Skocz do zawartości

Polecane posty

1) Laptop dla dorosłego 30+ 😉

2) Laptop z systemem Windows 10

3) 15,4-15,6. Waga raczej nieistotna.

4) Laptop z SSD 256GB + HDD 1GB (najlepiej taka konfiguracja). Napędu optycznego nie potrzebuje. Być może będę chciał kiedyś rozbudować RAM.

5 a) Kwota 4500 - 5500 zł. Tylko nowy bez dodatkowych akcesoriów.

5 b) Laptop ma być podstawowym narzędziem pracy i posłużyć mi przez kilka lat.

5 c) W ciągu najbliższego miesiąca.

6) Jakość wykonania jest dla mnie ważna. Przez kilka dobrych godzin dziennie laptop będzie wykorzystywany do pracy z tekstem (ręce na klawiaturze, której jakość jest dla mnie bardzo ważna). Dobrze byłoby, aby po roku takiej pracy laptop wyglądał normalnie, a nie był powycierany.

Oczekuję wysokiej wydajności, ale tutaj bardzo ważne dla mnie jest również dobre chłodzenie.

7) Tutaj niestety za bardzo się nie znam. Ale będę również pracował przy amatorskiej obróbce zdjęć, więc chyba w grę powinna wchodzić matryca IPS.

Praca na zewnętrznym monitorze nie jest planowana.

😎 Będzie głównie używany w domu (łóżko) ;), ale będzie również od czasu do czasu służył do pracy w terenie (raczej w Polsce)

9) Gry raczej mnie nie interesują. Jeżeli już to typu Football Managera. Choć przy dobrej wydajności nie wykluczam, że coś tam sobie zainstaluję z dobrych tytułów.

10) Adobe PS, Adobe LR

Sony Vegas

11) Oczekuję dobrej jakości obudowy, klawiatury przyjaznej pisaniu (będzie tego bardzo dużo).

Oczekuję również dobrego systemu chłodzenia (dla komfortowej pracy z rękami na klawiaturze)

Co najmniej 16GB RAM

12) Jakoś niechętnie podchodzę do Acera (to chyba efekt słabej jakości obudowy laptopa, którego miałem dawniej). Ostatnio pracowałem na Toshibie A660

13) Wśród rozważanych laptopów były

Dell Inspiron 7577 (tutaj jednak czytałem o sporych problemach z dźwiękiem)

Seria ASUS ROG i MSI GT (tutaj mam jednak wątpliwości co do klawiatury i jej wygody przy pisaniu)

Będzie głównie używany w domu (łóżko)

to chyba efekt słabej jakości budowy laptopa, którego miałem dawniej

A która to była serie?

Praca na zewnętrznym monitorze nie jest planowana

Czy aby na pewno? Pracujesz zawodowo przy grafice?

Taką podstawkę niechłodzącą mam 🙂 

Jeżeli chodzi o starego ACERa to nie pamiętam jaka to była seria (było to wiele lat temu), ale po roku miałem na nim wycierane wszystkie plastiki. Ogólnie Acer jakoś mi nie pasuje 🙂

Nie, nie pracuję zawodowo przy grafice. Praca z zewnętrznym monitorem nie jest planowana.

Taką podstawkę niechłodzącą mam 🙂 

Nie chodziło mi o chłodzącą tylk otaką sztywną do łóżka tak by nie zatykać otworów od spodu zaciągające powietrze.

Dell Inspiron 7577

Dell Inspiron 7577 i7/16GB/512+1000/Win10 GTX1060 UHD - tylko jeśli chodzi o matryce to sporo lepsze są te 4K (UHD).

Dell Vostro 7570 i7-7700H/16GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti jest też bliźniacza konstrukcja ale z serii biznesowej.

MSI GT (tutaj mam jednak wątpliwości co do klawiatury i jej wygody przy pisaniu)

MSI GT62VR i7-7700HQ/8/1TB+128/Win10 GTX1060 IPS

To jest zasadniczo pod graczy stworzony model, super chłodzenie, matrycą z G-sync i czterema slotami na RAM.

Ewentualnie jeszcze Omen ale wyłącznie z 1060-tką bo te mają lepsze matryce

HP Omen 15-ce011nw (2CQ98EA) + voucher + 960 EVO 250GB

https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-15-7700HQ-GTX-1060-Max-Q-Full-HD-Laptop-Review.236264.0.html

5 c) W ciągu najbliższego miesiąca.

Najlepiej podbij temat przed samym zakupem, jeszcze będą się pokazywać teraz nowe modele z procesorami Coffee Lake-H, bo aktualnie to w tej cenie nie ma praktycznie nic z wyróżniającymi się matrycami IPS.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się