Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze laptopa na studia Informatyczne. Od tego roku bede studiowal na Politechnice Śląskiej Informatykę i zastanawiam sie nad laptopem do 3500 zl. Wiele forum juz czytalem ale mam dalej watpliwosci.

Chciałbym żeby laptop sluzyl mi przez kilka dobrych lat na tych studiach. W gry zadne nie bede grał, wiec karta graficzna tylko na potrzeby tych studiów. Czy podczas nauki będę korzystal z programów wymagajacych jakiejs lepszej karty graficznej ? Oczywiscie na wlasnie potrzeby jakies multimedia czy inne podstawowe programy graficzne moze sie przewiną przez te lata.

Chcialbym min. 16 GB ramu, SSD koniecznie.

Bez systemu operacyjnego, chyba ze cena z nim jest korzystna.

Czy znajde cos lepszego w przedziale cenowym do okolo 3500 zł niż ten co znalazłem ja ?

https://www.x-kom.pl/p/443790-notebook-laptop-156-asus-vivo…

czy moze warto doplacic i wybrac ten model?
https://www.x-kom.pl/p/444058-notebook-laptop-156-asus-vivo…

Prosze o pomoc zeby wybrac cos optymalnego w tym przedziale cenowym. Lapka chcialbym kupic jutro :) poprostu zeby ten lapek sluzyl mi do nauki programowania i byl optymalny pod kazdym wzgledem :)

Cytat

czy moze warto doplacic i wybrac ten model?

Tak wyższa seria, lepsze wykonanie, nie jest całkowicie z tworzyw sztucznych jak tańsza seria.

Cytat

Czy podczas nauki będę korzystal z programów wymagajacych jakiejs lepszej karty graficznej ?

Prawdopodobne nie, ale może się przydać jak byś chciał montować jakiś film z telefonu/kamerki.

Huawei MateBook D i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150 jeszcze ale warto od razu kupić z dodatkową kością 8GB RAM, bo jak ostatnio pytałem ponoć nie pozwalają samodzielnie dokładać ze względu na utratę gwarancji - to byli by jedynie ale poczekamy zobaczymy czy długo się będą przy tym upierać.

Cytat

Chcialbym min. 16 GB ramu

No chyba że rezygnując z 16GB na 8GB w jednej kości i rozbudowując w przyszłości

ASUS Zenbook UX410UA-GV027T - Szary | 16GB - ultarabook klasy premium

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/1000/10Pro FHD - biznesowy Dell z dłuższą gwarancją on site

MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 - stawiając wydajność ponad konstrukcje

• Upvote 1

dziękuje bardzo za pomoc. FxJ niestety do tego Huaweia nie ma mozliwosci wyboru wariantu z wiekszym ramem oraz karta jest zintegrowana. Co do twojej odpowiedzi. Do obrobki filmikow lub pracy w Auto Cad oraz Unity 3D w jakims nie bardzo zaaawansowanym stopniu chyba wystarczy mx 150. Prawda? ? Panowie, sądzicie, bralibyscie na moim miejscu model z tego linku ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250/16GB/256SSD+1TB [S510UN-BQ146]. Czy moze warto pokusic sie o tego MSI. Jeszcze pytanko, jak wyglada ten vivobook co teraz wyslalem w stosunku do tego co przeslal swiru -pod wzgledem wykonania i konstrukcyjnym ?

Cytat

nie ma mozliwosci wyboru wariantu z wiekszym ramem

Wiem ze takiego nie mają, ale jak napiszesz im (obsługa sklepu) że chcesz kupić od razu z drugą kością to powinni to załatwić.

https://www.facebook.com/HuaweimobilePL/ - tu możesz pisać też.

Cytat

Jeszcze pytanko, jak wyglada ten vivobook co teraz wyslalem w stosunku do tego co przeslal swiru

Tego jedyny większy plus to całkiem niezłej pojemności bateria ale jakościowo to cały z plastiku, przez zbędną nagrywarkę jest też sporo grubszy cięższy.

Nawiążę jeszcze do Twojego poprzedniego pytania. Pół roku temu miałem styczność przez chwilę z Asus Vivobook S14 S410, to chyba 14" wersja S15. Był lekki, ale raczej mocno plastikowy i łatwo można go zarysować. Wątpię żeby wytrzymał 5 lat noszenia na uczelnię, może przy delikatnym traktowaniu. Oba MSI wymienione w tym wątku na pierwszy rzut oka w sklepie wydają się znacznie solidniejsze od tych Vivobooków.

Pozdrawiam