Skocz do zawartości

Polecane posty

1) 20 lat, przyszły student kierunku inf
2) Obojętnie, bez systemu może być
3) 15,6" będzie ok, w planach jest dokupienie dodatkowe monitora w przyszłości
4) HDD + wolny slot/ HDD 1TB +SDD >128, tutaj w sumie chętnie posłucham kogoś rad jak wygląda sprawa z dyskami, bo nwm czy 128 gb starcza (dodatkowy ssd)
5) 3500-4000 ewentualne 200 zł mogę dorzucić jak trafi się coś wartego uwagi, choć wolałbym coś w tych widełkach a ewentualne dodatkowe pln wsadzić w ram/ssd. Raczej obojętne mi zestawy może być sam lapek.
5b) Tak około 3 lata lekko myślę, ewentualna rozbudowa w przyszłości wchodzi w grę, będzie to jedyny komputer, aktualnie korzystam z lapka siostry, ale wrze/paź się wyprowadza i wtedy chciałbym mieć już swojego bez 'przestoju' 
5c) Liczę, że będę miał pewniaka przed końcem lipca no chyba że coś w tych wymaganiach ma wyjść to mogę do sierpnia przetrzymać 
6) Lapek będzie w domu może czasem na uczelnie z nim zajrzę, ale nie jest ważne by był jakis super mobilny piszę to raczej pod kątem aluminiowej obudowy - lenovo siostry sie rozpadł przy zwykłym przenoszeniu z pokoju do pokoju więc wole sie zabezpieczyć 🙂 
7) Nie znam się na tym kompletnie wiem tyle, że matowe są praktyczniejsze, później planuje zakup dodatkowego/ych monitora/ów - mam biurko pod dwa przystosowane, zdam się na rady innych 🙂 
8} Głównie w domu
9) Wiedźmin 3, LOL, CS Go, fortnite, fifa 18
-średnie/wysokie 
10) Nauka programowania więc Visual Studio, Eclipse, CodeBlocks
11)aluminiowa obudowa-nie jest to konieczność, ale jednka mam nieprzyjemne doświadczenia po lenovo 😕, podświetlana klawiatura będzie na plus na pewno ale bez też ok
12) Nie lenovo 🙂 kolor czarny będzie przyjemny, 
13)

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/256SSD+1TB - niedostępny, ale ciekawy tylko nie wiem czy w związku z tym, ze ma starczyć na dłuższy czas maksymalne 16 gb ramu mi wystarczy wolałbym chyba jednak te max 32 jako zabezpieczenie 🙂
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/256+1TB - już niedostępny, prawie idealnie, bo 32gb , tylko że 2 zamiast 4 gb w grafice(jakaś opinia jak to się ma do stanu rzeczywistego mile widzania 🙂
Wpadła mi w oko ta rodzina vivobooków tylko dziwnie to pokombinowane np z tym ramem i pamiecia grafiki. 
14) Preferuję coś z 16 gb ramu w przyszłości do rozbudowy na 32, jeżeli będzie coś w dolnych widełkach to może być te 8gb i jakiś ram polecony od razu żeby dokupić, z dodatkowym ssd tak samo moze być bez, ale z wolnym slotem w dolnych widełkach cenowych 🙂

Cytat

bo nwm czy 128 gb starcza (dodatkowy ssd)

Zależy oczywiście co chcesz trzymać, system ,wszystkie progrtamy i dokumenty bez problemu się zmieszczą ale jakaś wirtualna maszyna bądź jakieś gry to już radzę brać większy.

Cytat

Preferuję coś z 16 gb ramu w przyszłości do rozbudowy na 32

Ceny pamięci RAM są aktualnie kosmiczne, żeby laptop pozwalał na rozbudowę do 32GB (4x8) musiał by mieć cztery sloty a te mają tylko drogie modele klasy DTR.

Cytat

Wpadła mi w oko ta rodzina vivobooków tylko dziwnie to pokombinowane np z tym ramem i pamiecia grafiki. 

Teraz to już trzeba czekać na ich odświeżoną wersję z procesorami Coffee Lake-H

Procesory Coffee Lake-H i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ (niewiele ale zawsze na plus).

Cytat

średnie/wysokie

No to sam musisz przemyśleć czy GTX 1050 czy 1050Ti która jest lepsza o ok. 30-35% zależnie od gry.

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050Ti FHD - Ti

Ale one są wyłącznie sprzedawane z systemem tak jak Dell-e.

MSI GV62 i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050

MSI GP62M i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti - znacznie lepsza seria.

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti - następca 7577 z Thunderbolt 3.

22 godziny temu, FxJ napisał:

Zależy oczywiście co chcesz trzymać, system ,wszystkie progrtamy i dokumenty bez problemu się zmieszczą ale jakaś wirtualna maszyna bądź jakieś gry to już radzę brać większy.

W takim razie 128 myślę spokojnie wystarczy.

21 godzin temu, FxJ napisał:

Teraz to już trzeba czekać na ich odświeżoną wersję z procesorami Coffee Lake-H

Procesory Coffee Lake-H i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ (niewiele ale zawsze na plus).

Wiadomo może kiedy pojawią się w takim razie na rynku i +/- jaka będzie cena za takiego vivobooka z gtx1050Ti o ile się pojawi?

Ten MSI z serii GP oraz Acer z Ti wydają się ciekawą opcją choć wersja 16gb bez ssd lekko wykracza poza ramy więc i tak musiałbym poczekać, plus system jest mi zbędny, a ten Dell do mnie nie przemawia jakoś. Doczytałem gdzieś jeszcze, że ten MSI dość głośno działa przez cooler boost(?), a sam układ klawiatury jest dość specyficzny i niewygodny co ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka. Więc jeśli są jeszcze jakieś propozycje to chętnie je rozpatrzę.

Cytat

Wiadomo może kiedy pojawią się w takim razie na rynku i +/- jaka będzie cena za takiego vivobooka z gtx1050Ti o ile się pojawi?

Nie i raczej nie będą jakoś mocno o nich informować bo tu na pewno zajdzie tylko zmiana procesorów.

Cytat

choć wersja 16gb bez ssd lekko wykracza poza ramy

Ceny kości RAM w 2018 r. to w ogóle całkowita paranoja.

Cytat

że ten MSI dość głośno działa przez cooler boost(?)

Zwiększenie ilości RPM wentylatora powoduje zwiększenie hałasu.

Cytat

a sam układ klawiatury jest dość specyficzny

Tak jak w każdym modelu, każdy ma w zasadzie własny układ, od wielkości strzałek po zintegrowanym przycisku power czasem bezpośrednio w klawiaturę.

Jeszcze HP nie pokazało swoich Omenów na 2018 r.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się