czy mnie?

Cytat

Stan: Po zwrocie

Cenowo jest bardzo ok.

Cytat

ale dużo bardziej mi pasuje jego jakość karty graficznej

"don't starve, darkest dungeon" - jak dla mnie te to będą fruwać nawet na integrze.

Witam,

Thikpad A485 chyba jednak posiada funkcję Power Bridge i ma jedną baterię zabudowaną (24Wh), a drugą wymienną (od 24Wh do 72Wh, z tym że te większe będą wystawać poza obudowę). Niestety w stosunku do serii T nie posiada Thunderbolta i ma chyba nieco słabszą kartę WiFi. Za to matryca jest tak samo przeciętna.

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-A485-Ryzen-5-Pro-Laptop-Review.334528.0.html

Ryzeny z serii PRO powinny być nawet wydajniejsze niż "zwykłe", jednak jak poczytasz na forach i poogladasz na youtubie to wydaje się, że A485 jest niedopracowany. Seria E z Ryzenami maj już kilka aktualizacji BIOSu, które ponoć eliminują w nich nieco irytujące wady początkowe.

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-PRO-2500U-vs-Intel-i7-8550U-vs-AMD-Ryzen-5-2500U/3262vs3064vs3123

Pozdrawiam.