Skocz do zawartości

Polecane posty

Teraz wywaliło dysk, nie idze wczytać systemu, wiesza się z informacją "inicjonowanie procesu logowania...…."  dysk przełożony do laptopa i ten sam problem. Możliwe ze to płyta robi jakies zwarcie bądź zniszczyła ramy?

Cytat

Czy w przypadku reklamacji trzeba wysłać obie kośći czy wystarczy 1 ta zepsuta?

Obie.

Ale co masz za RAM, jak w biosie jest ustawiony? Wczytywałeś XMP? Ile jest ustawione [V]?

Natomiast dysk z laptopa przełożyłem do komputera. Za pierwszym razem na 1 (tej dobrej) pamięci odpalił, potem przełożyłem kość (wadliwą) i błąd. 3cie odpalenie ponowne na właściwej kosci.. system prosi o Rebot od razu po uruchomieniu, dysk ponownie znalazł się w laptopie i działa. Już nwm co może być problemem, płyta głowna, Ramy?

Chyba kość którą kupiłeś nie jest zgodna (dedykowana) lub fizycznie uszkodzona.

Trzeba by kość sprawdzić przez Memtest86

Komputer chodził od dobrych 2 miesięcy, dziś nagle pojawił się taki problem. Podpiąłem obie kosci i tak wyszło:  https://ibb.co/2ZVvBsV

Dodatkowo dysk nie potrafi odpalić systemu, ciągłe problem "inicjowanie procesu logowania się...." <-- w tym przypadku należy spróbować z systemem na pendrivie i ustawić naprawę?

Dodatkowo dziś przeinstalowałem system(siedze na 1sprawnej kosci) i zmieniłem wszystk co kiedyś używałem i efekty mnie zaskoczyły.

Ten palit+ stary zasilacz = tylko zasilacz strasznie piszczy,cyka… karta jest tylko troche słyszalna..

palit+ be quiet= karta piszczy ze hej...

Dodatkowo sprawdzając napięcia w Hwmonitor zobaczyłem ze na niektórych "VIN" mam napięcia na poziomie 2.040v czy 2.052v to jest normalnie?

Przykładowo

VIN3  2.028v

VIN1  2.052v

Vcore  max 1.428V

NA procku to w każdym zakresie Max wynosi 1,44v~~     

Be quiet co jakiś czas wywala korki, na xfx tego problemu nie ma. Może to on jest problemem?

Prawdopodobnie znalazłem przyczyne problemu a jest nim zasilacz. Wczoraj wszystko przeinstalowałem i tak jak mówiłem zmieniałem zasilacze, raz wybiło korki.

Dziś dla testu poszedł stary zasilacz + obie kości ramu i problem znikł. 3 godzinny test memory na taktowaniu 2133mhz 0 błędów, kolejny test z XMP 3000mhz 0 błędów.

Własnie teraz myślę czy przypadkiem takie piszczenie karty też nie jest spowodowane tym zasilaczem Beqiueta. Na XFX niestety nie jestem w stanie obiektywnie tego sprawdzić ponieważ podczas gry zasilacz jest zbyt głośny, jednak karta wydaje się być znacznie cichsza.

Cytat

Be quiet co jakiś czas wywala korki

To oczywiste że jest uszkodzony !!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.