Skocz do zawartości

Skill

Zestaw do gier <3000zł

Polecane posty

Cześć Forum! :)

Zwracam się z prośbą o wskazówki w ramach kupna sprzętu. Moje oczekiwania nie są bardzo duże, toteż im taniej uda się zmieścić odpowiednie podzespoły tym lepiej.

Cena do 3000zł to sam zestaw komputerowy. Do tego kupowałbym klawę mechaniczną i monitor (ok. 24 cale, 144hz) i najlepiej używkę. Nowe to koszt rzędu tysiąca złotych. Na klawiaturę i monitor mam osobny budżet poza 3000zł na komputer. Słuchawki/myszkę/podkładkę mam.

To co mam teraz, to laptop MSI Leopard Pro Q60.

Pod obudową mam procka Intel(R) Core(TM) i5-4210H CPU @ 2,90GHz (dwa rdzenie) i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX950M. O ile 3 lata temu dawało to jakoś radę, to dzisiaj już nie ma rewelacji. Zależy mi na procku 4-rdzeniowym i lepszej grafice. Pamięć ram nie pamiętam, pamięć chyba 8gb. Nigdy nie korzystałem z podzespołów marki AMD, nie wiem czym różnią się produkty AMD i Intela, jestem kompletnie zielony. Karta dźwiękowa jest chyba mało istotna, przy słuchawkach używam DAC Creative Sound Blaster X G1 i jest ok.

Poniżej jeszcze dorzucę informację na podstawie wzoru:

1)Jaki jest Twój budżet na komputer?

do 3000zł

2) Czy będziesz składał samodzielnie?

Nie, nigdy tego nie robiłem

3)Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?

Jednostka centralna, system Windows 10, poza  budżetem 3000zł chcę dokupić monitor (24 cale 144Hz) i klawiaturę mechaniczną

4)Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)

Gry typu CS GO, Hearthstone, Dota 2, różne RPG raczej sprzed 2016 roku. Wystarczą jak pójdą na mid detalach.

5)Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?

aktualnie laptop, 1920x1080

6)Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?

chyba nie, nie umiem, nie znam się na tym

7)Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?

myszka, słuchawki, podkładka pod mysz

8)Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?

za około rok/półtora może dokupię lepszy procek lub lepszą kartę graficzną

9)Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność

wydajność i cisza, z naciskiem na wydajność

10)Wymagania dodatkowe

Chyba żadnych, byłoby miło gdyby w jakiejś promce/zestawie udało się taniej dorwać monitor z odświeżaniem 144Hz (to już głównie pod CS GO). Chcę kupić gotowy zestaw, który tylko podłączę go gniazdka i będę mógł użytkować. Jeśli jednak okaże się, że korzystniej będzie dokupić jakiś komponent oddzielnie, to powinienem ogarnąć jak to wczepić do płyty głównej :)

PS. Im taniej, tym lepiej, wiadomo

Z góry ogromnie dzięki za wsparcie o pomoc.

30 minut temu, FxJ napisał:

Ośmioletni procesor i7 słabszy od obecnych i3.

I tutaj właśnie wychodzi moja "zieloność" w temacie.

32 minuty temu, FxJ napisał:

Co oznacza dokupienie drugiej w tym roku? Muszę mieć dwie kości ramu aby podzespoły działały poprawnie?

Co do reszty wygląda elegancko. Rozumiem, że cały zestaw mogę sobie "sklikać" na stronie morele i odebrać złożony komputer z zainstalowanym systemie w salonie? I powiedz mi proszę jeśli o możliwość upgradów w przyszłości - czy bez problemu będę mógł wymienić procka na lepszy, wymienić kartę graficzną na mocniejszą i dorzucić dodatkowy RAM?

Jeszcze sprawa monitora - gdzieś coś znajdę jakiś z odświeżaniem 144Hz poniżej 700zł?

Poza tym bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

Cytat

Muszę mieć dwie kości ramu aby podzespoły działały poprawnie?

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ram_ddr4_w_trybach_single_vs_dual_vs_quad_channel

Żeby uzyskać lepszą wydajność w grach, tak by obie kości działały w trybie Dual Channel. Sugerowałbym właśnie brać jedną 8GB i za pare miesięcy dokupić kolejną ale wpierw jakiś dysk SSD na system.

Cytat

Rozumiem, że cały zestaw mogę sobie "sklikać" na stronie morele i odebrać złożony komputer z zainstalowanym systemie w salonie?

Albo zamów części i złóż samodzielnie lub z kolegą jakimś.

Cytat

bez problemu będę mógł wymienić procka na lepszy

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B360M-D3H-rev-10#support-cpu

Ta płyta obsługuje też 6-cio rdzeniowe i5, ale do procesorów pod OC jak i5-8600K potrzebna jest lepsza zaczynająca się od litery Z.

Cytat

wymienić kartę graficzną na mocniejszą i dorzucić dodatkowy RAM?

Tak bez problemu tylko kwestia zasilacza, płyta ma 4 sloty na RAM.

Cytat

gdzieś coś znajdę jakiś z odświeżaniem 144Hz poniżej 700zł?

Szukaj na OLX/allegro ale tylko z gwarancją bo normalnie mało kto dobrze działający monitor sprzedaje.

iiyama G-Master GB2488HSU Red Eagle - aktualnie jest w dobrej cenie.

Rewelka, czy do tej płytej głównej możemy dorzucić jakiś dysk SSD do postawienia systemu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się