Skocz do zawartości

Arevon

Czy da się coś zrobić ACER Predator 17 - problem z grami

Polecane posty

ACER Predator 17 G9-792-70R7

Co mógłbym w nim zmienić żebym w grach osiągał więcej fps i gry chodziły płynnie aktualnie gram w Hunt showdown i na normalnej grafice mam po 40/50 fps ale niestety tez potrafią spaść naprawdę nisko i gra nie chodzi płynnie ale nawet w cs go czy fortnite , the Forest i innych takich też miewam przycinki mimo że nie mam dużych temperatur.

received_1748159738636700.jpeg

System dziś właśnie przywrocilem do początkowe stanu , kompresorem nie czyściłem jedynie odkurzaczem , pasty nie zmienialem jeszcze zrobię to kiedy wrócę do Polski na urlop we wrześniu dopiero temperatury na procku miałem tak z 75.

http://www.userbenchmark.com - podeślij jeszcze link ze skanu.

Cytat

System dziś właśnie przywrocilem do początkowe stanu

To nie jest czysta instalacja, zrób na czysto pełną - wpierw zgraj sobie pliki gdzieś.

Cytat

kompresorem nie czyściłem jedynie odkurzaczem

Elektro statyczność może ci usmażyć kondensator na płycie.

Po prostu pobierz i uruchom.

To jest laptop z 2016 r.

Doloznie ramu lub coś innego pomoże?

18 godzin temu, FxJ napisał:

Po prostu pobierz i uruchom.

To jest laptop z 2016 r.

http://www.userbenchmark.com/UserRun/9982483

Ale z tego co widze to ten program przeswietlil mi Intel HD 530 zamiast geforce gtx 970m  😕

I mam pytanie czy lepiej mieć włączone dGPU +iGPU czy samo dGPU ?

Cytat

Ale z tego co widze to ten program przeswietlil mi Intel HD 530 zamiast geforce gtx 970m

Nie zamiast, tylko nie wykrył dedykowanej, masz jakiś problem ze sterownikami.

Cytat

Doloznie ramu lub coś innego pomoże?

Też pomoże bo teraz masz 1x8GB czyli bez Dual Channel czyli trochę mniejszą wydajność.

Dysk SSD Samsung SM951 256GB PCIe 3.0 - taki dysk SSD M.2 polecam tez kupić do niego i na nim zainstalować system.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Nie zamiast, tylko nie wykrył dedykowanej, masz jakiś problem ze sterownikami.

ale przecież aktualizowalem sterowniki no i te karte wykrywa mi normalnie na lapku  moge jakos to sprawdzic i naprawic jezeli serio mam problem z ster.. ?

Jest jedna opcja format i instalacja na czysto, też brak SSD w takim laptopie to jakiś żart, dziwię się że nie zainwestowałeś dysk SSD jeszcze.

Przed chwilą, FxJ napisał:

Jest jedna opcja format i instalacja na czysto, też brak SSD w takim laptopie to jakiś żart, dziwię się że nie zainwestowałeś dysk SSD jeszcze.

no ale dysk ssd nie bardzo ma chyba wpływ na gre , zaraz zrobie od nowa test bo przed chwila robilem i jakos inaczej mi cos wyszlo nie wiem dlaczego

11 minut temu, FxJ napisał:

jeżeli dokupie sdd to bede musial kupic tez nowego windowsa ?no bo tego mam orginalnie na orginalnym dysku

Jasne że nie, przecież w laptopie masz na stałe zintegrowany klucz systemu w biosie. Przy instalacji nawet nie będziesz go wpisywać. Wyżej podałem ci link.

Jak wgrywać to zawsze na czysto najnowsze wydanie.

kart.png.fd70cad6a1b12a8e92ba2f9ebd9a1c85.png  mam taki klawisz którym to przełączam i jak mam dpgu to wtedy na scanie wykrywa mi dedykowana karte a jak przelaczam na oba to wlasnie wykrywa mi wtedy te zintegrowana przez co pisales ze mam problem ze sterownikami dziwne.

na stronie acer nie widze sterownikow do karty graf , czy może zainstalować każdy inny sterownik z tej strony który się tylko da?

próbowałem również szukać nowych aktualizacji do sterownika kart  geforca w menadzer urzadzen ale wyskakuje ze sterowniki sa aktualne i nie ma nowszych jedynie znowu do intela mi cos pobralo

Cytat

na stronie acer nie widze sterownikow do karty graf 

Sterownik VGA Intel

Sterownik VGA Nvidia

A co to jest?

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Stąd pobierz do Nvidii.

Uruchom kilka razy "Windows Update" tak by pobrał sobie wszystkie sterowniki a nie wyszukiwał ich w tle.

Ustaw polan zasilania w systemie na wysoką wydajność i skonfiguruj w programie Acera.

58 minut temu, FxJ napisał:

Ustaw polan zasilania w systemie na wysoką wydajność i skonfiguruj w programie Acera.

Mogl bys powiedziec o jaki program acer dokladnie chodzi ?

Ten który jest przy sterownikach na stronie do pobrania, pewnie dostałeś też je na płycie 😛

hah na tej stronie jest od cholery programow i nie wiem dokladnie o ktory chodzi , moze i dostalem ale takie rzeczy zostawilem w Polsce ;/

Predator Sense

Quick Access

Chyba tylko te dwie są?

Akurat te mam od samego początku i jedyne przydatne rzeczy z 

Predator Sense 

chyba kolor podswietlenia i sprawdzenie temperatur a

Quick Access to cool boost kręcenie wiatraków w druga stronę żeby czyściło laptopa z kurzu

Możesz mieć włączone, tak żeby działała grafika zintegrowana tez podczas przeglądania internetu, nie jest do tego dedykowana potrzebna więc będzie wtedy działać ciszej i mniej się nagrzewać i mniej ciągnąć prądu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.