Skocz do zawartości

Polecane posty

1) facet, 20-30, na raty.

2) może być z windowsem.
3) 15-17
4) chciałbym kupić kiedyś z m2 ale nie wiem kiedy to będzie więc może być w "zestawie".
5) 5000-6000. może będę dokupował plecak/torbę plus podkładkę chłodzącą. 
5b) jak najdłużej. mój jedyny sprzęt.  
5c) jak najszybciej. 
6) wysoka wydajność. 
7) min. full hd. co do powłoki bez różnicy, jestem skłonny na kompromisy.
8}  dom plus noszony do pracy. 
9) gry takie jak: wiedźmin 3, bf1, bf5, gta 5.
10) rzadki  streaming gry Tibia. 
11) w miarę ok głośniki.
12) nie chęć do lenovo ale jeżeli cena będzie ok to też może być. 
13) ASUS GL503VM-FY077T i7-7700HQ/16GB RAM/256GB SSD/GTX1060/Win10
14) prawdopodbnie będę kupował w euro com pl bo mają raty 0%.  więc najlepiej jak by tam był laptop.

Zerknij na tego DM:

Dream Machines

- matowa matryca IPS

- GTX 1060

- i7-8750H

- 16GB RAM

- 2 dyski: 1TB HDD i 500 GB SSD M.2

Pewnie przed rokiem szkolnym odpalą promkę na raty 0%.

Nawet mają ale na 20 rat jest 0%.
Przemyślę. Dzięki.

Tylko to morele a z nimi jest różnie, sporo złych opinii o tym sklepie ;/

wg mnie lenovo jest całkiem ok, seria legion robi wrażenie, zobacz sobie lenovo legion y720, naprawdę dobry laptop i będziesz zadowolony. 

Miałem kiedyś PC z 21 calowym monitorem i lepiej mi się grało ale teraz ze względu na brak miejsca musi to być laptop. Szczerze wolę 17 ale jeżeli ma być kosztem podzespołów to wolę mniejszą matrycę.

Jakie są różnice pomiędzy GP a GE? Bo widzę że różnica cen dość spora.

Np. ten Laptop MSI GP73 a ten: MSI GE63 ?

A jeszcze ten omen: HP Omen 15-ce011nw (2CQ98EA)

Chyba jest coś nie tak z opisem tego GP73. Porównujac jego opis na x-komie, stronie producenta czy też na notebookchecku można zauważyć kilka nieścisłości.

Różnice pomiędzy GP73 a GE63 sa następujace:

1. GP73 to 17,3 cala a GE63 to 15,6.

2. Najważniejsza różnica to matryca. Model GE ma o wiele lepsza, 120Hz matrycę. Co prawda w opisie tego GP jest napisane, że też ma 120Hz, ale nie byłbym tego taki pewien. To jest coś co trzeba dwa razy zweryfikować ze sklepem. Możliwe, że bład w opisie.

3. Prędkość dysku w GE to 7200 a w GP...no właśnie. Wydaje mi się, że powinno być 5400 a nie jak w opisie również 7200. Możliwe, że kolejny bład na stronie.

4. GE73 jest wykonany z aluminium w całości, GP63 tylko obudowa. Ogólnie jakość wykonania GE73 jest lepsza.

5. GE73 jest bardziej bajerancki bo ma nieporównywalnie bardziej rozbudowane podświetlenie klawiatury jak również z tyłu obudowy monitora.

Ja właśnie teraz zastanawiam się pomiędzy takim GE73 a tym: ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB

Ból głowy.

No po dokładniejszym przeczytaniu specyfikacji a dokładnie po prost je porównałem wyszło na to że wolę tego GE  tylko że cena 1000 zł wyższa, jeżeli mi budżet pozwoli bo chyba go wezmę ze względu na to że będę miał około 4000 zł wkładu własnego.

https://www.notebookcheck.net/A-comparison-of-MSI-laptop-motherboards.317284.0.html

Masz porównanie chłodzenia.

Cytat

Co prawda w opisie tego GP jest napisane, że też ma 120Hz, ale nie byłbym tego taki pewien. 

Są dwie knfiguracje

Cytat

GP73 to 17,3 cala a GE63 to 15,6.

GP63/GP73 i GE63/GE73

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-msi-ge63-raider-rgb-8re-003pl,id-1114825

https://redcoon.pl/laptopy-i-tablety/laptop-msi-ge63-raider-rgb-8re-003pl-i7-8750h-8gb-128gb-ssd-1tb-gtx1060-win10h

Na allegro ich chwilowo brakuje.

@MaxDest Faktycznie jakoś drogawo na tym Redcoonie. W kwestii X-kom to promocja za 6499 tyczy się laptopa z wolniejszym RAMem (2400Mhz vs 2666Mhz). Za MSI GE73 z ramem 2666Hs trzeba zapłacić trzy stówki dróżej (6799). Co nadal jest taniej niż ten GE63 na Redcoonie. Ten laptop jak na laptopa z 17,3 jest stosunkowo lekki więc warto rozważyć jego większa wersję.

Jest jeszcze na Neonecie w ratach 0%, pierwsza rata płatna dopiero w lutym i promocja. Nawet spoko to wyglada:

MSI GE73 i7-8750H/8GB/1TB+SSD128GB/GTX1060GB-6GB/17,3" FHD/W10 RGB 8RE-003PL

@FxJ

Cytat

Co prawda w opisie tego GP jest napisane, że też ma 120Hz, ale nie byłbym tego taki pewien. 

Są dwie knfiguracje

Sa dwie, aczkolwiek ta z morele to raczej 60Hz. Ktoś w komentarzach to potwierdził. Na X-Komie też maja tylko wersje 60Hz, potwierdziłem ze sklepem. Jest szansa, że nie mau nas w sprzedaży Leopardów z 120Hz, aczkolwiek mogę się mylić, głowy za to nie dam. Lepiej się upewnić przed zakupem.

@MaxDest są dwie podobne konfiguracje, z RAM-ami 2400MHz i 2666MHz - wiadomo która jest tańsza 😉

• Like 1

Ram można zawsze wymienić, a ekranu nie rozciągniesz 😛 Ale wiadomo duży ekran przeczy trochę mobilności jeżeli jest wymagana. 

OK. Byłem dzisiaj w Saturnie i akurat były modele GP73 i GE73 więc pomyślałem, że je dokładnie "zmacam" po czujnym okiem pana pracownika. Oto wnioski: GP jest plastikowy. Wyglad "poprawny", klawiatura chodzi dobrze, ale nie ma tego efektu wow. Wziałem następnie GE do ręki i się zakochałem. Względem jakości wykonania to nie ma co tutaj porównywać. To zupełnie inna liga. Jednak aluminium robi swoje. Wszystko pięknie spasowane, klawiaturka chodzi jak marzenie, wyglada super. I to jeszcze przed odpaleniem ledów.  Złapałem się na tym, że stałem przy tym laptopie i gładziłem jego powierzchnię jak jakiś zboczeniec 😛 Niestety w końcu mi go zabrali 😞

Oba laptopy były w wersji 17,3 cala i muszę przyznać, że sa leciutkie. Wcale nie robia wrażenia przesadnie dużych. Takie w sam raz 🙂

@FxJ @MaxDest @Chrisante a jak z układem chłodzenia? Bo znajomy uważa że można kupić lepsze np. Dell Inspiron G5 z GTX1060 
ASUS ROG Strix SCAR GL703GM

Czy przy aluminium odprowadzenie temperatury będzie lepsze? 

No ja bym osobiście wolał 17 ale widzę że cena większa.  Jeżeli bym miał te 4000 zł wkładu własne to będę myślał nad i to w wersji GE że względu na lepsze głośniki  no i wykonanie z aluminium.  

W teorii laptop wykonany z aluminium powinien lepiej odprowadzać temperaturę. Czy robi to duza różnicę w praktyce to niestety nie wiem. Za to wiem, że wyglada super 🙂

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM - taki wczoraj też ogladałem. Wyglada bardzo ładnie. Ma aluminiowa obudowe ekranu, reszta plastik, ale porzadny. Przyjemniejszy niż MSI GP73, ale nie tak fajny jak GE73. GE jest najlepiej wykonany z całej trójki.  Właśnie sobie przypomniałem jedna rzecz. Kabel zasilania w GE73 jest niestety po prawej stronie w okolicach wylotu powietrza. Nie wiem na ile to jest niefajne, ale kabel może się nagrzewać od tego. W ASUS ROG Strix SCAR GL703GM nie ma tego problemu. Przy czym Asus wydmuchuje powietrze tyłem a MSI tyłem i na boki, stad ta różnica.

Sam się właśnie zastanawiam pomiędzy ASUS ROG Strix SCAR GL703GM a MSI GE73. Gdybym wczoraj nie zobaczył tego MSI na żywo to brałbym Asusa (cena, testy, specyfikacja na jego korzysć przemawiaja).

Cytat

Czy przy aluminium odprowadzenie temperatury będzie lepsze? 

Aluminium lepiej odprowadza ciepło bo się nagrzewa - zawsze obudowa jest cieplejsza, plastik za to się znacznie słabiej nagrzewa. Liczy się rozmiar układu chłodzenia ilość ciepłowodów, grubość radiatorów i wentylatorów.

Cytat

Bo znajomy uważa że można kupić lepsze np. Dell Inspiron G5 z GTX1060 

Te są z grafiką Max-Q no i bez porównania GL703GM jest lepszy do grania, G5 jest bardziej uniwersalnym laptopem.

Cytat

Kabel zasilania w GE73 jest niestety po prawej stronie w okolicach wylotu powietrza.

I tak kupisz na pewno podstawkę chłodzącą więc tym bym się nie przejmował.

Przydaje się, dzięki niej laptop jest wyżej uniesiony od blatu i łatwiej mu zaciągać chłodne powietrze od spodu nawet gdy nie jest włączona.

@FxJ @Tamagotchi bardziej mi chodziło o sens używania podkładki.  Czy faktycznie coś daje do chłodzenia i zmniejsza thermal throttling,  który nie powinien chyba występować w takim sprzęcie.  

Jeszcze myślę czy lepiej kupić 15 cali z 120 Hz wyświetlaczem czy 60hz ale 17.  Czy częstotliwość odświeżania dużo zmienia w grach? 

Cytat

Czy faktycznie coś daje do chłodzenia

Tak, nawet samo uniesienie na 2cm ponad blat już poprawia przepływ powietrza. Oczywiście mówimy o różnicy na podzespołach 2-4 st.C.

Cytat

który nie powinien chyba występować w takim sprzęcie

Wentylatory mogły by robić i 7000RPM ale siedziałbyś w słuchawkach.

Cytat

Czy częstotliwość odświeżania dużo zmienia w grach? 

W grach FPS jak CSGO, Overwatch - o mniejszych wymaganiach, gdzie będziesz miał stałe >130 klatek. To owszem poprawia to imersje w grze.

10 godzin temu, FxJ napisał:

CSGO, Overwatch - o mniejszych wymaganiach

A jeżeli nie za bardzo gram w takie gry a bardziej wymagające jak bf czy będzie różnica? Wolę mieć wiekszy monitor bo jakoś tak lepiej mi się używa.  

@frems Tego MSI widziałem w Warszawie w Saturnie w Arkadii, podobnie maja tam do obejrzenia modele GP jak również ASUS ROG Strix SCAR GL703GM. 

Cytat

Jeszcze myślę czy lepiej kupić 15 cali z 120 Hz wyświetlaczem czy 60hz ale 17.  Czy częstotliwość odświeżania dużo zmienia w grach? 

A nie możesz 17 cali z odświeżaniem 120Hz? Jakie konkretnie modele masz na myśli? W modelach MSI z serii GE wszystkie maja 120Hz. 

@Chrisante no mogę ale koszt większy.  Chciałbym serię GE jeżeli pozwoli budżet jeżeli nie to chyba będę brał GP. 

@frems Koszt nie powinien być duży większy, ale wszystko zależy od budżetu. "Środki" wszystkie wymieniane laptopy maja prawie identyczne. Najlepiej by było gdybyś porównał sobie wybrane laptopy na żywo.

@FxJ jeszcze mam pytanie czy warto dopłacać za szybsze ramy a przede wszystkim szukać sklepu gdzie taki model jest? 

Nie koniecznie, bo możesz samodzielnie kupić lepsze kości z niższym CL. Co prawda kości są nadal bardzo wysokie ale już widać (w nas) spadki cen po interwencji chińczyków w związku z zmową cenową.

@FxJ ok.  Dzięki.  W takim razie kości wezmę wolniejsze ale chyba będę szukał 17. Jeszcze przejade się do galerii żeby zobaczyć czy 17 mi będzie pasować.  

@FxJ wiem że będzie ciężej ale za to lepiej chyba się gra i używa.  Chcę przejechać się do galerii i zobaczyć co będzie lepiej.  Co do przenoszenia to tylko do pracy i w domu ale ale w sumie już teraz mnie to wkurza który teraz używam ale miałem wcześniej monitor 21 cali i brakuje mi większego ekranu.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się