Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Po kilku miesiącach oszczędzania mam budżet pozwalający na wymianę starego PC’ta na rzecz czegoś bardziej mobilnego. Dużo bardziej mobilnego. Stąd zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

1.       Laptop dla studenta kierunku zdecydowanie nieinformatycznego.

2.       Posiadam własnego Windowsa, więc system z laptopem nie jest potrzebny. Zwłaszcza, że zazwyczaj zwiększa to cenę laptopa.

3.       Najbardziej interesuje mnie 15,6”. Jest na tyle poręczny, że będę mógł go wygodnie przewozić. Najprawdopodobniej będzie podłączany do zewnętrznego monitora.

4.       SSD plus HDD, niekoniecznie od razu na start. Najprawdopodobniej dokupię dysk SSD w przyszłości. Napęd DVD nie jest potrzebny.

5.       Chciałbym przeznaczyć na sprzęt 4500 zł plus minus 200 zł W przypadku mocnego skoku wydajności mogę odrobinę przekroczyć ten budżet. Nie potrzebuję żadnego dodatkowego osprzętu poza podstawką chłodzącą, ale na nią mam oddzielny budżet w wysokości ok 100-200 zł.

5b. Chciałbym korzystać z niego przez około 5-6 lat do końca studiów. Będzie to mój jedyny komputer.

5c. Sprzęt planuję nabyć do końca maja.

6.       Najważniejsza jest wydajność, gdyż laptop będzie używany głównie do gier. Oczywiście jakość wykonania też jest ważna, aczkolwiek tutaj wystarczy solidnie wykonany. Nie musi być to pancerna konstrukcja z aluminium. Nie musi też wytrzymywać kilkunastu godzin na baterii aczkolwiek takie 3-4  godziny przy niezbyt obciążającej pracy byłyby świetne.

7.       Preferowałbym 1920x1080 z matowym IPS’em. Dodatkowo port HDMI do zewnętrznego monitora ale to znajduje się chyba w praktycznie każdym laptopie. DisplayPort do podłączenia kolejnego monitora byłby ciekawą opcją

8.       W 99% przypadków w domu, przy biurku/stole. Naprawdę bardzo rzadko w podróży ale są to sytuacje tak marginalne, że praktycznie nie mają wpływu na całokształt,

9.       Gry o największych wymaganiach. Chciałbym, żeby laptop przez 2 lata był w stanie odpalić nowości na high a przez kolejne 2-3 w ogóle był w stanie je odpalić. Oczywiście jeśli to możliwe w tym budżecie.

10.   Poza pakietem Office bardzo rzadko i w pełni amatorsko obróbka oraz montaż video.

11.   Matowa matryca. Podświetlana klawiatura byłaby miłym dodatkiem, ale nie jest niezbędna

12.   Nie pracowałem nigdy na laptopach więc nie mam żadnych preferencji.

Z własnych poszukiwań znalazłem MSI GL62MVR i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1060 IPS (GL62MVR 7RFX-1281XPL).

To chyba tyle z ważnych informacji. Z góry dziękuję za pomoc!

Lenovo prezentuje się drożej niż niż podany przeze mnie MSI (to pewnie przez ten system) Co do GP63 też nad nim myślałem ale sporo przekracza mój budżet i nie wiem czy warto wydawać 600 zł więcej za i7 8 generacji.

Cytat

to pewnie przez ten system

W tym wypadku licz że niemal darmo jest.

GV to takie nowe GL, to najniższa półka tak jak Y520, a Y720 to taki odpowiednik GE aluminiowych.

Cytat

nie wiem czy warto wydawać 600 zł więcej za i7 8 generacji.

W sumie kupujesz na 5-6 lat więc licz że wtedy już 8-10 rdzeni to będzie standard.

Chcesz porównywać częściowo aluminiowy laptop z nowymi procesorami 6 rdzeniowymi?

Corsair MP500 ani trochę nie jest aktualnie opłacalny, 100zł taniej kupisz wydajniejsze od niego - link.

PS: autor ma dostęp do systemu.

jak nie Lenovo Legion Y720 to może Legion Y520, przy twoim budżecie powinieneś znaleźć coś co się zainteresuje, wg mnie to dobry laptop, solidny, dobre parametry.

Nie porównuje 1:1 i nie zamierzałem.

Natomiast za obudowę aluminiową i nowszy procesor dopłata w tym wypadku prawie tysiąc złotych - Czy aby na pewno było warto?

W starszej generacji ma matryce IPS, która może zrekompensuje.

Chętnie sam poznam wasze opinie - co sądzicie o tym zestawieniu.

Dysk wybrałem ze zestawienia z innego forum - gdzie jest polecany jako wydajny i żywotni. 

BTW. link przesłany jest do wolniejszego dysku według parametrów.

Cytat

Natomiast za obudowę aluminiową i nowszy procesor dopłata w tym wypadku prawie tysiąc złotych

Nie tylko w to wlicza się zwykle więcej aspektów, po głośniki, baterie, matryce, klawiaturę, chłodzenie a nawet ilość złącz M.2.

Cytat

W starszej generacji ma matryce IPS, która może zrekompensuje.

A wiesz jaką? Bo jak jedną z tych tanich od AUO (chińskie) to bez rewelacji i TN-ki mają lepsze pokrycie.

Jak będą nowe Asusy, Delle i HP-ki będzie z czego wybierać.

Co prawda wyjdą jeszcze nowe Legiony i HP ale nie wcześniej niż za miesiąc lub nawet półtora. Aktualnie może być przynajmniej nie będzie mieć problemów z chłodzeniem (ale mały undervolting warto zrobić).

Nasze recenzje - informacje o posiadanym sprzęcie dla forum

Jak byś chciał możesz wrzucić od siebie informacje 🙂

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.