Skocz do zawartości

Polecane posty

1) Laptop dla mnie (21lat) mężczyzna. Tylko raty 0% wchodzą w grę. Myślałem nad zakupem na allegro od x-kom, ponieważ mają zerówki na allegro. 

2) Może być z win 10 ale nie musi.

3)"15.4'-15,6'"

4) Fajnie jeżeli miałby SSD, jednak HDD też nie będzie problemem. Najwyżej dokupienia potem SSD 

5a) 3.500 do 5000 +/- 300 zl. Sam laptop.

5b) Mam starego blaszaka, który staje się tylko przechowalnia zdjęć, ponieważ użytkowanie go doprowadza do bólu głowy. Będzie do mój główny komputer.

5c) Jak tylko znajdę odpowiadający model. Ale jak już muszę podać to do końca maja chciałbym już mieć :)

6) Te "dizajny" laptopów dla graczy troszkę do mnie nie przemawiają. Wolałbym klasyczny wygląd przypominający troszkę biznesowy. Jednak wygląd nie jest najważniejszy ponieważ ma być to laptop do domu. W pracy mam służbowy także wszystkie prace wykonuje na nim. ;)

7) Full HD, matowy, Ips

8) Głównie w domu, może czasami w podróży ale to bardzo rzadko.

9) Na początku chciałem tylko multimedialny do przeglądania neta itp. jednak wszystko to robię na telefonie. Chciałbym wreszcie pograć w bardziej wymagające gry np. w Wieśka 3, nie mówię tu o ultra ale takie średnie/wysokie przy ładnej płynności to jak najbardziej.

10) Nie programuje ani nie renderuje także tutaj wymagań nie mam :) 

11) Może być podświetlana klawiatura ale nie jest to konieczne.

12) Troszeczkę odrzuca mnie Lenovo i bym omijał tą markę. ;)

13) Tyle tego jest, że sam nie wiem. Piszę tutaj żeby ktoś bardziej ogarnięty pomógł mi wybrać model. Ja sam jestem laikiem ;)

14) Tutaj pozwolę sobie podsumować. Szukam laptopa do przeglądania neta i oglądania filmów. Super gdybym dał radę wreszcie pograć w bardziej wymagające gry, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem okazji. Chciałem kupić konsole ale potrzebuję laptopa więc czemu miałbym sobie na nim nie pograć w fajne tytuły. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za wasz poświęcony czas.

Pozdrawiam ;)

Jak tylko znajdę odpowiadający model. Ale jak już muszę podać to do końca maja chciałbym już mieć :)

Teraz nowe powoli się pojawiają z Coffee Lake-H więc śmiało pisz nawet na 1-2 dni przed zakupem.

Wolałbym klasyczny wygląd przypominający troszkę biznesowy.

Liczyłbym na model z serii VN7 o ile się pojawią jakoś niebawem.

MSI GP63 Leopard 8RE-060XPL

https://www.komputronik.pl/lp/laptopy-raty/

https://promocje.msi.com/

Na razie dopiero pare się pojawiło z nowymi prockami, a teraz majówka i znów urlopy i trzeba będzie poczekać przynajmniej do 10-11 nim coś znów drgnie.

Co wy na to?

Serio pytasz teraz o niego - to mozesz przejrzeć wcześniejsze tematy. Najlepiej napisz 10-11-tego po majówce :cool:

Jak zaraz wychodzą nowe:

G3 15 3579

G3 17 3779

G7 15 7588

G5 15 5587 / G5587

Dobra mam pytanie. Jest sens dopłacać do i7-7700 względem i5-7300 jeżeli chodzi o gry, czy nie ma dużej różnicy?

Po pierwsze w jakim laptopie?

Po drugie i5-8300H / i5-8400H (Coffee Lake-H) są wydajniejsze od i7-7700HQ, a i7-8750H, i7-8850H (częściowo odblokowany) i i9-8950HK (odblokowany) już 6-rdzeniowe.

Procesory z "HT" są wydajniejsze ale nie koniecznie jest to zbyt mocno zauważalne w grach. Często lepiej dokupić większy SSD jeśli gry to najbardziej obciążająca praca jaką będzie wykonywać.

Chodzi o Dell Inspiron 7577 1060 max-q

Pytam czy jest sens dopłacać do i7-7700HQ czy i5-7300HQ w zupełności wystarczy.

Euro.com.pl - Dell Inspiron 15 7577 15,6" - i5-7300HQ - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1060 Grafika - Win10

W tym sklepie jest o ratę taniej niż np w x-kom.

Rozumiem, że wychodzą nowe procesory ale nie chce wydać kupę kasy. 

Chodzi o sporadyczne granie, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mam aż tyle czasu, żeby dużo grać.

https://www.euro.com.pl/cms/promocje.bhtml?link=menu

https://www.euro.com.pl/cms/aktualne-kupony-rabatowe.bhtml?link=lp-agregator

Rozumiem, że wychodzą nowe procesory ale nie chce wydać kupę kasy. 

To jak z samochodami i modelami z 2017 i 2018 r. w tym samym segmencie są te same ceny. No chyba że samochody co roku staja się coraz droższe 😉?

Lenovo Legion Y720-15IKB (80VR00JCPB) - w tej cenie też możesz sobie zobaczyć, on ma pełną 1060-tkę a Dell wersje Max-Q (-10% wydajności).

Lenovo odpada.

Czyli co proponujesz? Czekac, aż pojawią się lapki z tymi procesorami i cena będzie podobna do i5-7300hq?

Nie mam zamiaru streamowac czy renderować filmów. 

Powinny w tym miesiącu ale trzeba popytać w sklepach np. w x-kom czy i na kiedy mają planowaną dostawę.

Cytat

Na x-kom pojawiły się G5

Są na stronie tylko, do sklepów trafią za miesiąc.

Cytat

co bym musiał robić żeby wykorzystać więcej jak 8 gb ramu? 

Chrome jest zasobożerne wystarczy 30 zakładek + pluginy i blokery reklam

Dell Inspiron G5 i5-8300H/16GB/128+1000/Win10 GTX1060 - jeszcze będzie więcej konfiguracji.

10 godzin temu, FxJ napisał:

Są na stronie tylko, do sklepów trafią za miesiąc.

Chrome jest zasobożerne wystarczy 30 zakładek + pluginy i blokery reklam

Dell Inspiron G5 i5-8300H/16GB/128+1000/Win10 GTX1060 - jeszcze będzie więcej konfiguracji.

Przecież na stronie napisane już jest, że mają dostępne w magazynach? Chyba, że ja czegoś nie widzę.

Cytat

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti

Dell Inspiron G5 i7-8750H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti

Kiedy trafią do sprzedaży ?

Cytat

Cześć Jerzy 🙂 Te modele pojawią się 02.07 - czekamy na dostawę 🙂

Ciekawe, jak ich pytałem 27 mają to tak mi odpisali.

3 godziny temu, FxJ napisał:

Ciekawe, jak ich pytałem 27 mają to tak mi odpisali.

Wiem. Mi też tak pisali jednak można je normalnie zamówić i nie ma tak jak wtedy "niedostępny". Dowiem się co i jak. 

Ty pytałeś o modele z 1050ti i te mają być w lipcu, jednak te 1060 max-q już teraz dostępne? Tak jak pisałem, dowiem się i napiszę. 

• Like 1

Hejo.

Potwierdzone info. G5 z 1060 max-q są już w Polsce.

"Laptop jest już dostępny w naszym magazynie. Składając zamówienie w dniu dzisiejszym, możemy go dostarczyć na wtorek 12 czerwca."

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się