Skocz do zawartości

Almar Serwis Laptopów

Prośba o weryfikacje zestawu i dobór monitora

Polecane posty

1.Co do dysku, już mi kolega po fachu mówił że na m2 pcie szybsze 3 razy, ale mój na sata to MLC ten 970 evo tlc, pytanie lub prosba o uzasadnienie takich transferów na m2 aby to kupic.

2.Nie będzie specjalnego OC, no może delikanie dla testów jak to działa, bo rozumiem poprzez OC zastosowanie wody i skalpowanie aby zagrało?

3.Zailacz, myslałem o nim,  jednak opinie o kulturze pracy i montażu zmieniły mój wybór, ale pozwole sobie temu jeszcze raz przyjrzeć.

Cytat

ale mój na sata to MLC

Nie też TLC ...

Cytat

ten 970 evo tlc, pytanie lub prosba o uzasadnienie

To nie jest TLC 2D przed kilku lat, to TLC 3D od Samsunga te są tak samo prawie wytrzymałe jak MLC.

Dlaczego dyski SSD z M.2, PCI-E 3.0 x4 i NVMe to przyszłość? (artykuł PurePC.pl)

Cytat

bo rozumiem poprzez OC zastosowanie wody i skalpowanie aby zagrało?

Nie, nawet na powietrznym możesz - odsyłam do youtube: i7-8700K overclocking tutorial /guide

Cytat

Kilka dni temu na stronie Samsunga pojawiły się dane techniczne wówczas jeszcze niezapowiedzianych nośników 860 EVO. Pisaliśmy o tym w informacji prasowej. Czytelników najbardziej zainteresował magiczny skrótowiec MLC. Od razu sprostujemy: Samsung 860 EVO korzysta z pamięci 3bit MLC, tak samo jak 850 EVO. Wynalazek ten powszechnie znany jest jako… TLC. Ale czy w tym przypadku to rzeczywiście zła wiadomość?

https://pclab.pl/art76785.html

Pierwszy z brzega.

Cytat

I prosba o temat monitora jeszcze jak znajdzie kolega czas.

Pierwszy link jaki wrzuciłem, podaj konkrety na ślepo przecież nie będę wymieniał monitorów. Budżet, do grania w FPS-y czy jednak lepsza rozdzielność i matryce IPS?

Nie zauważyłem co do monitora:........

Cel mlody człowiek nastolatek, gry

Więc tak budżet do 2500zł

Minimum 27cali

Matryca nie wiem, mówia, że IPS tylko,

Rozdzielczość raczej 4K, chyba, że podasz argumenty aby pod gry raczej FHD

Co powiecie o tym G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 4266MHz, CL19 (F4-4266C19D-16GTZA) czy warto inwestować w megaherce, czy wzrost wydajności jest warty ceny w stosunku do 3200, nie umiem znaleźć testów na ten temat.

Monitor Acer predator za 2690 IPS g-sync - ktoś sprawdzał w praktyce granie na czymś takim?

Zamówiłem ten dysk jaki polecacie evo 970

edit, pisaliśmy w tym samym czasie

1.  Mam kilka ciekawych testów, fajny ten 970 evo, szybki wiadomo, ale czy ktoś testował temperatury?

2. Zasilacz zostawiłem z powodu stałych kabli systemowych, dla mnie to plus, minusem jest oczywiście słabsza lina 12V o jakieś 30W

3. Monitor kupiłem Acer Predator 4K, zakrzywione to zbędny bajer, niestety za mało sprzedaje takich rzeczy na razie aby mieć porównanie do tańszych jednostek TN  144Hz - póki co monitor Predator dla mojego oka jest naprawde dobry, minusem jak za tą kase są głośniki, brak niskich tonów, plusem hub USB 3.0, nie wiem czy dziś wszystkie mają taki hub.

4. Chłodzenie, w największym stresie procesor ma 70 stopni i nie słychac komputera, w teście obciążając wszystkie podzespoły - komputera nie słychać - dodam, że zostałem przy Rock TF2 ponieważ nie dostałem innej propozycji a nie miałem czasu siedzieć i analizować wszystkie wersje modele itp  :)

5. Pamięci Gskill stabilnie działają na profilu 3200MHz, jak sie okazuje ryzykownie kupowałem bo na 1,35V ale poszło dobrze.

6.Grafika, już wyszło nowe stery optymalizujące 4 gry, ja testowałem WOT i Batelifield1 na Ultra i 4K, WOT 70-100FPS, włączyłem sync i 60 ok, Batelfield niestety 24FPS, zszedłem na WQHD i stabilne 60FPS, sterowniki prawidłowo rozpoznają monitor i automatycznie działa G-sync co w Batelfield1 widac było, że działa, w WOT nie działało, musiałem w menu gry włączyć synchro do monitora. Grafika cichutka, na Furmarku w teście default czyli 720p 365FPS i stabilne ok 65 stopni. - testy prowadzone przy 24 stopniach otoczenia.

Cytat

Co powiecie o tym G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 4266MHz, CL19 (F4-4266C19D-16GTZA) czy warto inwestować w megaherce

Nie to już przesada.

Cytat

Monitor Acer predator za 2690 IPS g-sync - ktoś sprawdzał w praktyce granie na czymś takim?

Który z matrycą 4K?

Cytat

ale czy ktoś testował temperatury

Tak wpisz 970 EVO review i bez problemu

Cytat

minusem jak za tą kase są głośniki, brak niskich tonów

Całkowicie zbędne.

Cytat

zostałem przy Rock TF2 ponieważ nie dostałem innej propozycji 

Co do chłodzenia to oślepłem, ok, ale co powiesz o moich wynikach obciążeniowych tego TF2?

Jeśli ktos montuje głośniki to raczej niskotonowy zakres- niezbędny.

Tak chodzi o tego predatora 4K

SSD - Testy widziałem, chodzi o temperatury, jeśli cos znasz, wiesz konkret link, ale jeśli masz za mnie poświęcić pół dnia na szukanie to nie. bo jak czytam wynik testu w postaci frazy "znośna temperatura pod obciążeniem" to śmiech na sali, niczym nie potwierdzony bzdet.

ps patrze na te chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 i chcesz mi powiedzieć, że jest lepsze? Za 59zł, testów też sie nie doszukałem, ale go kupie i przetestuje niebawem, cóż przepłaciłem 140zł hmmm

Dzieki, widać każda wyszukiwarka inaczej działa, krótki artykuł mówiący o 72 stopniach w zasadzie wystarcza aby włączył się alarm, ok tylko nie rozumiem dlaczego poleca sie M2 nie mówiąc od razu ale idź do serwisu niech zrobią chłodzenie, bo wcale to nie musi być łatwe, ja radiatorem zbiłem z 86 SZOK do 66 przy temp otoczenia 25stopnie. uważam to za mega istotny problem, tm bardziej, że te dyski padają jak muchy przy notorycznych 75 stopniach pewnie w chłodnym otoczeniu, aby nie być gołosłownym, pokazuje screeny z testów  bez chłodzenia i po wykonaniu chłodzenia, same real foty później.

5021283900_1539639972_thumb.jpg

3992162200_1539643963_thumb.jpg

Pomijając fakt braku informacji o chłodzeniu to powiem na temat tych gotowych, jest ok bo są, natomiast potrzebne jest tylko dla kontrolera, nandy maja spokojną temperaturkę jak widać z moich testów, dziwi mnie jeszcze raz napiszę brak info o tym na pudełku, w reklamie i u sprzedawcy!!!

Cytat

ok tylko nie rozumiem dlaczego poleca sie M2

Jak nawet w temp > 110 stC potrafią takie kości FLASH (RAM, SSSD) pracować , tylko łapią throttling. Co to jest 70 stopni? Dobrze że RAM nie ma czujnika temperatury stałe 90-100 stC xD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się