Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam rozglądam się nad laptopem na studia oraz do sporadycznego grania.

1. Najlepiej jakby był z przedziału cenowego 3900-4200

2. 15,4"- 15,6” 

3. Dysk najlepiej jakby było samo SSD 256GB bo dysk posiadam przenośny 1TB

4. Co do ramu to najlepiej żeby było 8GB i żebym mógł później rozbudować do 16GB

5. System nie wymagany, lecz jakby cena na to pozwoliła lub byłaby jakaś promocja to jak najbardziej

6. Najlepiej żeby był wydajny, wygląd czy też mniejsza pojemność baterii to nie problem.

7. Co do wagi to również bez znaczenia.

8. Byłoby super jakby wytrzymał tak do 5lat

9. Kupno wrzesień/październik

10. Nie ukrywam, że chciałbym na nim pograć w GTA V czy też Wiedźmina, czasami FIFA

11. Matryca raczej też bez większego znaczenia

12. Jakby znalazła się podświetlana klawiatura byłoby miło, ale nie jest to konieczność.

13. Rozglądając się udało mi się znaleźć takie 3 modele, które wrzuciłem do porównania:

1. Acer Nitro 5 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
  2. Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
  3. ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10

https://www.x-kom.pl/comparison/434877,434860,435731

14. A co do marki to bez Lenovo i HP

Pozdrawiam 😄

Cytat

żebym mógł później rozbudować do 16GB

Oba acery maja 2x4GB

Myślałeś o trochę droższym Dellu G5 z Thunderbolt 3 pod stacje dokujące i eGPU?

DELL Inspiron 15 G5 5587-6783

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti

Ceny dysków SSD NVMe M.2 cały czas szybują w dół, już za 309zł można kupić XPG SX8200 240GB lub Samsungi 960 EVO 256GB na wyprzedaży. Mógłbyś w przyszłym roku sobie zamontować większy ok 500GB z 5 letnią gwarancją.

W poprzednich tematach wrzucałem do niego instrukcje serwisową i film jak łatwo wymienia się w nich matryce 😉

No powiedzmy ze znalazlbym ta stowke wiecej na tego Dell bo faktycznie nie zauwazylem ze Acert maja 2x4. 

A co do stacji dokoujacej to moglbys tez wrzucic linka do jakiejs bo za bardzo nie ogarniam tego temtu. 

A z dyskiem to calkiem ciekawa sprawa chociaz nie wiem czy nie lepiej dorzucic teraz te 50 ziko wiecej i potem z czasem zobaczyc czy bedzie to wsytarczalo czy nie 

4 godziny temu, brrokul napisał:

A z dyskiem to calkiem ciekawa sprawa chociaz nie wiem czy nie lepiej dorzucic teraz te 50 ziko wiecej i potem z czasem zobaczyc czy bedzie to wsytarczalo czy nie

Tak, tylko, że to jest zwykły M.2 wykorzystujący na SATA, a @FxJ mówi o NVMe czyli protokole pracującym na magistrali PCI-Express, w skrócie - NVMe jest wyraźnie wydajniejsze od standardowego M.2 :)

Osobiście zainwestowałem w tego G5 dokładnie w takiej konfiguracji jak podano wyżej (128GB + 8GB RAM) i zamierzam rozbudowywać (finalnie 16GB RAM, 250/500GB M.2 NVMe).

Chyba, że tak to wygląda i trochę nie ogarnąłem bo za bardzo nie siedzie w komputerach ostatnim czasem. Lecz pojawia się problem, że nie wiem kiedy miałbym kasę żeby wrzucić ten dysk i czy jest to nadal opłacalne jeżeli miałoby to miejsce dajmy na to koło marca 2019?

128GB bazowo na system + kilka programów wystarczy a i system pracować będzie szybciej.

NVMe raczej szybko nie zostanie zastąpiony przez kolejną technologię więc według mnie się opłaca, nawet w późniejszym terminie (to samo się tyczy RAM).

Jeżeli nastawiasz się, że chcesz kupić dysk w konkretnym budżecie to może i szybciej dasz radę: Dyski SSD będą większe i tańsze

No wiadomo system plus programy, tylko jakbym chciał potem jakąś gierkę wrzucić to mogłoby brakować 😕

Czyli warto będzie zainwestować w późniejszym czasie w ten lepszy dysk. No nie ukrywam, że będąc studentem budżet pewnie będzie trochę ograniczony 😄

Plus takie pytanko, opłaca się czekać z zakupem do października czy raczej ceny za bardzo się nie zmienią?

3 minuty temu, brrokul napisał:

Plus takie pytanko, opłaca się czekać z zakupem do października czy raczej ceny za bardzo się nie zmienią?

Hmm... Sam chciałem kupować w późniejszym terminie, ale że mój Lenovo już się wysłużył (i tak zarobił kilkukrotnie na siebie) to kupiłem teraz.

Myślę, że @FxJ będzie miał coś więcej do powiedzenia w tej kwestii, sam nie jestem aż tak na bieżąco 🙂

Okej to dzieki wielkie za pomoc, poczekam aż @FxJ odpowie. Bo narazie laptop nie jest mi aż tak potrzebny więc moge poczekac chwile.

Cytat

A co do stacji dokoujacej to moglbys tez wrzucic linka do jakiejs bo za bardzo nie ogarniam tego temtu. 

https://www.amazon.com/OWC-Port-Thunderbolt-Dock-Space/dp/B01N51P3BB

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1070IXEB-8GD (eGPU od razu z grafiką)

https://www.akitio.com/thunderbolt3-series

Są najróżniejsze a z każdym rokiem będzie ich więcej.

Cytat

czy jest to nadal opłacalne jeżeli miałoby to miejsce dajmy na to koło marca 2019

A dlaczego nie? Tu chodzi jedynie o pojemność. W przyszłości dyski HDD odejdą w niepamięć tak jak to miało miejsce z dyskietkami.

Cytat

opłaca się czekać z zakupem do października czy raczej ceny za bardzo się nie zmienią

Nie wiadomo jak będzie wyglądać to w przypadku kursu dolara, im niższy tym elektronika tańsza.

Wielkie dzieki, stacja dokujaca to mysle ze dopiero i tak z czasem.

No rozumiem w takim razie zdecyduje sie na te 128 a pozniej wymienie na lepszy.

Hmm no to został tylko problem z zakupem czy zamawiac na dnaich czy liczyc na to ze trafi sie akurata jakas promocja.

Procesory Coffee Lake-H i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ.

Promocje i wyprzedaże to masz tych z zeszłorocznymi procesorami (i7-7700HQ).

Okej to w takim razie zostane przy tym co podeslales tylko w sumie odrazu dorzuce hajsu i kupie 16GB ramu to wtedy zostawic tego co podsylales czy mozesz juz brac jakeigos innego bo rozbudowa ramu to 300zl wiec wtedy budzet 4600 powiedzmy.

To już jak wolisz, bo teraz ceny RAM są strasznie zawyżone.

@FxJ Mam pytanko bo jestem już chwile od zakupu i teraz mam pytanko czy warto trochę dorzucić i zabrać lapka z procesorem i7-8750H czy ta i5 zdecydowanie wystarczy?
Wrzuciłem tutaj do porównania te laptopy nad którymi się zastanawiam.

https://www.x-kom.pl/comparison/430195,425076,430323,430204

Ten Dell G3 według mnie wygląda całkiem korzystnie, a brak dysku 1TB to raczej nie problem.

Jestem wstanie dać te 5k zł za tego Della z i7 tylko po prostu pytanie czy warto. Z portu Thunderbolt 3 raczej i tak bym nie korzystał jeżeli to coś zmienia.

Cytat

No a jezli bym sie zdecydowal to zostac przy dellu czy moze juz cos innego?

Ja bym nawet przy nim obstawał

Cytat

Dobrze znam te Acery, brakuje im niestety złącza Thunderbolt i dostęp do podzespołów nie jest tak łatwy jak w przypadku Della.

Cytat

teraz mam pytanko czy warto trochę dorzucić i zabrać lapka z procesorem i7-8750H czy ta i5 zdecydowanie wystarczy?

Nawet GTX 1060 jest wąskim gardłem (mówię o graniu) dla 6 rdzeniowych procesorów, więc d ogrania wystarczy 4 rdzeniowy GEN 8 + 1060.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się