Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam czegoś all in one i właściwie muszę już chyba tylko wybrać między trzema laptopami. Jakiś czas temu zakładałem temat, ale trochę poczytałem i zweryfikowałem budżet i oczekiwania.

1) Grafik, mężczyzna, ~30 lat
2) Brak OS
3) 13,3”- 15,6”,  hdmi, display port, jak najlepsze odwzorowanie barw, mniej istotna częstotliwość
4) Dokupię ssd we własnym zakresie
5 a) 5500 zł brutto +/- 500 zł (raty), aczkolwiek będę wdzięczny za uzasadnione wyższe propozycje. Komputer jednak ma posłużyć kilka lat. mogą być używki. Dodatkowe akcesoria mnie nie interesują.

5 b) Obecnie korzystam z Lenovo U310 w wersji z i5, rozbudowanego do 8 gb ramu z wymienioną kartą sieciową (udało mi się rozwiązać typowy dla tego modelu problem z wifi!!11oneone). Jest to konfiguracja wystarczająca do obróbki prostych grafik w Photoshopie, obsługi illustratora, aplikacji biurowych. Chciałbym wrócić do zabawy fruity loopsem, płynnie pograć w EU4 na maksymalnej prędkości po 300 latach rozgrywki i zacząć naukę grafiki 3D.

5 c) W ciągu tygodnia
6) Istotna jest dla mnie duża ilość pamięć RAM, możliwość jej rozbudowy do 32 gb; dysk ssd 256 gb + wolny slot na drugi dysk, względnie możliwość wymiany tego jedynego na 1tb ssd; odpowiednio szybki procesor, aby uciągnąć FL studio i wymagające psd'ki. Niemniej, widząc ceny, raczej rozszerzę ją we własnym zakresie w przyszłości, więc na ten moment chyba 8gb będzie wystarczające
7) Zależy mi na matrycy o wysokim poziomie odwzorowania kolorów i możliwości podłączenia komputera do telewizora/monitora. Mniej istotne są dla mnie czasy reakcji.
8} 80/20 dom/biuro, komunikacja, taras
9) Zależy mi praktycznie tylko na płynności działania gier Paradoxu: EU4 (Europa Universalis IV), CK2 (Crusader Kings II), HoI4 (Hearts of Iron IV), Cities Skylines.

10)

Zawodowo: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Animate, Adobe XD

Amatorsko: FL Studio, Blender, C4D

11) Im mniejsza masa tym lepiej. Cenię sobie dobrze spasowane obudowy.
12) Nie chcę Maca.
13)

Hyperbook Z15 PULSAR i7-8750H/8GB/1TB GTX1060 144Hz (Z15-15-7359)

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060

MSI GP73 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060

SMART7 KALLISTO GX15D

14) Nie wiem jak moje zapotrzebowanie ma się do karty graficznej. gtx 1060 chyba będzie optymalny

Dzięki 😉

Hyperbook Pulsar Z15

Odwzorowanie barw sRGB matrycy N156HCA-EA1: 83,4% pokrycia barw sRGB przy całkowitej objętości wynoszącej 87,7%
Odwzorowanie barw Adobe RGB matrycy N156HCA-EA1: 59,7% pokrycia barw Adobe RGB przy całkowitej objętości wynoszącej 60,5%

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8G/1T/W10 - ma dobrą matrycę (99.97% sRGB / 84.77% AdobeRGB)

Cytat

Istotna jest dla mnie duża ilość pamięć RAM

Ceny są nadal kosmiczne.

Poszukaj Dell-i XPS 2017 z matrycami FHD lub QHD

Zachorowałem na della xps. Co rodzi problem natury materialnej, mianowicie kosztuje odpowiednio więcej niż inne laptopy z tą samą specyfikacją, ale i7-7700hq + 1050 powinna być dla mnie wystarczająca.

Jak wygląda kwestia laptopów z Dell outlet? Jest sens kupować takie urządzenia? Zasadniczo i mają gwarancję producenta, co mnie trochę uspokaja, ale chciałbym poznać Waszą opinię. Jest opcja zwrotu jakby nie patrzeć wiec zastanawiam się czy nie spróbować kupić takiego.

Np: Dell Xps 15 9560 i7 16GB 512SSD FHD GTX1050 10PRO

Cytat

Dell outlet

Raczej Dell Refurbished & Overstock a nie Outelt.

Cytat

Zasadniczo i mają gwarancję producenta, co mnie trochę uspokaja

O ile bez problemu przeniesiesz z UK gwarancje na PL na siebie, radzę to zrobić od razu po zakupie.

Cytat

zastanawiam się czy nie spróbować kupić takiego

Możesz, sprawdź przez CrystalDisk Info czas pracy laptopa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się