Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Laptop dla kobiety, do obróbki zdjęć w Photoshopie.
[2] Laptop wraz z systemem operacyjnym.
[3] Standardowy rozmiar matrycy 15,6, czasami będzie podłączony do TV. Waga nieistotna.
[4] Tutaj jest największy ból głowy. Przydałby się, ale prawdopodobnie budżet nie pozwoli, więc póki co bez SSD, ale z możliwością jego późniejszego podłączenia.
[5 a] Kwota 2500 jest ceną maksymalną, ale wiadomo, że jak będzie trzeba dopłacić 100 pln to się dopłaci.

[5 b] Będzie to jedyny komputer w domu. Za 3 lata planowana jest wymiana na inny laptop, a ten dostanie rolę drugiego/zapasowego komputera do ogólnego użytku domowego.

[5 c] Zakup od razu, "na dniach".
[6] Najwyższa wydajność, długość pracy na baterii ma mniejsze znaczenie.
[7] Rozdzielczość FHD, matryca i powłoka odpowiednia do programu typu Photoshop. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć, bo nie wiem co jest dobre pod obróbkę zdjęć.
[8] Praca w domu, w Polsce.
[9] Laptop jest kupowany pod kątem pracy, a nie gier, więc można je wykluczyć.

[10] Głównie Photoshop i inne programy Adobe. Poziom powiedzmy półzawodowy, obróbka jest raczej pasją, ale koleżanka ma już całkiem niezłego skilla.

[11] Brak wymagań specjalnych
[12] Brak preferencji.
[13] Nie wiem na czym się skupić podczas szukania, więc zdaję się przede wszystkim na was.

Cytat

Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć, bo nie wiem co jest dobre pod obróbkę zdjęć.

Matryca IPS o jak najlepszym pokryciu kolorów, oraz 8GB-16GB RAM.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-53010cem,id-1150517

https://www.electro.pl/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-53010cem,id-1150517

https://www.avans.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-53010cem

Są dostępne w cenie 2699zł, plus rozbudowa o drugą kość RAM 8GB w przyszłym roku.

• Like 1

Mogę prosić jeszcze o jakąś propozycję z bardziej uniwersalnym laptopem, np. z dedykowaną kartą graficzną? Oczywiście wiem, że odbędzie się to kosztem innych parametrów. Chodzi o to żeby ewentualnie można było w coś tam zagrać.

Przejrzyj ten temat.

Cytat

Są jakieś inne propozycję do 2600 pln?

Są ale zwykle z 4GB RAM wlutowanym i jedynie opcją dołożenia kości 8GB od razu (tylko jeden slot).

Cytat

Chodzi o to żeby ewentualnie można było w coś tam zagrać.

A coś konkretniej?

Edited by FxJ
  • Like 1

Gdyby to był laptop dla mnie mógłbym mówić konkretnie, ale jest to laptop dla kobiety, więc zapomnij o konkretach :P Chce laptop głównie pod Photoshop, ale żeby się dało w "coś" zagrać. Nie wiem czym jest to "coś". Kobieta po prostu szuka w miarę uniwersalnego laptopa, z ukierunkowaniem na tą obróbkę zdjęć, w dobrych pieniądzach. Co byś powiedział na konfigurację z linku poniżej. Laptop który jest tam zawarty dostanę w cenie 2649 pln, a nie tak jak jest w ofercie (2899 pln). Tylko jest ta wada o której mówisz: "Są ale zwykle z 4GB RAM wlutowanym i jedynie opcją dołożenia kości 8GB od razu (tylko jeden slot)."

https://www.x-kom.pl/lista/9yxtpm36i

Cytat

Laptop który jest tam zawarty dostanę w cenie 2649 pln, a nie tak jak jest w ofercie (2899 pln)

O tak z matrycą TN to niech od razu doliczy monitor.

Laptop bez slotu M.2 pod koniec 2018 r... 

Cytat

ale żeby się dało w "coś" zagrać. Nie wiem czym jest to "coś".

No to do coś może wystarczyć zintegrowana bo też odpali LOL-a lub Simsy.

Cholera, nie zauważyłem tej matrycy TN. Poszukam jeszcze czegoś we własnym zakresie i pogadam jeszcze z nią odnośnie wymagań (pewnie weekend/po weekendzie). Dziękuję za dotychczasową pomoc i ukierunkowanie.

Cytat

Poszukam jeszcze czegoś we własnym zakresie

Podrzucaj śmiało ale na cuda nie licz.

Najlepiej jak by miała te 500zł więcej przynajmniej skoro chce dedykowaną

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-53010cep,id-1150521

https://www.electro.pl/laptopy/laptop-huawei-matebook-d-53010cep,id-1150521

• Like 1

Aktualizacja danych jeśli chodzi o tego laptopa.

Pierwsza sprawa finansowa: laptop może kosztować max. 3000 zł, ale musi być na raty, gdzie max. jest ceną za laptop i ewentualne opłaty ratalne.

Jeśli chodzi o czas zakupu: możemy się chwilę wstrzymać, jeśli pojawią się jakieś inne/lepsze oferty. Jest to możliwe w najbliższym czasie (jakieś premiery/święta)?

Została jeszcze ustalona kwestia gier: klasa "0" lub niska. Nic więcej.

Cytat

jeśli pojawią się jakieś inne/lepsze oferty

Może się coś jeszcze pojawi z Ryzenami ale większość na początku przyszłego roku już.

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-matebook-d-15-6-intel-core-i5-8250u-8gb-ram-256gb-dysk-win10.bhtml

Z ratami 0% i ale i cena wyższa, w kilku sklepach już podnieśli.

Huawei MateBook D i5-8250U 8GB 1TB+128GB MX150 Win10

Huawei MateBook D i5-8250U 8GB 256SSD MX150

Więc równie doże możecie przez Allegro próbować załatwić.

• Like 1

Też zainteresowałem się tymi laptopami Huawei.

Co powiedzie na tą konfigurację: HP ENVY 15 X360 RYZEN 5 8GB 1T+128 RADEON FHDT W10 ? Wiem, że ma błyszczącą powłokę i  jest jakaś dziwna gwarancja: roczna sprzedającego. Chodzi mi bardziej o konfigurację Ryzen + Radeon. Dobrze działają takie zestawy? Warte je rozważać?

Edited by FxJ

Cytat

Chodzi mi bardziej o konfigurację Ryzen + Radeon. Dobrze działają takie zestawy?

Vega 8 to grafika zintegrowana, mocniejsza od integry intela.

Cytat

RODZAJ GWARANCJI - sprzedającego

OKRES GWARANCJI - 12 miesięcy

To nie są nowe laptopy.

Edited by FxJ

Też zauważyłem, że nie są to nowe laptopy. Dzięki wielkie za pomoc. Prawdopodobnie będzie kupiony jeden z Huawei proponowanych wyżej. Prosiłbym jeszcze o pozostawienie tematu aktywnym,  w razie jakby coś znalazło się ciekawego. Dziękuje :)

Co powiecie na laptop poniżej? Nie mogę doszukać się jaką dokładnie posiada matrycę (TN czy IPS). Wiem, że za  100 pln więcej będę miał laptopy z trochę lepszą kartą graficzną i z dyskiem SSD (patrz propozycja od FxJ), ale koleżanka woli sklepy stacjonarne i raty0%.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-acer-aspire-5-nx-gvrep-002,id-1111385#tab_description

2 godziny temu, Przesyt napisał:

Nie mogę doszukać się jaką dokładnie posiada matrycę (TN czy IPS).

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/model/NX.GVREP.002 - ten konkretny ma TN ale są konfiguracje z IPS.

Cytat

ale koleżanka woli sklepy stacjonarne i raty0%

Tylko zamawianie przez internet, wtedy masz 14 dni na przetestowanie ?

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/1TB/Win10

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/240SSD+1TB/Win10

Z tańszych np. te Asusy z procesorami AMD i grafiką zintegrowaną Vega.

vega8_vega10_benchmark_gta5.pngvega8_vega10_benchmark_witcher3.png

• Like 1

@FxJ

Tylko znowu będzie marudziła, że nie ma salonu x-kom u niej w mieście ?

Znalazłem Huawei, którego wcześniej proponowałeś w mediaexpert z ratami 0%. Dla pewności zapytam: czy w tej konfiguracji ten laptop ma matrycę IPS?

HUAWEI MateBook D (53010EJB) i5-8250U 8GB 256GB SSD GFMX150 W10

EDIT: według tej specyfikacji ma IPS: https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-d/specs/

Edited by FxJ

Cytat

ŻYWE OBRAZY

Ekran IPS Full HD (1 920 x 1 080) zapewnia żywy i skrupulatnie odwzorowujący detale obraz. Dostępny w ultrabooku tryb ochrony oczu filtruje szkodliwe dla wzroku niebieskie światło, ponadto dostosowuje jasność ekranu do warunków otoczenia.

Jest w opisie, nie spotkałem się jeszcze z żadnym z matrycą TN.

https://www.facebook.com/HuaweimobilePL - możesz napisać by potwierdzili na podstawie kodu "53010EJB".

@FxJ

Co powiesz o tych dwóch propozycjach? Mnie wydają się ciekawe. Jeśli to tylko rzeczywiście uszkodzenia wizualne, to nic nie szkodzi. Pełna gwarancja 24 miesiące.

EDIT: Chodzi o opcje outletowe.

Lenovo Ideapad 720 i7-8550U/8GB/256GB/RX 560M/Win10 (81C7001WPB)

Lenovo IdeaPad 320S i5-8250U/8GB/128GB/GF920MX/Win10 (81BQ0014PB)

Edited by FxJ

Ideapad 720-15 na 100% miał wlutowane 4GB RAM + jeden slot. Warto w nich sprawdzić temperaturę pracy.

Ideapad 320s-15 na chyba tylko jeden slot (1x8GB lub 1x16GB).

Więc to w dłuższej perspektywie może być problem.

Lenovo Ideapad 720-15.jpg

• Like 1

Nie kombinuj pan. Ideapad 720 ma część RAMu wlutowane i w wydajniejszej opcji dual channel będzie pracował chyba tylko w konfiguracji z 8GB (i ile w ogóle będzie). Poza tym pewnie będzie się pierońsko grzał, tak jak grzeje się Thinkpad E580 ze słabszą kartą RX550 (podobne obudowy). Jak mu zrobili nowy bios to grzanie wyeliminowali poprzez takie zredukowanie osiągów karty graficznej, że jest niewiele wydajniejsza od tej zintegrowanej. Ideapad 320s to najniższa seria, taki "plastik fantastik", tu jest podobnie jak np. w rowerach z hipermarketu - założą lepszą przerzutkę z tyłu, żeby błyszczała, ale cały rower ledwo się będzie toczył. GeForce 920MX jest chyba nawet słabsza niż grafika zintegrowana Intela, a dodatkowe waty pobiera i wydziela :-)

• Like 1

Cytat

Tylko jeden slot, zablokujesz się. Co prawda możesz kupić 1x16GB (tylko dedykowane) ale wyjętą kość 8GB musiałbyś trzymać do końca gwarancji.

@Grzegorz

@FxJ

To nie ja kombinuję ? Koleżanka próbuje się upewnić, że dobrze wyda pieniądze. Ja robię główny odsiew, a propozycję, które wydają mi się warte uwagi przesyłam jeszcze wam do oceny. 

Koniec końców, prawdopodobnie stanie na:
Laptop HUAWEI MateBook D i5-8250U 8GB 256SSD MX150

lub

HUAWEI MateBook D i5-8250U 8GB 256 SSD Win10

Edited by FxJ

Temat założony w odpowiednim dziale. Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze laptopa, ta sprawa jest już zakończona ?

Edited by FxJ