Skocz do zawartości

Polecane posty

1.     Studentka, 22 lata

2.     Wolałabym, żeby był z wgranym W10, ale mam też dostęp do DreamSparka uczelnianego.

3.     17.3’’, waga nieistotna.

4.     Obojętnie czy SSD czy HDD.

5.     a)     Max 3000zł, preferuję nowe, ale niekoniecznie. Nie potrzebuję nic w zestawie, jeśli coś będzie – fajnie, ale zdecydowanie nie jest to warunek konieczny.

b)     Przypuszczam, że około 3 lat. Poza nowym byłby obecnie używany przeze mnie laptop, ale to raczej do podratowania się, bo działa dość wolno.

c)     Jak najszybciej.

6.     Wydajność > długość pracy > wykonanie.

7.     Najlepiej 1920, ewentualnie 1600. Powłoka raczej matowa, ale przeżyję z błyszczącą. Rozważam pracę na zewnętrznym monitorem.

8.     Dom/uczelnia, w Polsce.

9.     Nie gram.

10.   Visual Studio, Code Composer Studio, programy typu CAD (Eagle, PADS) – czasem równolegle kilka z tych programów, dlatego zależy mi na wydajności.

11.   Fajnie by było, gdyby była podświetlana klawiatura i port VGA, ale przeżyję bez tego.

12.   Fajnie jakby procesor był i5 a najlepiej i7, RAM: co najmniej 8GB, najlepiej 16GB. 

13.   Lenovo Y70-70, DELL INSPIRON 5770, HP 17.

Wolałabym, żeby był z wgranym W10, ale mam też dostęp do DreamSparka uczelnianego.

Wiesz że system to koszt ok 250-300zł samego laptopa? Jak masz darmowy z uczelni, nawet się nie zastanawiaj.

17.3’’, waga nieistotna.
Rozważam pracę na zewnętrznym monitorem.

W tej cenie, powiedziałbym że to nieopłacalne no i jeśli będziesz kupować 24"-27" monitor to lepiej 15,6" mieć tak by był bardziej mobilny.

Lenovo Y70-70

To jest laptop z 2014 jeśli z i7-4710HQ - unikaj.

INSPIRON 5770

Dopiero z procesorem i5-8250U (4 rdzenie) jest jako tako opłacalny ale nie z i3 (2 rdzeniowe).

Obojętnie czy SSD czy HDD.

Laptopy mają teraz slot M.2 na dyski SSD - więc dasz radę dokupić w najbliższym czasie bez utraty gwarancji.

port VGA, ale przeżyję bez tego

Analogowe dochodzą, tylko przejściówki z HDMI lub USB-C.

W tej cenie to sugerowałbym:

MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB MX150

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB MX150

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 - 2kg (wersja z matrycą IPS)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się