Skocz do zawartości

lukaszz85

Monitor 1500-2000 do gier i ogólnego użytku

Polecane posty

Witam wszystkich Forumowiczów!

Chcę wymienić stary monitor (Samsung 2033hd), ponieważ uszkodziłem go przy przeprowadzce. Poszukuję monitora do mojego zestawu, ale przyszłościowego, bo pewnie za jakiś czas wymienię grafikę na coś mocniejszego. 
Obecny zestaw: 
16gb ram 
Gtx 970 strix 
Procesor Intel 4670 K podkręcony do 4.2 ghz (lub 4, nie pamiętam) 

Dodam, że nowy monitor chciałbym wykorzystywać do Internetu i gier, filmy oglądam raczej na tv. 
Budżet to 1500-2000zł. Rozmiar-najlepiej 27 cali (chciałbym poczuć przesiadkę z 23 calowego monitora). 
Fajnie jakby był zakrzywiony. 
Matryca raczej IPS lub VA (lubię gdy obraz cieszy oko jak na mac-ku, choć wiem, że to inna półka cenowa)
Rozdzielczość, chyba ta 2 K byłaby ok. 

Z góry dziękuję za pomoc!

P.S. Dodam, że monitor będzie stał na półce z załącznika rozmiar 120x30x13cm. Także istotna jest również podstawka, która niestety zdyskwalifikowała monitor Samsung C27HG70 

40046460_max_900_1200_dla-domu-do-biura-meble-biurowe-akcesoria-meblowe-do-biura-244139-vidaxl-podstawka-pod-monitor-telewizor-szklana-100x30x13-cm.jpg

https://www.olx.pl/oferta/acehinge-uchwyt-biurkowy-do-monitora-aah-01b2c-CID99-IDt3i1F.html

https://www.olx.pl/oferta/biurkowy-obrotowy-uchwyt-do-monitora-tv-telewizora-do-6-5-kg-CID99-IDi7ltL.html

Ja bym montował bezpośrednio do biurka, wtedy bez problemu można je odsunąć (jak masz filcowe podkładki) raz w tygodniu i pościerać kurze.

Za 200zł wyrwiesz często naprawde fajny podwójny nawet.

Najlepsze co mozesz kupić z nieprofesjonalnych to

Dell U2715H

Dell U2717D InfinityEdge / U2717DA

A oczko niżejmodele konkurencji:

iiyama XUB2792QSU-B1

AOC Q2790PQU

Lenovo ThinkVision P27h

Dzięki, za odpowiedź. Ramię sobie daruję. Ten Pierwszy Dell wpadł mi w oko jeszcze przed założeniem tematów. Widzę już, że na stronie X-kom jest przekłamanie z wagą, bo waży tylko 5kg, a nie 11, jak napisali (nie chciałbym tyle stawiać na szklaną półkę). Pytanie tylko o ten czas reakcji 8ms, czy w grach to nie będzie odczuwalne?

A coś z zakrzywionym ekranem 27 cali, widze jakieś MSI do 1500, ale to Tn (MSI Optix G27C2)?

Cytat

Weight (panel only - for VESA mount):
4.91 kg(10.08 lb)

Weight (with packaging)
10.47 kg(23.03lb)

Sama stopka to jakieś 1,5kg

Cytat

Response Time:
8 ms (gray to gray) Normal Mode
6 ms ( gray to gray) FAST Mode

To naprawdę żaden problem

Bezpiecznie do jakichś 70Hz możesz podkręcić, może do 75Hz ale będzie więcej ciepła wydzielać.

Dzięki wielkie. Czekam zatem na wycenę tego Della, bo może z pracy uda się załatwić taniej.

Czy możesz coś zakrzywionego, wartego uwagi polecić?

Kolega mi tu trochę wątpliwości narobił, czy może warto by było od razu monitor 4 k kupić. Bo jak za rok, dwa kupię coś z nowej serii kart, to mogę żałować. Jakie jest Twoje zdanie?

Cytat

czy może warto by było od razu monitor 4 k kupić

Ale musiałbyś brac wtedy grafikę pokroju GTX 1080 Ti do takiej rozdzielczości.

Zakrzywione sobie odpuść chyba że konkretnie kupisz trzy tylko do grania.

Cytat

Czekam zatem na wycenę tego Della, bo może z pracy uda się załatwić taniej.

?

W pracy mamy głównie Della, więc może załatwię sobie monitor taniej- Dell U2715H 

Co do 4 K, to zastanawiam się po prostu, czy ten monitor będzie jakoś współpracował z GTX 970, czy będzie sieczka. Czy będę mógł na przykład ustaiwc na razie rozdzielczość 2 K i bedzie to wyglądało normalnie, a jak zrobię przesiadkę na nową karte, to wtedy przestawię na 4K, ale nie wiem czy da się tak zrobić. Tzn. na razie wykorzystywać cześć potencjału, a później wykorzystać w pełni.

Dlaczego zakrzywiony monitor sobie darować? 

Dopiero na ultra wide ma to trochę sensu ale nie w monitorach z podświetleniem krawędziowy, tu przydało by się z mikro ledami za matrycą (maj jakaś fachową nazwę ale zapomniałem).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.