Skocz do zawartości

Polecane posty

1) Mężczyzna, lat 28, na firmę, może być na raty, ale to obojętne.
2) Win 10 chcę mieć.

3) Szczerze trochę nie wiem, ale wydaję mi się, że i 14 i 15,6 (taki używam) będą dla mnie okej. Lubię widzieć dużo na ekranie, więć 14 musiaaby mieć dobrą rozdzielczość, ale mam też w biurze zewnętrzny monitor 22' i podpinam komputer pod niego. Tutaj pojawia się kwestia, że nie wiem, czy ten monitor ma opcję HDMI (obecnie używam przstarzałego wejścia - chyba d-sub?)
4) Chcę dobry dysk SSD. Może być nawet mniejszy, byleby dobry. I tak na zewnętrznym przetrzymuje dane.
5 a) Interesuje mnie laptop jedynie na fVAT. Widełkie są nieograniczone, przy czym górną granicą z pewnością jest 5 tys. zł. Nie potrzebuje zestawu. mam super mysz, torbe i zewnętrzną klawiaturę. Co do zasady ni chciałbym rezygnować z opcji, które wpiszę. Na pewno najmniej ważna dla mnie będzie grafika.

5 b) zamierzam go długo uzywać. Wytrzymałość ma dla mnie bardzo istotne znaczenie.

5 c) od natychmiast po 2 miesiące.
6) Ważne są cztery rzeczy w kolejności wpisywanej - ekran/szybkość działania/bateria/jakość obudowy. Wszystkie są ważne.
7) Minimum to fHD, matryca matowa. Chciałbym dobrej jakości ekran. Będę go też podpinał po zewnętrzny monitor, ale jedynie w biurze, a często pracuje poza biurem i w domu. co do złącza napisałem wcześniej.
8 ) tylko w Polsce. Laptop codziennie bedzie kursowal miedzy biurem, a domem. Często między biurem a klientem.
9) nieistotne

10) Korzystam z prostych programów - word, excel, outllok, adobe reader, nic nadzwyczajnego.

11) nie wiem za bardzo co wpisać. D-sub chyba ważny (ale jego brak nie będzi tragedia - wymienie monitor).

12) Korzystałem dotychczas z Della, Asusa i Lenovo. Lenovo w wersji biznes thinkpad, bardzo dlugo wytrzymał. Dell się rozpierdolił mimo, że to była też wersja biznesowa. Asusa mam obecnie i mimo, że kompletnie niebiznesowy to daje rade już 5 lat. Jedynie klawiaturę musiałem wymienić. Wydaje mi się, że nie chciałbym HP, gdyż mam same złe dośiadczenia z ta marka przez opinie mamy, dziewczyny, znajomych itd.

Z góry dzięki za odpowiedź jak są pytania dodatkowe chętnie odpowiem.

Cytat

Tutaj pojawia się kwestia, że nie wiem, czy ten monitor ma opcję HDMI

Sprawdź w emailach powinieneś znaleźć model jeśli kupowałeś online.

Cytat

I tak na zewnętrznym przetrzymuje dane.

NAS sieciowy czy zwykłe na USB?

Cytat

D-sub chyba ważny (ale jego brak nie będzi tragedia - wymienie monitor).

Oczywiście najlepsza opcja to cyfrowe złącza czyli HDMI i (Mini) DisplayPort bo nie przepuszczają zakłóceń tak jak analogowe.

Dell U2515H / U2715H - jak cos to te polecam, sam mam w domu 2 stuki tego pierwszego ale mam na wysięgniku oba zamocowane więc nie potrzebowałem większego mam mam wyciągnięte w stronę klawiatury.

Najlepiej pasują biznesowe Delle, ale nie mają tak dobrej matrycy (pokrycie palety kolorów) jak MacBooki czy ZenBooki Asusa. Za to mają 3 letnią (mac-i 1-rok) gwarancję z serwisem On Site (z dojazdem i na miejscu).

Dell Latitude 5490 i5-8250U/8GB/256/10Pro (14,0")

Dell Latitude 5590 i5-8250U/8GB/256/10Pro (15,6")

+ dołożenie dodatkowej kości 8GB ale nie od razu bo teraz są koszmarnie drogie.

Testy, konfiguracja może się różnić - oba to chyba testy modeli na rynek Niemiecki.

https://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-5490-i5-8350U-FHD-Laptop-Review.289350.0.html

https://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-5590-i5-8250U-IPS-FHD-Laptop-Review.290308.0.html

Są też ThinkPady ale nie mają tak dobrego serwisu, przynajmniej nie tańsze, dopiero od modeli flagowych "Thinkpad T".

Lenovo ThinkPad L580 i5-8250U/8GB/256/Win10P

Lenovo ThinkPad T480 i5-8250U/8GB/256/Win10P

Lenovo ThinkPad T580 i5-8250U/8GB/256/Win10P

1. Wygląda na to, że mój monitor posiada złącze HDMI, więc problem odpada. Poszukałem po archiwalnych mailach i kupiłem go w 2009 :). Póki co nie widzę wielkiego sensu kupować nowego, gdyż o ile faktycznie obraz nie jest taki jak na nowych, ale aż tak bogaty nie jestem by 22 calowy monitor wyrzucać po prostu bez powodu, a sprzedając nic za niego nie dostane.

2. Przetrzymuje na dysku USB, a nie na NAS. Mam po prostu zewnętrzny szyfrowany i tak są moje dane.

3. W nim jak rozumiem jest dysk ssd wysokiej jakosci?

4. Lenovo mnie nie pzekonuje. Kupilismy taki do firmy na inne stanowisko i się psuł i trzykronie był na naprawie gwarancyjnej i za 3 razem cała matryce wymieniali, bo wcześniej wymyślali jakieś pierdoły i nie usuwały usterki.

Ostatnie pytanie: Dlaczego 14 i 15 cali w tej samej cenie?

Cytat

ale aż tak bogaty nie jestem by 22 calowy monitor wyrzucać po prostu

Ja nic nie wyrzucam, wszystko ląduje na OLX i czeka czasem i cały rok aż trafi się klient.

Cytat

W nim jak rozumiem jest dysk ssd wysokiej jakosci?

Żadnej rewelacji, nie są to nawet NVMe ale też do offica itp. byś nie bardzo odczuł lepsze. Zresztą przejrzyj sobie testy.

4. Jaki model?

Cytat

Dlaczego 14 i 15 cali w tej samej cenie?

Takie same podzespoły ale widzę że chyba tylko 14,x" ma w tej konfiguracji podświetloną klawiaturę.

Dell Latitude 5480 i5-7440HQ/8GB/256/10Pro FHD - model z 2017 z procesorami H zamiast U (jeszcze Latitude z H się nie pokazały).

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-5480.209504.0.html

Czekać na serie H? Warto?

Trochę dużo parametrów i się gubię🙂

Procesor Intel Core i5-7440HQ

Procesor Intel Core i5-8250U

Te procesoy są mniej więcej takie same?

Czy dyski wmontowane w te komputery są dobrej jakości? Bo z tego wynika mało info, dla mnie niby fajnie się czyta te recenzje, ale nic z tego nie wynika:)

Kurde liczyłem, że nie polecisz z progiem najwyżej jak się da :). No, ale trudno - to narzędzie pracy, w sumie jedyne jakie mam.

Cytat

Czekać na serie H? Warto?

Przy takiej prostej pracy biurowej nie koniecznie to odczujesz, bo i5-8250U też są cztero rdzeniowe tyle że mają niższe TDP (długo nie utrzymują pełnego taktowania) pod ultrabooki a procesory i5-7440HQ są dla bardzie wymagających którzy np. grają na laptopa czy wykonują dłuższe obliczenia np. montowanie filmów.

Cytat

Czy dyski wmontowane w te komputery są dobrej jakości?

Szczerze to dyski SSD OEM od producentów bez rewelacji jeśli chodzi o osiągi, mogły by być tutaj montowane znacznie lepsze SSD M.2 NVMe ale koszta.

Lenovo ThinkPad L580 (20LW000VPB)

Cytat

Kurde liczyłem, że nie polecisz z progiem najwyżej jak się da

Zawsze zostają ci konsumenckie modele

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD ale możesz się już nie załapać na rozszerzoną gwarancje

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/16GB/1TB/Win10

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10

Plus jakiś dobry dysk NVMe.

Dziękuję za porady.

Widzę na stronie kuzniewski możliwość zamontowania w tych delach, które zaproponowałeś od razu dysku NVMe. Będę się zastanawiał jeszcze z tydzień, mam nadzieję, że w tym czasie ceny nie podskoczą :).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się