Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, co może być przyczyną niskich fpsów w grach typu LoL (50-60fps), fortnite (~30fps) na laptopie Acer Nitro 5 (i5, gtx 1050ti, 240+1000). Laptop zakupiony około 2-3 miesięcy temu, ale z tego co pamiętam to nawet na początku nie było szału z tymi fps'ami. Jestem zielony w tych sprawach, więc prosiłbym o nieskomplikowane porady :).

Z testu widzę że nawet nie została karta dedykowana "uruchomiona" więc trzeba szukać wśród sterowników.

Cytat

Hynix HMA81GS6AFR8N-UH 1x8GB

Dołożenie drugiej kości RAM też pomoże.

https://www.kingston.com/us/support/technical/products?model=sm2280s3g2

Sprawdź czy masz soft od SSD zainstalowany i czy najnowszy firmware ma dysk

Mógłby pan troche jaśniej na temat tych sterowników i "nieuruchomionej" karty ? Bo nie jestem pewny co mam z tym zrobić :/.

Widać jest jakiś konflikt i moze się dedykowana grafika nie załączać i grasz za zintegorwnaj.

W GPU-Z możesz odpalić wykres i sprawdzić czy dedykowana podczas grania jest obciążona czy tylko zintegrowana.

Nie bardzo wiem, jaka jest różnica między dedykowaną a zintegrowaną, jedyne co zauważyłem to jak na pasku zadań mam ikonke geforce gtx 1050ti to cały czas jest (nieaktywny) i "aktywuje" się tylko podczas gry.

Cytat

jaka jest różnica między dedykowaną a zintegrowaną

Zintegrowana jest do tego by laptop działał długo na baterii i się nie grzał, czyli robi wszystko poza grami 3D, dedykowana zaś służy do uruchamiania gier w jak najwyższych ustawieniach i pobiera dużo energii.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/7312?b=1&pn=NH.Q2QEP.001

https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/137329/pl

Nie bardzo wiem co mam z tym zrobić :/. Z góry przepraszam za trucie tyłka, ale niestety jestem zielony w tych sprawach. Wie pan może co mogło by być przyczyną tych problemów ? Bo wydaje mnie się dziwne, żeby od kupna laptopa działy się takie rzeczy.

Cytat

ale niestety jestem zielony w tych sprawach

Poproś kolegę jakiegoś który ci to na miejscu wyjaśni.

Cytat

Bo wydaje mnie się dziwne, żeby od kupna laptopa działy się takie rzeczy.

A jak ma działać jak masz zaktualizowany system i stare sterowniki? No i bios na pewno też nie aktualizowany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się