Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam poszukuje laptopa wszystkie informacje są na dole.Za kazda odpowiedziec dzięki ?

1) przyszly student
2) obojetni
3)do 15
4) SSD 240 
5 max 2000

5 b) posiadam bardzo wydajna stacja roboczą a laptopa potrzebuje do szkoly/studia i na wyjazdy

5 c) do 6 lat 
6) seria biznesowa tylko i duzym plusem bedzie praca na bateri
7) Full hd ips
I glownie szkola i teren
9) gry indi czasem wow ale glownie prograny visual studio programy cadowskie notepad++ dev i itd

11) brak
I rozpatruje thinkpad carbon x1 z i7 (2014 r)

thinkpad z seri x250 - 260 

Zakup planuje do 2 miesiecy maksymalnie

Wybrałem moich faworytów dell e7470,ThinkPad T470p i ThinkPad T460s. Z praktyk najlepiej wspominam serwis wszystkich biznesowych delii kazda czesc latwo dostepna do wymontowania i mozna rozlozyc w pare - parenascie minut. Najbardziej podobaja mi sie temperatury w tym dell pod obciazeniem i praca na bateri. Wydajnosc jest z tego co czytalem spokojnie spelni moje zapotrzebowanie ale nadal cos mnie ciagnie do thinkpadów. Ogolnie hp który podałes to konfigurowałem na praktykach dla klijenta i mialem kolo 1h stycznosc. Na pierwszy rzut oka wydaje sie dobrze zbudowany i jest wydajny jak na swoje podrzespoly dalej nie powiem. Ktos mi wybije z głowy serie thinkpad łatwiej bedzie mi sie zdecydowac na della hehe ?

Ps:Z prockami hq patrzylem ale zadalem sobie pytanie czy ogolnie wykorzystam caly potencjal i wydajnosc w terenie takiego laptopa i odpowiedzialem ze watpie moze w pojedynczych przypadkach. Ogolnie w nich odstraszają  temperatury i throttling.

Ps: A co byś mogł polecic w budzecie do 2600 - 3000 max z bisnesowych modeli (uzywane) bo moze jak bede cierpial nad nadmiar gotowki to bym chcial wiedziec z gory co bedzie najlepsze w takiej klasie cenowej.

Cytat

czy ogolnie wykorzystam caly potencjal i wydajnosc w terenie takiego laptopa i odpowiedzialem ze watpie moze w pojedynczych przypadkach

To jak z samochodem i mocniejszym silnikiem, czasem się przydaje ale w komputerach możesz ustawić maksymalną wydajność procesora nawet w % poniżej 85% będą już znacznie chłodniejsza a po wymianie pasty termoprzewodzącej na jakaś lepszą będzie tylko lepiej.

Cytat

Ogolnie w nich odstraszają  temperatury i throttling.

Mowa o pełnym obciążeniu np. bechmarkami.

Cytat

A co byś mogł polecic w budzecie do 2600 - 3000 max z bisnesowych modeli 

Zależnie od wielkości, procesora, wagi, baterii można wybierać po siebie

HP EliteBook Folio 1040 G3

Dell Precision 15 5510

HP ZBook Studio G3

Lenovo ThinkPad P50s

Delle XPS 15 / 13

Ogolnie wpadl mi w oko Dell Latitude E7470 w najbogatszej wersji i chyba go wezme.Ogolnie ile miejwiencej jest procent roznicy miendzy i5 i i7 w tym dellu bo niemoge sie doszukac informacji na temat i7.

Nieznacznie, oba to podobne układu dwurdzeniowe więc nie jest to zbyt duża różnica, lepiej wziąć np. od razu 16GB RAM lub modele z prockami HQ.

Cytat

niemoge sie doszukac informacji na temat i7

Wpisz sobie oba na stronie intela - link.